gopet
14.01.16,07:33
Dobrý deň všetkým. V najbližšej dobe plánujem a rozmýšľam nad kúpou all in one pc.Mohli by ste mi poradiť výhody-nevýhody? Doteraz mám 7 ročný notebook Acer Extensa 5620. Klasický počítač nechcem kvôli nedostatku miesta. Ďakujem za rady.
dmc
14.01.16,06:53
Podla mojho sukromneho a zaujateho nazoru je all in one --- ani ryba ani rak.
Aj tak musis niekam postavit monitor (s pocitacom v tele) a potrebujes k tomu klavesnicu takze miesto oproti notebook-u neusetris.
Nevyhody:
- nevies ho jednoducho prenasat ako NB
- cenovo je vyssie ako NB alebo ako klasickyx PC
- v pripade nutnosti vymeny komponentov - neviem ci vies pouzit standardny HW

ja osobne v all in one PC nevidim skoro ziadne vyhody.
(Ale je to iba moj subjekt. nazor)

Je to napriklad ako Nissan Juke - nieje to SUV...nieje to ani osobak...je to spatne......je to male.......a ludia to aj tak kupuju.
Takze ze - je to iba na tvojom rozhodnuti - ak chces --- tak kup.
misoft
14.01.16,08:03
Nakoľko @dmc to už popísal v stručnosti (a celkom presne) ja len podoplňujem:
Výhoda: jedna jediná - a to, že máš všetko spolu (okrem klávesnice a myši). Ale to má podobné i NB (a ten ani tú myš niekeda nepotrebuje).
Nevýhody:
- oproti NB, ktorá má "záložný zdroj" akumulátor, tento nemá záložný zdroj;
- komponenty sú natesnané v miniatúrnom tele prístroja, často integrované (GK, ZK), takže mnohokrát ani nie je možnosť tam pridať niečo navyše.
- monitor, ak by si chcel lepší - nevymeníš, musíš pridať ďalší (a samozrejme záber miesta), ale či ho utiahne tá grafika - to je otázne;
- pamäte RAM - často sú tam "napevno" - teda nemožnosť rozšírenia RAM
- ak sa pokazí, do servisu ide VŠETKO - teda na stalo nezostane nič (a teda ani práca a zábava nebude) - ale to je i u NB;
- cena - pre takto poslabšie zostavy je cena vyššia niekedy o 1/3 až 1/2 (daň za "komfort");
- nie je prenosný (na rozdiel od NB, s ktorým môžeš sa hrať i na lúke).

Záverečný verdikt - takýto PC (all-in-one) by si kúpil masochista, alebo taký, ktorý by to považoval za vhodný štýlový doplnok v byte. Na tvojom mieste - zabudni na to -kúp si za rovnakú cenu kvalitnejší NB (často výkonovo vyšší, ako ten all-in-one), alebo za cenu tohoto si dáš poskladať klasický desktop PC (stolný), s výhodami, že ho môžeš postupne vylepšovať (upgradovať) lepšími a lepšími komponentami - postupne.
Kabaka123
14.01.16,16:01
to máš podobné ako s multifunkčným zariadením... tlačiareň-skener-kopírka-(fax).... niečo nebude fungovať a musíš kupovať nové....