kristinab
08.02.16,09:56
Prosím Vás, v ktorom okruhu budete v ekonomickom programe (ja mám omegu) účtovať doklad o úhrade diaľničnej známky - zjednodušená faktúra? cez okruh Došlé faktúry - Zjednodušený doklad s rozpisom DPH a potom ako úhradu v pokladni (teda aspoň ja som to hradila cez pokladňu), alebo to budete účtovať priamo v oddieli Pokladničné doklady ako Výdaj? (tak som to robila odteraz). Ale vlastne keďže teraz doklad obsahuje aj dátumy vyhotovenia, dodania, to asi nemám kde inde zaúčtovať len cez Došlé faktúry, že? Oddiel B3.
evuš
08.02.16,10:44
DF idú do B2, dialničnú známku a doklad o úhrade /ak tam nie je uvedený odberateľ/ účtuj cez pokladňu do oddielu B3 ..... ak máš od DS faktúru i s uvedením odberateľa, tak ako DF do oddielu B2
kristinab
08.02.16,10:58
Len v OMEGE je aj v okruhu Došlé faktúry práve tá možnosť Zjednodušený doklad s rozpisom DPH, kde mi to automaticky nahodí do oddielu B3 a píše sa tam, že sa používa na účtovanie zjednodušenej tuzemskej došlej faktúry za tovar alebo služby a preto tu rozjímam, lebo na tom bločku z Národnej diaľničnej spoločnosti je napísané "zjednodušená faktúra".
evuš
08.02.16,11:07
...máš tam priamo na nej písané, že si odberateľ Ty ? Ak áno, tak potom to zaúčtuj ako FA.... ja účtujem tiež v Omege, ale rozhodla som sa ich zaúčtovať cez ID do oddielu B3 - nech mi nesvietia pri ostatných FA, čo idú do B2....../platili sme to totiž kartou/
kristinab
08.02.16,11:39
Nie, jasné, nemám tam identifikovanú firmu ako odberateľa, len EČV samozrejme :) jasné, Vy ste platili kartou, to je zasa iné. Tak dám to ako aj po iné roky cez Pokladničné doklady, samozrejme do oddielu B3. Ďakujem veľmi pekne za radu.