misa
26.01.16,09:47
Prosím Vás je toto stavebná práca? Demontovali sme reklamnú plachtu (napínacia plachta po obvode s okami, natiahnutá na konštrukciu gumolanom) - len tú plachtu, nie konštrukciu. Ja myslím že nie.
dana11
26.01.16,19:41
 Lepenie reklám na steny (CPA 73) - nepatrí medzi stavebné práce.
Inštalácia firemných štítov (pružných materiálov) nad dvere, teda aj na výklady (43.33.29) je v režime prenosu daňovej povinnosti. Tiež umiestňovanie reklamných plôch na budovy alebo na stavbe je stavebnou prácou.
Inštalácia najrôznejších konštrukcií, panelov pre potreby reklám patrí do divízie 43 klasifikácie CPA, ale vlastné polepovanie rôznych plôch (výklady, plagátové steny, bilboardy atď) reklamou, ak je poskytované samostatne patrí do kódu 73.11 klasifikácie CPA.
misa
27.01.16,13:14
Tak toto som si prečítala, ale nie som z toho múdrejšia. Plachta nie je pružný materiál, pružné je to lano ktorým sa pripevňuje. Pružným materiálom myslia fólie. Fólia je nalepená na plachte. Ale to sme nelepili. Nie je to ani konštrukcia, ani panel...
dana11
27.01.16,13:27
tvoja odpoveď ma pobavila,,,..v podstate máš pravdu, skús prečítať toto, možno sa vynájdeš


73.1 Reklama

73.11 Reklamné agentúry

Táto trieda zahŕňa poskytovanie celej škály reklamných služieb (t.j. od vnútropodnikových služieb až po subdodávku) vrátane poradenstva, služieb v oblasti tvorby, výroby reklamného materiálu a marketingu. Zahŕňa:
- tvorbu a realizáciu reklamných kampaní:
• tvorbu a umiestnenie reklám v novinách, periodikách, v rozhlase, televízii, na internete a v iných médiách
• tvorbu a umiestnenie vonkajších reklám napr. billboardy, panely, nástenky a stojany, aranžovanie výkladov, úpravu výstavnej miestnosti, reklamu na autách a autobusoch
• leteckú reklamu
• distribúciu alebo dodanie reklamných materiálov alebo vzoriek
• zabezpečovanie stojanov a iných reklamných nosičov
- zabezpečovanie marketingových kampaní a iných reklamných služieb zameraných na prilákanie a udržanie klientov
• propagácia produktov
• marketing na mieste priameho predaja
• priama reklama poštou
• konzultačné služby v oblasti marketingu

Táto trieda vylučuje:
- tlač reklamných materiálov, pozri 58.19
- výrobu reklamných sloganov pre televíziu a film, pozri 59.11
- výrobu reklamných sloganov pre rozhlas, pozri 59.20
- prieskum trhu, pozri 73.20
- fotografické služby súvisiace s reklamou, pozri 74.20
- organizovanie kongresov a obchodných výstav, pozri 82.30
- poštové a doručovacie služby (písanie adries, triedenie), pozri 82.19
misa
27.01.16,13:46
My reklamu vyrábame, nie sme reklamná agentúra. A takýchto pikošiek, ktoré neviem podľa žiadneho materiálu ktoré vydalo fin.riaditelstvo zaradiť, máme neúrekom. Volala som na metodiku DPH do BB, ale ani tam mi nevedeli na toto odpovedat. Tak som myslela, či takéto niečo už niekto riešil....
A ďakujem za ochotu:-)
dana11
28.01.16,16:57
a vyrábať reklamu znamená čo konkrétne ?
dana11
28.01.16,20:14
nvm, ale v otázke si sa pýtala na demontáž plachty...myslím si, že tá nespadá do sekcie F, však nemusíte byť reklamná agentúra
misa
28.01.16,20:23
Dala som písomný dopyt na fin.riaditeľstvo. Keď mi odpovedia, tak budem informovať:-)
misa
28.01.16,20:25
A vyrábať reklamu znamená - vyrábať svetelné boxy a montovať ich na budovy, nesvetelné panely, písmená z polystyrénu, gravírované tabuľky.... Je toho spústa.