mirriamo
28.01.16,07:38
Dobrý deň,
potreboval by som od Vás pomoc - radu. Mám v zošite "denný súpis vykonaných prác..." v programe MS Excel vytvorené 3 pracovné hárky. V jednom si nahadzujem každý deň výkony ktoré mi na ceste spravili. V druhom hárku mám cenník, kde mi sumár výkonov prepočítava podľa jednotkových cien. A problém s ktorým potrebujem poradiť je tretí hárok. Tam mám podklad k faktúre "fakturácia január 2016" kde potrebujem aby mi v bunkách pod "analyt. položka" zobrazovalo položky s výkonmi, ktoré boli v tom mesiaci vykonané z druhého hárku. Nulové položky by sa vo fakturácií nezobrazovali. Napríklad 11201 má výkon 2036 km, tak nech mi položku 11201 hodí do hárku číslo tri v stĺpci číslo jedna. A automaticky aj ostatné položky ktoré majú nejaké činnosti, pekne pod seba. Ďakujem za pomoc :-) Prikladám aj súbor :-)
Pakrako
28.01.16,11:49
Myslím, že viem čo chcete, pokúsim sa vám pomôcť , hlavne aby to automaticky súčtovalo a prenášalo do 3 listu. Tak do 31.1. by som to mohol mať hotové !
mirriamo
28.01.16,12:51
To by bolo super, veľmi by mi to pomohlo... Čo som vedel, tak to som tam spravil, ale s týmto si neviem poradiť... Ďakujem
Kabaka123
28.01.16,17:13
pozri tu

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-268375.html

trochu som upravila makro

DOPLNENIE - vložila som makro priamo do Tvojho súboru



Sub CopyLenNenulove()
' Macro recorded 25.6.2015 by Palo
Dim xZdroj As String, xPodm As String, xCiel As String, xCielCely As String

xZdroj = "Cenník2016!A1:F99"
xPodm = "Cenník2016!H2:H3"
xCiel = "Fakturácia!A4:F99"
xCielCely = "Fakturácia!A4:F1000"

'cisti ciel
Range(xCielCely).ClearContents
'vloz filtrovane
Range(xZdroj).AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, _
CriteriaRange:=Range(xPodm), _
CopyToRange:=Range(xCiel), Unique:=False
End Sub
Pakrako
29.01.16,01:13
Už vám to vyriešila Kabaka123. Práve som sa chcel spýtať na vedomosti okolo používania makier, nakoľko ja som to chcel riešiť taktiež pomocou MAKRa.
mirriamo
29.01.16,07:44
Veľmi pekne ďakujem, len to tam neviem spraviť. Ešte som nerobil makro. Skúsim si to dnes naštudovať :-)
Kabaka123
29.01.16,08:56
Nástroje-Makro-Editor Visual Basic-druhá ikonka vedla excelovskej ikonky-Modul-skopírovať makro-uložiť-zavrieť

spätná konrola
Nástroje-Makro-Makrá (zelená šípka) a už je tam makro volá sa CopyLenNenulove
Buď ho spustíš cez ponuku Spustiť, alebo cez to tlačítko v zošite - čo je podľa mňa jednoduchšie a lepšie
mirriamo
29.01.16,10:43
Urobil som to podľa návodu - myslím že dobre ale asi tam mám niečo zlé. V makre mi to vyznačuje červenou farbou - priložím sem súbor.
mirriamo
29.01.16,10:48
Urobil som to podľa návodu a asi tam mám nejakú chybu. V makre mi hlásenie niečo píše a vyznačuje zvýraznené. Priložil som súbor (vymenil za pôvodný) Mohli by ste to pozrieť? ďakujem
Kabaka123
29.01.16,11:12
opravila som makro v tvojom inovovanom súbore - pozri súbor

v hárku Cenník 2016 musíš mať totožnú hlavičku s bunou H2... Spolu, potom to tvoje makro bude fungovať

len taká technická otázka, nechcel si si nechať tam aj to tlačítko na kopírovanie? Podľa mňa by to bolo lepšie a jednoduchšie, alebo si makru priradil skratku?