joey1986
26.01.16,07:07
ahojte Poraďácí,

mám klienta, právnickú osobu, ktorá ma v technickom preukaze stále, že je majiteľom a aj držiteľom motorového vozidla, ktoré však reálne v roku 2015 nevyužívala na podnikanie, chcem sa Vás preto opýtať či je vozidlo predmetnom dane z motorových vozidiel pre rok 2015 alebo nie? Môže zaslať do konca januára 2016 oznámenie, že vozidlo nevyužíval na podnikanie aj keď je stále majiteľom a držiteľom vozidla? viem, že tento inštitút sa dá plne využiť pri fyzických osobách, ale v PO mi to príde zvláštne, ďakujem za pomoc. Joey
Chrusťa
26.01.16,08:33
zákon 361/2014 presne špecifikuje vznik a zánik daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel ako aj skutočnosť kedy auto je a kedy nie je predmetom dane viď §2 menovaného zákona v súvislosti s inými zákonmi. v danom prípade ak auto je zaradené v majetku firmy a uplatńujú sa na neho náklady /odpisy, prevádzk. náklady a pod./ je predmetom dane.
Tweety
26.01.16,08:35
AK ho má v majetku, MV je predmetom dane z MV.
joey1986
26.01.16,12:14
ďakujem veľmi pekne za usmernenie, želám ešte úspešný deň.
Kety Alfa
26.01.16,12:18
Presne po tom pátram, ale u FO. Myslíš že sa to dá? Čítam zákon, ale neviem či sa dá MV vyradiť z majetku keď v papieroch stále figuruje ako majiteľ firma-FO aj keď je to tá istá osoba.