Letko
13.01.16,12:38
Ahojte,

mám dokument. Chcel by som, aby som nemusel dopisovať čísla, ktoré sú červenou, ale aby sa mi automaticky aktualizovali na základe hodnôt z tabuľky, ktorá je v dokumente. Dá sa to?

Ďakujem
ivka70
13.01.16,11:40
Da, urob si to v Exceli.
Alebo vloz Excelovske tabulky do Wordu ,ak to silou mocou chces mat vo Worde.



Prilozene subory, staci ti vo Worde otvorit tabulky, upravit Excel, ulozit, a po navrate do Wordu pravym tlacidlom dat aktualizovat prepojenie.
Letko
13.01.16,17:39
Už tam mám dve excelovské tabuľky, no neviem, ako urobiť, aby mi to opakovalo hodnoty z jednej tabuľky do druhej. Nefunguje tam vzorec na opakovanie (=bunka).
ivka70
13.01.16,17:46
Musis to mat v jednem excel liste, tam urobit prepojenia a ak chces, tak tahat cast tabulky na jedno miesto a druhu cast na druhe.
Ked, tak priloz, co mas, zajtra ti to pozriem, ked budem na PC.
Letko
14.01.16,05:55
Mám to pripojené k otázke. Ďakujem :)
Kabaka123
14.01.16,08:30
daj vedeť ako si to poriešil... zaujímalo by ma to...
Letko
14.01.16,11:28
Pozerám na to a je to na používanie oveľa časovo náročnejšie ako obyčajné prepísanie 6 číslic, keďže nestačí použiť Word ale musím aj Excel. Najjednoduchšie bude vložiť excelovskú tabuľku do Wordu, ako si písala vyššie. Škoda, dúfal som, že Word bude vedieť to, čo som chcel. Ďakujem :)
mepex
14.01.16,18:29
Tu je na pozretie môj príklad. Stačí vyplňovať iba podfarbené bunky. Nehral som sa so znakom x a =; a doplnil som pre kontrolu súčty a je kontrolovaná jc z 1. tabuľky na súčet jc z 2.
Môj názor Word je na písanie (stroj a knižná resp. tlačiarenska úprava) a Excel na počítanie. Rozhodnutie je na Vás.
List je zamknutý bez potreby zadať heslo, aby boli vzorce a texty chránené pred nechceným prepisom.
Letko
15.01.16,06:04
Parádna tabuľka :)
Ako si urobil, že bunka H1 je pri tlači neviditeľná?
Ešte potrebujem na koniec doplniť Vytvoril: meno priezvisko a pod to V Bardejove dňa. Urobil by som si to aj sám, len neviem, ako sa dostať nižšie ako je koniec strany. Ozaj, ako sa dá urobiť taký ohraničený zošit?
Kabaka123
15.01.16,06:27
naozaj pekná tabuľka
mepex
15.01.16,07:44
Som rád, že sa páči. Odpoveď postupne.
H1 nevideteľná je nastavená oblasť tlače vo vzhľade stránky. Pozor pri pridaní treba pozrieť toto nastavenie, aby ste to nedali pod oblasť tlače.
Že nevidno mriežku a nadpisy-tj. názvy riadkov a stĺpcov (zrušené zaškrtnutie v ponuke Zobraziť, alebo Vzhľad [používam angl. View]).
Nie je celá plocha biela (človek nemôže ujsť mimo oblasť svojho záujmu) - sú skryté zbytočné stĺpce vpravo a riadky pod používanou oblasťou.
mepex
15.01.16,07:59
Úprava dostupná do konca mesiaca na adrese:
http://uloz.to/xr3pSeKe/kupony-xlsx
mepex
15.01.16,08:06
Som rád, že sa páči.
Je nastavená oblasť tlače a sú skryté zbytočné stĺpce a riadky.
Úprava dostupná na:
http://uloz.to/xr3pSeKe/kupony-xlsx
Kabaka123
15.01.16,09:14
zase som sa naučila niečo nové... :) ďakujem
Letko
15.01.16,11:11
Palec hore, aj ja som sa niečo nové v tomto rýchlokurze naučil :)
mepex
15.01.16,13:35
Rád som pomohol.