Jaro N
10.01.16,15:18
Po čistej inštalácii som si založil okrem administr. konta aj lokálne používateľské konto. Po prihlásení na konto Microsoft sa mi však toto konto "prehodilo" na konto Microsoft. Nemá niekto skúsenosť, ako je možné vrátiť to späť? Pozor, nie vytvoriť ďalšie lokálne konto, to viem, ale ako odstrániť prepojenie už vytvoreného lokálneho konta s Microsoft kontom, ak to je vôbec možné.

Nedá sa mi napísať do diskusie, iba každému zvlášť, tak to píšem sem:
Ďakujem všetkým za odpovede, nakoniec som to vyriešil takto (píšem, ak by mal niekto tiež podobný problém):
- začnem ešte raz opisom problému: pri inštalovaní W10 som urobil dve lokálne konta, jedno adm. a jedno používateľ. To používateľské bolo nazvané mojim menom a priezviskom, dajme tomu Jožko Mrkvička
- pri práci s PC a prihlásení do Microsoft konta sa mi moje použ. konto preplo na Microsoft konto.
- Nebol by to až taký problém, pretože v nastaveniach konta je možné použiť "Prihlásiť sa namiesto toho s lokálnym kontom".
- Lenže ja som mal meno Microsoft konta rovnaké ako meno pôvodne založeného lokálneho konta, čiže "Jožko Mrkvička" a tak ma nepustilo nastaviť prihlasovanie s lokálnym kontom s rovnakým menom. Nechcel som však toto meno meniť.
- Skúsil som preto radšej zmeniť názov konta Microsft napr. na Jožko Mrkvička - MS konto. To sa napriek zmene na internete stále nezmenilo v PC
- Dnes (na druhý deň) sa to však už zmenilo aj v PC a tak som išiel cez nastavenia "Prihlásiť sa namiesto toho s lokálnym kontom", kde ma už pustilo dať pôvodný názov lokálneho konta: Jožko Mrkvička.
- Našťastie nič z toho nemalo vplyv na názov v priečinkoch C:/Users..., ani mi nevzniklo ďalšie používateľské konto, čo som nechcel, čiže znova je to ako na začiatku: dve lokálne konta s názvami, aké som na začiatku zadal.
(Poznámka: ja som nechcel úplne zrušiť konto Microsoft, to potrebujem, len som chcel, aby som sa v PC mohol prihlasovať lokálnym).
karakul
10.01.16,15:15
misoft
10.01.16,16:59
No všeobecne by to malo fungovať ako v predchádzajúcich verziách.
Pokiaľ tvoje lokálne konto má rovnaké pomenovanie ako microsoft - musí š vedieť, ktoré je ktoré.
V podstate cez Štart sa Odhlásiš ako používateľ z Microsoft konta. Potom by si mal mať výber z iných kont - a jedno by mohlo byť to tvoje lokálne.
Inak pri vytváraní konta predsa muselo ponúkať vytvorenie lokálneho konta bez M$ prepojenia:
http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows-10/getstarted-microsoft-account
Jaro N
11.01.16,07:28
Ďakujem, viď riešenie dopísané v otázke.
Jaro N
11.01.16,20:42
Ďakujem, viď riešenie dopísané v otázke.
sw75
03.10.16,18:56
Len pre uľahčenie hľadania ... alebo kam že to tí Mrkvosofti schovali to nastavenie v tých novodobých ovládacích paneloch:

1. stlačiť Štartovacie tlačidlo Win, vpravo dole, alebo na klávesnici

2. napísať "správa konta"

3. Enter, a tým sa dostávame na "KONTÁ" "Váš e-mail a kontá", kde klikneme na vytúžené "Prihlásiť sa namiesto toho s lokálnym kontom"