Jakub Slovik
10.01.16,15:13
Zdravim . Potreboval by som poradit. Chcem zdigitalizovat sebe a svojim znamym stare VHS pasky rôzneho druhu od svadieb az po nahrate serialy. Kedze sa jedna o väcsie mnozstvo firma nepripada v uvahu.Skusal som to prostrednictvom USB prevodnika ale s kvalitou som nebol spokojny. Tak by som chcel skusit prahravat pasky pomocou kvalitneho DVD rekordera. Jedna sa o rekorder znacky pioneer DVR -560 HX-S v pôvodnej hodnote asi 400e a mam moznost ho zakuput za 90e . Ma to aj digitalny TBC filter a ine rôzne srandy. Mylite si ze to bude dobre fungovat aj pri starych paskach alebo to nie je velmi dobre riesenie ? Vďaka za kazdu radu .
misoft
10.01.16,16:47
No TBC filter by trochu "prečistil" tú starú nahrávku. Vzhľadom k mnohým funkciám, by bol i výsledný výstup prijateľný. Ale! Tento videorekordér NEMÁ digitálny výstup! Len analógový. Takže by si potreboval ešte TV kartu, ktorá by ten analógový signál z DVD rekordéra previedla na digitálny, ktorý by si následne uložil.
Jakub Slovik
10.01.16,18:25
Ale ja chcem na tvrdo prepojiť scart káblom VHS rekordér z rekordérom DVD . Ten rekordér má scart vstup tak prečo by to nemalo ísť bez tej TV karty ? Myslím takýto spôsob https://www.youtube.com/watch?v=CvTTCSjEYHk Mna len zaujíma kvalita tých napaláneých dvd v rekordéri . Lebo video na takom filme je fajn bez trasenia ale také hommade videá neviem akoby nato zareagovali. A ospravedlňujem sa ale jedná sa o prístroj DVR-560H-K a ten neviem či už ma TBC . Vďaka.
misoft
10.01.16,19:28
No ale to si nepísal. Ak z VHS prepojíš do DVD - potom to budeš musieť nahrať na DVD rekordéri napr. na placky, alebo na HDD. Ale pozor - HDD to ukladá svojim formátom, ktorý PC neprečíta! Pokiaľ to pôjde na placky - bude sa to ukladať v štandardnom DVD formáte - takom, aký je na oficiálnych DVD nosičoch s filmom (Podadresáre TS-audio a TS-video a v tom *.inf, *.vob*. *.sub.) A tieto sa už dajú konvertovať na *.avi kontajnery (s mp3 zvukom a divx obrazom) - programov je na to fúra.
Ale pokiaľ by si ďalej chcel prepojiť k PC (teda DVD rekordér ako medzičlánok) - opakujem - má analógový výstup - takže by bola potrebná TV karta.

Poznámka na okraj.....
I ja som takto "archivoval" VHS kazety - z VRC som posielal do DVD rekordéra a ukladal na HDD (a kaziet bolo cca 170*3hod.). Keď bol HDD skoro plný - vložil som len DVD-RW, dal napálenie titulu/ov na placku (formát DVDvideo) - to bola tá najrýchlejšia časť (okrem kopírovania z DVD-RW do PC - tam to bolo ešte rýchlejšie :D). No a potom som používal DVD Flick a vytváral som si svoje digitálne filmy ..... A keď bolo potrebné - Avidemux pekne zostrihal, upravil. Ale to bolo pred cca 7 rokmi.....