Kety Alfa
25.01.16,10:18
Prosím o radu, či sa dá vôbec vyradiť automobil z účtovníctva len na základe toho, že sa FO rozhodla ho nepoužívať, vyradila by ho z majetku a nič by o ňom neúčtovala, ale ešte by nebolo prepísané na polícii. To asi nejde keď je na IČO, že? Chcela som totiž ušetriť na cestnej dani za r.2015, keďže sa o aute v r.2015 neúčtovalo, ale prepis v dokladoch z IČa na RČ nastal až v novembri 2015, tak neviem či sa dani do novembra nevyhnem, alebo máte nejaký nápad? Ďakujem
Z DU mi dnes odpísali v podstate to, že MV nesmie byť v evidencii ak zaň nechcem platiť daň, tak preto potrebujem radu, na základe čoho ho môžem vyradiť z evidencie, či keď si zmyslím, alebo iba prepisom v dokladoch (viem že nenastane zmena majiteľa, lebo je to tá istá osoba len sa zmení ičo na rč)

Druhá odpoveď z DÚ, keby chcel niekto vedieť:
"vyradenie vozidla z obchodného majetku a jeho preradenie do osobného vlastníctva (fyzickej osoby) nie je podmienené prepisom držiteľa vozidla v technickom preukaze na identifikačné údaje fyzickej osoby občana (na rodné číslo). Pre daňové účely tento prepis nie je potrebný."
Táto odpoveď mi už prišla neskoro a 70% úradníkov v BB aj u nás na to malo presne opačnú odpoveď, ale túto mám písomne, akurát že už mi je nanič.
Anik
03.02.16,09:47
Je mi ľúto, že Ti táto odpoveď prišla neskoro ak by si si prezrela na porade príspevky min. od Valiky - avalik tak by si tam toto našla možno aj začiatkom januára a písali o tom aj ďalší