davidgabika
06.02.16,11:08
Mám Acer laptop Windows 7 ultimate po zapnutí normálne funguje len po čase zamrzne nedá sa s ním pohnúť, vypnem znova začne fungovať a znova to isté čo mám robiť? Musí do opravy?vysávačom som vyčistila od prachu pravidelne mám Windows antivírusový a c cleaner pravidelne čistým dosť je teplý napriek tomu že je postavený na PC stojane momentálne ide už 2 hodiny počúvam hudbu inštaluje update aj som ho znovu čistil a cez cleaner zatiaľ ide. ..no asi som to preriekla práve teraz znovu sčernela obrazovka a nereaguje. ..vypla -zapla štartuje. ..stiahla som všetko na 1tb disk v laptope som našla že je 2009 ročník mi ho máme asi 5 rokov využíva sa na pozeranie DVD sťahovanie a pozeranie TV online. ..
arizona
06.02.16,12:10
Neprehriev sa? Kedy si ho cistila od prachu naposledy? Mas ho aj preskenovany pravidelne od virusov a inej havede? Nemas komplet zapratany disk?
misoft
06.02.16,13:04
Príznaky naznačujú, že sa pravdepodobne prehrieva. To, že je na chladiacej podložke, nezaváži. Pravdepodobne buď to zapríčiňuje grafika, alebo dokonca CPU.
Treba upresniť, aký starý je ten laptop. Je možné, že bude potrebné CPU "prepastovať" - i napriek "chladeniu" pomocou podložky, toto chladenie nie je dostatočné - starou pastou nie je zabezpečený dostatočný prestup tepla z CPU do chladiča. Okrem toho - povysávanie laptopu nezabezpečí dostatočné vyčistenie - vytiahne len málo nečistôt, ale na ventilátore a výstupe z neho je istotne celý "vankúš" prachu.
Rada: odchod do nejakého servisu a za pár € si ho nechať odborne vyčistiť a prepastovať. V servise ho rozoberú, nečistoty odstránia, novou pastou zabezpečia prechod tepla z CPU na chladič a tým aj odvod tepla ventilátorom.
Istotne to vyzerá v tvojom laptope asi takto: https://zlavomat.sgcdn.cz/images/t/660/25/48/2548583-94dfa7.jpg
i napriek "vysávaniu".
davidgabika
06.02.16,18:04
Ďakujem
davidgabika
06.02.16,18:06
Ďakujem za radu, teraz som prišla domov nechala som ho zapnutý a stále ide. ...
misoft
06.02.16,19:14
Pre pokoj duše - pre istotu si ho daj aspoň riadne vyčistiť - v servise ti to spravia do 1-2 hodín.
davidgabika
06.02.16,19:16
Ďakujem v pondelok idem. ..