cinky16
08.02.16,10:19
ahojte, kupili sme jazn´dene osobno vozidlo 25.01.2016 za 27 500. Fa je bez dph odvolávka §66. Mám dve otázky:
1. vzniká pre mna nieco ako pre kupujúceho z pohladu DPH? alebo len vozidlo zaradim do majetku a odpisujem? bozidlo bolo kupene na spotrebný úver.
2. ak budeme chciet v buducnosti vozidlo predat, budeme musiet aj s DPH? kedze sme platcami dph? aj predavajuci je platca dph a fakturovatl bez dph.
Žabinka
08.02.16,09:33
1. nie, nevzniká..
2. https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kupa-a-predaj-auta-neobchodnik#PredajAutaNarok
Predaj auta, pri ktorom nebol nárok na odpočítanie dane, pretože dodávateľ pri predaji uplatnil osobitnú úpravu dane podľa § 66 zákona o DPH /prípady uvedené v časti Kúpa ojazdeného auta v rámci ES a daňový režim č. 2. a 7./

Ak platiteľ, ktorý nie je obchodníkom s ojazdenými autami, predáva ojazdené auto, pri kúpe ktorého nemal nárok na odpočítanie dane, pretože dodávateľ použil osobitnú úpravu dane podľa § 66 zákona o DPH alebo auto bolo kúpené spôsobom uvedeným v časti Kúpa ojazdeného auta v rámci ES a daňový režim č. 3, potom pri jeho predaji postupuje spôsobom ako je vyššie uvedené v časti Predaj auta, pri ktorom bol nárok na odpočítanie dane č.1 až 3.

nejdem to všetko kopírovať zo stránky FS, lebo sa treba preklikávať..;) pozri si priložený link, je to celkom zrozumiteľne napísané..
cinky16
08.02.16,10:55
dakujem, len tak ma to zaujimalo, ze ci budeme musiet odviest dph, ak som to spravne pochopila, tak ano.