samanthas
24.01.16,23:59
Dobry den,

od r.2014 prevadzkujem jednu webku. Jedna sa o velku databazu urciteho odvetvia pre hobby, ktoremu sa ludia venuju (aj ja).
Sama musim informacie nahadzovat (je to pracne) a samozrejme vsetky vydaje stranky platim.
Uzivatelia maju moznost bezplatnej registracie, ktora im ponuka vyhody.
Chcem povedat, ze stranka je vo svojom obore jedina a najvalitnejsia v europe. Je v EN, DE a SK jazyku. SEO je vyborne riesene.

Za toho 2,5 roka som sa dostala k tomu, ze mam skoro 900 registrovanych uzivatelov, a priemerne denne navstevy 200 ludi. (Vcera ju napriklad pozdielalo par ludi na FB a uz je tam 900 navstev za ten den.) Registracie aj navstevy su naozaj z celej Europy, neda sa povedat ze nejaka krajina dominuje.... ci uz severske staty, zapadne, juzne... vychodna europa asi najmenej.

Konecne sa dostavam k jadru, a to, ze cez vsetku moju pracu aj vydavky by som ocenila, keby si aj "stranka sama" nieco zarobila. Aspon na seba.
(Nie je to robene s prioritou zarobku)

Tak sa chcem opytat, ake by ste mali navrhy?
Ja v tom vidim dve moznosti, jedna je google reklama, druha je oslovenie spolocnosti/firiem, ktore by mohli mat zaujem o reklamu na stranke, ktora pritahuje medzinarodne mnozstvo ludi rovnakeho hobby.
Viete mi prosim popisat nejake klady/zapory, pripadne realne "moznosti" konkretneho zarobku?

Som studentka a uplne mimo PC veci, takze uvitam aj rady "ako pre blbych" :)
Vdaka!
misoft
25.01.16,06:28
Neporadím síce nejako odborne, ale logicky. Google reklama - budú sa tam dosadzovať reklamy zo servera Google (tzv. cielené reklamy). Google z nich má príjem - časť by si dostala i ty. Avšak - ako sa pozeráme na ich reklamy, sú často veľmi vtieravé a návštevníci stránok často použijú ABP, aby sa ich zbavili.
Lepšie by bolo osloviť podnikateľov, ktorí by svoju reklamu na tvojej stránke zverejňovali.
Ale nepoužívať vtieravé reklamy formou bannerov vo flashi (to sú tie rôzne vyskakovacie cez celú stránku, hlučné, s videom a pod.), ale zakomponovať reklamu do tela stránky max. s odkazom na tú firmu (link, URL adresa) a niekam tam, kde nebude veľmi obťažovať - napr. na boky stránky do záhlavia stránky na koniec stránky. A zisk z reklamy by bol len tvoj. Ako sa vraví - menej je niekedy viac.....
taiko
25.01.16,06:37
Podla mna si si odpovedala sama. Ja by som zvolil kombinaciu oboch. Google aj cielenu reklamu od firiem suvisiacich s Tvojim niche.. Mozno v pomere 20/80. Nesmie sa to vsak prehnat, Musi sa to urobit vkusne, neagresivne, lebo to bude navstevnikov odradzat ako pise misoft.