Jaro N
24.01.16,07:55
Každý rok pravidelne preinštalovávam starší (možno už vyše 7 ročný) notebook Asus F2HF s Windows 7. Teraz pri inštalácii W7 začal inštalovať ako vždy, všetko sa zdalo v poriadku, až po reštartovaní zostal stáť na jednom bode a už sa ďalej nepohol.
Zobrazí sa len obrazovka s logom ASUS a dole vpravo Intel. Stále sa pritom asi po minúte opakuje zvuk Asus, ako keď sa rozbieha Notebook.
Tlačidlá ako Caps, Num Lk a pod. fungujú. Aj vypnutie obrazovky alebo nastavenie jasu. Tiež tlačidlá ctrl+alt+del akoby spôsobili reštartovanie notebooku.
Pri snahe zapnúť Bios sa zobrazí ba obrazovka (druhý obrázok), z ktorej sa však ďalej už nehne. Na nej akoby tiež sa zdalo byť všetko v poriadku. Akurát je tam výzva na stalčenie klávesy F2, aj keď ju stlačím, tak sa len výzva zmení na "Entering SETUP", ale nedeje sa nič.
Malú batériu som vymenil. (CR 2032). Skúšal som aj spustenie raz s jednou, raz s druhou RAM.
Viem, že takto na diaľku nie je možné identifikovať chyby, ale chcem sa spýtať, či aspoň niekto nemal nejakú podobnú skúsenosť, aspoň naznačiť nejaké možné príčiny.
Nezdá sa mi už, že by sa mi oplatilo to dávať do servisu, hlavne keď musím platiť aj za diagnostiku, pričom ešte neviem, či by som ho dal aj opraviť (či by sa to oplatilo).

ďakujem za každú radu.
buchač
24.01.16,07:24
Nezdá sa mi už, že by sa mi oplatilo to dávať do servisu, hlavne keď musím platiť aj za diagnostiku, pričom ešte neviem, či by som ho dal aj opraviť (či by sa to oplatilo).

Ty ale nemusíš platiť AJ za diagnostiku, Ty musíš zaplatiť LEN za diagnostiku.
Následne sa dozvieš, či sa vôbec oplatí investovať do opravy.
Cena diagnostiky sa pohybuje cca 10-15€.
--------------------------------
Aspoň takto som ja konal. Dal NTB do servisu, išiel na kávu a po 10 minútach mi bolo oznámené, že základová doska je nefunkčná. Oprava by išla do tých 150€ len za materiál a možno aj viac. Tým pádom som sa veľmi rýchlo rozhodol...nevraviac už aj o tom, že servisman mi opravu nedoporučil, neoplatilo by sa.
Jaro N
24.01.16,07:32
10 - 15 .- € možno stratiť, to by asi za to stálo, ja som sa bál, že diagnostika bude napr. 40 - 50 € a pritom neviem dopredu, či nie sú vyhodené zbytočne. Za menšiu sumu by samozrejme malo zmysel vedieť, v čom je problém. Takže by som šiel do servisu a spýtal sa, koľko by asi chceli za diagnostiku a potom sa rozhodnem.
Ďakujem.
buchač
24.01.16,07:40
Veď máš jednoduché.
Zadaj strýkovi Googlovi úlohu..." diagnostika PC"...a pridaj svoju lokalitu.
Potom už si priamo vyhľadáš cenník.
Pre KE to funguje asi takto...

https://www.google.sk/search?client=opera&q=PC+servis+cena+ko%C5%A1ice&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
misoft
24.01.16,08:04
BIOS je OK, máš v pr*eli HDD - hlási síce OK, ale nie je OK.
Jaro N
24.01.16,08:24
ak by to bolo tak, dalo by sa to teda overiť jeho vybraním a zapojením k inému PC?
misoft
24.01.16,08:28
Dá sa, napr. http://www.conrad.it/medias/global/ce/9000_9999/9800/9860/9863/986317_AB_02_FB.EPS_1000.jpg
- pokiaľ sa dostaneš do HDD a začne ho čítať - je šanca, že HDD bude v poriadku. Potom by bol problém v inom - radiče IDE a pod.
KoxXxo
24.01.16,11:25
ak máš dve ramky, skús ich každú samostatne..
duves
24.01.16,12:15
Osobne by som urobil vymenu HDD za SSD disk. Jednak ti vyrieši rychlosť zostavy a myslim, že bude koniec každoročnej preinštalacie. Ved to prečo robíš? No zrejme koli tomu, že OS je zahlteny kadejakym bordelom. A ešte by som raz za tyžden čistil PC pomocou Glary Utilities PRO.
Jaro N
27.01.16,17:06
Takže som HDD "ošetril" cez externé pripojenie na iný notebook a ono sa to naozaj rozbehlo. Už sa dostanem aj do Biosu, aj som nainštaloval Windows. Avšak je aj tak nejaká zrada. Vo Windowse zamŕza hľadanie aktualizácií. Problém bol aj s licenciou, čo som dostránil dodatočným zadaním kódu a aktualizáciou (hoci nikdy predtým ani po preinštalovaní mi také hlúposti nevypisovalo). Inštalácia iných programov sa často nepodarí. S tým update som už robil všetko možné, používal rôzne opravy, postupy, dokonca opravu systému, obnovenie.... Stále nepomáha.
Uvažujem nad tým, že ten HDD môže byť naozaj nejako poškodený, pretože aj keď som ho prečistil a nenašlo na ňom žiadne chyby. Síce to aj tak nejde dobre, avšak práve po jeho zformátovaní to začalo aspoň ako tak fungovať a odstaránil sa problém, ktorý na začiatku popisujem.
misoft
27.01.16,17:18
Formátovaním si ho síce uviedol do prevádzkového stavu, ale pokiaľ sa tam vyskytnú vadné sektory (a tie pri formátovaní sa vynechajú) - neskôr môže sa opäť "zaseknúť".
Skús ešte - ak ho už máš dnu - použiť HD Tune http://www.slunecnice.cz/sw/hd-tune/ (uvádzam alternatívnu stránku na stiahnutie) - ten ti ho preklepne a vypíše podrobný stav.
Jaro N
27.01.16,21:05
Ďakujem, prešiel som to aj tým programom, pomalý scan, ale samé zelené more. Všetko v poriadku.
Nechápem, inštalácia prebehla v poriadku, PC funguje, ale aktualizácia len hľadá a hľadá a nič. Zostáva pri tom. Predtým, keď som nainštaloval W7, tak sa update samo spúšťalo a hľadalo si aktualizácie, teraz nič ani keď ho spustím ja.
Keby som vedel, či je problém hardver alebo softver. Nechám tomu chvíľu asi čas.
misoft
28.01.16,04:40
M ožno pomôže tento postup: http://www.itnews.sk/poradna/riesenie-problemov/2013-05-29/c156653-riesenie-problemov-windows-7-odmieta-nainstalovat-aktualizacie - čítaj dole v článku.... vypínanie a zapínanie príkazov ručne.
Jaro N
28.01.16,14:59
Ďakujem asi skúsim. Ale už som volal kamarátovi, požičia mi starý HDD a skúsim ho vymeniť a znova nainštalovať. tak by som si mal byť naozaj istý, či je problém v HDD alebo nie.
Lebo mne to robí celkom divné veci, napr. nedoinštaluje program (Office...), aktualizácia sa ani sama nespustí, pri ručnom spustení ukazuje, že posledná aktualizácia bola:: Nikdy, posledné vyhľadávanie: Nikdy.
A takto sa správa čerstvo po 2 x preinštalovaní, čiže nepomohla ani nová inštalácia a čistenie disku.
Som zvedaví na tú výmenu HDD, čo to urobí, potom dám vedieť. Ešte raz ďakujem za snahu.
Jaro N
03.02.16,14:11
Ja už to vzdávam, dal som iný HDD, W7 sa nainštaloval, 9-ročný notebook išiel ako po masle, až kým som nechcel, aby išli aktualizácie. Tam to končí, ledva nainštaluje aj aktualizácie Antivírusu, až na druhý krát. Na update len dokola vypisuje, že "Zisťuje sa dostupnosť aktualizácií" a tým to skončí.
Už som skúšal všetky možné opravy, fixy a čo a viem čo. Nezdá sa mi, že by to bolo softvérom, hoci nechápem, ako to môže byť hardvérom.
Wifi aj LAN internet ide v poriadku.
Skúsim to zaniesť do servisu, ak si s tým budú vedieť dať rady.
Wotan
03.02.16,14:21
skus Windows 10.. ak mas legalny Win7, tak Win 10 mas zdarma a fici ovela rychlejsie ako Win7... A ak ti masina utiahne 7, mala by aj 10
Jaro N
03.02.16,14:39
veď tým to začalo, chcel som aktualizovať W10, ukazovalo, že notebook je na to pripravený, W10 takmer nainštalovalo, ale v poslednej chvíli všetko vrátilo. Keď chcem skúsiť čistú inštaláciu (na novšom notebooku bez problémov), chvíľku chce načítať inštalačku, ale potom PC vypne
vlado 33
03.02.16,15:44
jaro N aktualizácie ti hľadá a neinštaluje preto, lebo nemáš legálny Windows. Pokiaľ máš s tým problém zavolaj do Microsoftu. Viem to lebo tiež som mal s tým problém. Bude ťahať celé hodiny a nenatiahne nič. Vypni aktualizácie a ser na nich.
Jaro N
03.02.16,17:20
tak to je s prepáčením v prdeli. Inštalujem ten istý Windows na ten istý notebook s tým istým kódom už tretí krát. samozrejme s legálnym kódom. jediné, čo som zmenil, je, že som HDD naformátoval, ale to by nemalo mať vplyv. Okrem toho mi kód zobralo a W7 aktivovalo. Ale ďakujem, zrejme ste ma naviedli na dobrú cestu. Len neviem, ako to vyriešiť. Do Microsoftu som volal, ale Windows je cez projekt TechSoup tzv. licencia MAK (či tak nejako) a po technickej stránke ma odkázali na sprostretkovateľa softvéru. Ale aj tak kody a softvér prideľuje Microsoft, tak neviem, Jendému pánovi som ani celkom nerozumel, vravel rýchlo po česky a samé pre mňa divné odborné veci. Takže som nič nevybavil. :-)
Jaro N
03.02.16,17:22
update by som určite potreboval, išlo mi na ten notebook pekne aj inštalovanie ovládačov. A keby sa aspoň netváril, že s aktiváciou je všetko v poriadku.
vlado 33
03.02.16,17:37
Pri inštalacii zadáš kód, ten však ešte nemusí byť aktívny. Vidíš vo vlastnostiach, že kód je aktívny? Pokiaľ nie, aktivuješ cez telefón aj o polnoci. http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/activate-windows#1TC=windows-7 stačí počuvať a zadávať čísla.
Jaro N
03.02.16,17:39
ukazuje mi, že je aktivovaný, ale je pravda, že sa správal tak, ako ešte nikdy predtým, ukazoval mi dokonca po jednej inštalácii (robil som ich možno už 6 - 7), že je pirátsky, potom to zmizlo po aktivácii
vlado 33
03.02.16,17:43
Mňe tiež ukazuje, že je to pitátska verzia, dokiaľ nedám crack. Odkiaľ máš tú inštalačku?
Jaro N
03.02.16,17:47
priamo z oficiálneho VLSC centra, do ktorého mám ako majiteľ licencii vstup
Jaro N
03.02.16,17:53
teraz skúšam inštalovať softvér na overenie pravosti systému, mám dojem, že aj to len stále dookola píše: "Inštaluje sa opravný balík" a nič. Ešte to nejaký čas nechám robiť, ale nezdá sa mi to.
vlado 33
03.02.16,18:07
Pokiaľ to bola recovery inštalácia môžeš použiť iba predvolenú inštaláciu ktorá bola dodaná k noťasu. Číslo na nálepke bolo pozmenené a nepoužiteľné pre čistú inštaláciu WIN-7. Toto mi bolo povedané, keď som zisťoval prečo mi nejde nainštalovať čistá verzia Win. u Lenova. Nikdy pred tým ani potom som sa s takým niečím nestretol. Zavolaj ráno na tech. podporu Microsoft SK https://www.microsoft.com/slovakia/mscorp/ . Poprípade tech. podporu ASUS: Tím technickej podpory
ASUS Call Centrum
Telefónne číslo
+421-232162621
Jaro N
03.02.16,18:08
overenie systému prebehlo, zahlásilo, že je v poriadku, pravý.
Nechápem aj tak, javí sa to ako chyba softvéru (Windows akoby šiel, len nie aktualizácie) za ktorým je možno chyba hardvéru? Nechápem
Jaro N
03.02.16,18:11
Ďakujem, ale ono to takto robím čistú inštaláciu už 3x, predtým nebol problém. Notebook bol dodaný s XP, ale potom som oficiálne prešiel na W7. ten som aj úspešne 2x vždy po roku inštaloval, až teraz je problém.
vlado 33
03.02.16,18:29
Stiahni balík SP-1. Teraz je to nejaké divné všetko.
Jaro N
03.02.16,18:37
ten mám :-) a inak keby nie, ten by tiež mal ísť cez update, ktoré nejde (ale SP mám, bol už súčasťou inštalačky))
misoft
03.02.16,18:37
http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/troubleshoot-problems-installing-updates#1TC=windows-7
Ďalšia rada: skús vo WU -> Ovládacie panely - Windows Update - Zmeniť nastavenie na Nikdy nevyhľadávať aktualizácie. A potom dať vyhľadať aktualizácie ručne. A po vyhľadaní opäť nastaviť na Automatické update.
Alebo iné riešenie - tu http://pc.poradna.net/q/view/832833-vyreseno-windows-vista-nefunkcni-windowsupdate
Jaro N
03.02.16,19:13
ďakujem, to som skúsil, ale nič
ono je to celé divné, pretože som skúšal preinštalovať W7 už asi 7x najskôr na jeden HDD, potom aj po výmene HDD a robí to hneď od začiatku po nainštalovaní. To nie je normálne a príčinu v softvéri neviem nájsť. V hardvéri zase nechápem, ak je, keď W7 sa pekne nainštaluje aj relatívne funguje.
Jaro N
29.02.16,10:17
Pre informáciu všetkým píšem, ako môj problém dopadol:

Zopakujem od začiatku, že som vybral HDD a preformátoval som ho. Zrazu Notebook začal fungovať, takže sa zdalo, že všetko bude v poriadku.
Ale, Windows 7 sa síce bez problémov nainštaloval, ale správal sa ako ešte nikdy predtým. Pri snahe aktualizovať len vyhľadáva a vyhľadáva, väčšie programy ledva nainštaluje (napr. Office 2010 inštaloval asi 5 hodín). Pričom však bežné práce otvorenie priečinkov, pozeranie videa, písanie vo Worde idú akoby celkom dobre. Skúšal som na opravu aktualizácii použiť všetky možné fixy, opravy, skúšal som inštalovať W10 znova s tým, že som tam dal aj iný HDD. Preinštálovával som ho na čisto možno aj 8 krát. Chyba sa nikdy nezmenila. Takže už som to uzavrel. Notebook má vyše 9 rokov, čo je naozaj dosť. Trochu ma vytáča to jeho správanie, ktoré je akoby problém softvéru, pričom to bude skôr hardvérom, ale čím konkrétne, to neviem, možno starobou. Len zvláštne, že to prišlo tak odrazu.
V servise mi už neodporúčali pochopiteľne to dávať na diagnostiku. Oveľa ľahšie by sa opravoval notebook, ktorý by napr. vôbec nešiel, ako takýto zvláštny stav.
Takže funguje ako tak do neviem kedy. :-)