Erika.1
14.01.16,17:39
Ahojte.
Môže mi niekto pomôcť? Mám sídlo spoločnosti, kanceláriu na dedine, v prenajatom rodinnom dome s vlastným kúrením, kúrením na tuhé palivo. Zvykávam kupovať uhlie na kúrenie podľa potreby vo vreciach, nemám kam uložiť väčšie množstvo. U koho uhlie kupujem tvrdí, že radšej mám uviesť seba, osotu, nepodnikateľa, že u neho uhlie kupujem, nakoľko takto nie som povinná daň z uhlia platiť. Žiada odomňa moje údaje, okrem adresy aj číslo OP, dátum narodenia, ktoré údaje vraj potrebuje uviesť na colné doklady.
Existuje taká daň, ktorú by som mala, ako spotrebiteľ , s.r.o., nie FO platiť navyše, než som u neho platila za nákup - DPH? Podotýkam, že ani raz som od neho nebrala pokladničný doklad.
Ďakujem za pomoc, odpoveď!
Erika
karakul
14.01.16,16:57
podľa § 22 zákona o spotrebnej dani z elektriny, uhlia,.... (609/2007) je

Osoba povinná platiť daň z uhlia
(1) Osobou povinnou platiť daň z uhlia (ďalej len "platiteľ dane z uhlia") je na účely tohto zákona osoba, ktorá
a) dodala uhlie na daňovom území konečnému spotrebiteľovi uhlia,
b) spotrebovala uhlie na daňovom území a ktorá je výrobcom uhlia alebo obchodníkom s uhlím.
Erika.1
14.01.16,17:17
Ahoj, ďakujem za odpoveď.
Keď Ťa poprosím, vysvetlíš mi bod b)? Nakoľko tam nie je "zároveň" výrobcom...., a som konečný spotrebiteľ, dobre rozumiem, že môžem byť FO aj s.r.o., daň platiť nemám?
Ďakujem za odpoveď!
Tweety
14.01.16,17:18
Dobre tomu rozumieš.
Erika.1
14.01.16,17:25
Ďakujem pekne aj Tebe Tweety za odpoveď!

Veľmi Ste mi pomohli! Nerada by som dala nikomu svoje údaje, ktoré on žiada.... Ale IČO a IČ DPH mu môžem dať :D

Ďakujem ešte raz, a prajem prekrásne chvíle života!

Erika