Chudíková Katarína
07.06.06,08:53
Staršia vianočka pokrájaná na hrubšie kolieska-namáčať v mlieku s jedným vajíčkom a cukrom a ukladať na vymastený pekáč. Na prvú vrstvu vianočky naliať rozpustené maslo, dať tvaroh vymiešaný s cukrom vanilkovým kryštálovým a hrozienkami, na tvaroh poukladať postúhané na veľkých okách jablká aj so šťavou, posypať cukrom, škoricou a zakryť zvyšnou vianočkou a opäť poliať maslom, dať piecť a pred koncom na vianočku dať zapiesť dva bielka s práškovým cukrom. Ak je väčšia rodina, tak dve vianočky. Všetko ostatné dávať podľa chutí a možností.Ak je toho viac, nič sa nepokazí. Na jednu vianočku dávam 1/2 masla.
Najlepšia je ešte teplá a ak je vychladnutá, podávam so slivkovým kompótom-je najlepší.
Dobrú chuť
sway
07.06.06,07:27
Staršia vianočka pokrájaná na hrubšie kolieska-namáčať v mlieku s jedným vajíčkom a cukrom a ukladať na vymastený pekáč. Na prvú vrstvu vianočky naliať rozpustené maslo, dať tvaroh vymiešaný s cukrom vanilkovým kryštálovým a hrozienkami, na tvaroh poukladať postúhané na veľkých okách jablká aj so šťavou, posypať cukrom, škoricou a zakryť zvyšnou vianočkou a opäť poliať maslom, dať piecť a pred koncom na vianočku dať zapiesť dva bielka s práškovým cukrom. Ak je väčšia rodina, tak dve vianočky. Všetko ostatné dávať podľa chutí a možností.Ak je toho viac, nič sa nepokazí. Na jednu vianočku dávam 1/2 masla.
Najlepšia je ešte teplá a ak je vychladnutá, podávam so slivkovým kompótom-je najlepší.
Dobrú chuť

poznám, robím , mňam !!!! je výborná :p
press
07.06.06,08:51
my robime doma zemlovku z rozkov... :rolleyes:
Tweety
07.06.06,08:54
my robime doma zemlovku z rozkov... :rolleyes:Dobrá je aj z rožkov, ale ja zase som zvyknutá zo sendvičkov. :p
janaGT
07.06.06,09:32
ja robím tiež zo sendvičov
dadika
07.06.06,09:36
Dobrá je aj z rožkov, ale ja zase som zvyknutá zo sendvičkov. :p

aj ja.
a keď sa tak do ružova zapečú, vtedy je mňamky :p
Elena Navrátilová
07.06.06,09:40
Výborná je aj z lupačiek. Doporučujem.
ZuzanaA
07.06.06,09:58
Tak ja zase žemlovku fakt nemusím :o :o
LubicaN
08.06.06,05:03
...my s mužom žemľovku ľúbime, deti mi ju nechcú...
Robím ju ako kedy, ale väčšinou z vianočky - je rýchlejšie, lebo vianočku si nakrájam na plátky, do jenskej misy stačia na jednu vrstvu 2-3 plátky. Z rožkov som už tiež jedla, len tam treba trošku viac cukru (vianočkové cesto je sladké, rožky nie).

A ešte perlička, svokra raz robila kysnuté tvarohové buchty a čosi (nepamätám si čo to bolo) zabudla do cesta dať. Boli jedlé ale nebolo to ono, tak svokor - šéfkuchár to vyriešil a spravil z nich žemľovku...

tiny77
14.06.06,07:57
...my s mužom žemľovku ľúbime, deti mi ju nechcú...
Robím ju ako kedy, ale väčšinou z vianočky - je rýchlejšie, lebo vianočku si nakrájam na plátky, do jenskej misy stačia na jednu vrstvu 2-3 plátky. Z rožkov som už tiež jedla, len tam treba trošku viac cukru (vianočkové cesto je sladké, rožky nie).

A ešte perlička, svokra raz robila kysnuté tvarohové buchty a čosi (nepamätám si čo to bolo) zabudla do cesta dať. Boli jedlé ale nebolo to ono, tak svokor - šéfkuchár to vyriešil a spravil z nich žemľovku...




fiiiha :) to mi nenapadlo z vianocky :)

a perlicku mam i ja - pri francuzskych zemiakoch sa mi stalo - zabudla som pridat uvarene vajcia :) zostali chladene v umyvadle, ked pekac uz bol bezpecne v rure :)
SERVIS
14.06.06,08:10
Tiny77 - to si ešte nevidela obložené chlebíky bez šunky. Kolegyňa v strese z našej návštevy úplne zabudla podávať na chleba šunku.
willma
14.06.06,08:13
A nemyslela si, že ste sa v rýchlosti preorientovali na vegetariánov?:p
janaGT
14.06.06,08:20
Tiny77 - to si ešte nevidela obložené chlebíky bez šunky. Kolegyňa v strese z našej návštevy úplne zabudla podávať na chleba šunku.
Moja malá zje chlebíček len bez šunky. Takže keď pripravujem chlebíčky, tak 2 varianty - klasik a bez šunky, len maslo, vajíčko, paprika, rajčina, syr. A niekedy jej stačí len maslo,vajíčko a syr.
tiny77
14.06.06,08:30
Moja malá zje chlebíček len bez šunky. Takže keď pripravujem chlebíčky, tak 2 varianty - klasik a bez šunky, len maslo, vajíčko, paprika, rajčina, syr. A niekedy jej stačí len maslo,vajíčko a syr.

sice je to absolutne mimo temy - navrhujem urobit temu "PERLICKY PRI VARENI" :)
moj maly - ak mame chlebicky, tak ich "vyzlecie" celkom.
papa sendvic s maslom.

ale ak mu ponuknem, ze mu urobim chlebik cisty, tak takto to nechce.. :)
Chudíková Katarína
16.06.06,06:12
Je to fantastické prejsť zo žemľovky na chlebíčky a podobné perličky-sme hviezdy!!!! Muži to nedokážu-chi, chi
Krásny deň Katka
daniek
16.06.06,06:26
tak to fakt nemá chybu od žemľovky cez francúzske zemiaky k chlebíčkom :D ja sa ale predsa ešte vrátim k žemľovke skúste k tým dvom bielkám a vanilkovému cukru pridať aj polievkovú lyžicu džemu a tak vyšľahať sneh nemá chybu a je farebný podľa toho aký druh džemu použijete :o
tiny77
16.06.06,06:28
tak to fakt nemá chybu od žemľovky cez francúzske zemiaky k chlebíčkom :D ja sa ale predsa ešte vrátim k žemľovke skúste k tým dvom bielkám a vanilkovému cukru pridať aj polievkovú lyžicu džemu a tak vyšľahať sneh nemá chybu a je farebný podľa toho aký druh džemu použijete :o

tak to fakt nema chybu :)
a dikes za farebnu inspiraciu :)
mirka165
23.06.06,16:14
Ja robim žemľovku z 10 na kolieska pokrájaných rožkov, ktoré zalejem 1 litrom mlieka,polovicu pokuladám na pekáč a na to dám jablká, cukor, škoricový cukor, potom zase rožky a upečiem do chrumkava. Na tanieri každú porciu posypem práškovým cukrom a polejem rozpraženým maslom. Nemá chybu. Niekedy robím aj makovú, vtedy na jablká ide ešte mak alebo tvarohovú verziu, vtedy zase tvaroh a hrozienka.