Lara11
08.02.16,13:31
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadne vypracovania daňového priznania k dani z príjmov FO typu A, kde plynú príjmy aj zo SR aj z AT. Všetko mi je v podstate jasné, až na to, že príjmy v AT sa zdaňujú inak ako u nás, a preto aj na potvrdení o príjme z AT, je zdaniteľný príjem vypočítaný inak ako u nás. Majú klasický hrubý príjem, potom majú rôzne príplatky za nadčas a pod., ktoré sú zdaňované inak, ďalej majú napr. 13. plat tak isto zdaňovaný iným spôsobom ako u nás celkový príjem. Všetky tieto veci majú od hrubého príjmu odpočítané a tak isto majú odpočítané aj odvody z týchto príjmov. Netto príjem ( zdaniteľný príjem ) je preto iný ako by bol vypočítaný u nás. A teraz neviem, čo mám dať do hrubého príjmu v daňovom priznaní - či hrubý príjem aj vrátane nadčasov a 13. platu alebo ho mám ponížiť tak, ako bolo urobené v rakúskom potvrdení. a to isté sa týka aj zaplatených odvodov, čiastka celkových odvodov je ponížená o odvody z nadčasov a 13. platu. Písala som aj na finančnú správu, ale zatiaľ bez odpovede, tak by som sa chcela poradiť s Vami ak Ste také priznanie už podávali a bolo to v poriadku.

Vďaka :)
zanetth
08.02.16,13:13
Ak máš Lohnzettel tak pre SK DP potrebuješ len dve sumy:
z r. 210 - brutto príjmy
r. 225 + r. 230 (nad nimi býva spočítaná ich suma - insgesamt einbehaltene SV-Beiträge) - to sú odvody

Nič iné Ťa nemusí zaujímať. V lohnzettli nie sú vyčíslené zvlášť odvody na zdravotné a zvlášť odvody na sociálne poistenie, tak ich v sk dp uvádzaš spolu v jednej sume v r. 33
Lara11
09.02.16,05:24
Ďakujem Ti veľmi pekne :) pomohla si.
Helik3
04.03.19,13:14
Dobrý den,prosím vás o ozrejmenie. Minulý rok som podávala DP z príjmov ktoré boli z Rakúska ale pre slovenskú firmu. Dávala som ich vyňať. Teraz tam máme pár dní v januári príjmy pod tou istou slovenskou firmou ale zvyšok roka prešiel pod Rakúsku firmu. Ako mám postupovať pri podávaní DP tento rok? Mám k dispozícii lohnzettel und beitragsgrundlagennachweis.
Ďakujem veľmi pekne