Zllatkaa
09.02.16,14:25
Ahojte. Po pripojeni externej numerickej klavesnice sa mi automaticky prepne aj bezna klavesnica mojho NB na cisleny rezim a teda miesto pismen pise cisla. Ak na klavesnici stlacim NUM LOCK vypne sa mi automaticky aj externa klavesnica. Cize bud mam na NB normalnu klavesnicu s pismenkami a vypnutu externu alebo mam na oboch ciselny rezim. Logicky chcem na externej pisat cisla a sucasne na normalnej pisat pismena. Ziaden Shift+ NL ani FN+F11 nepomohol. Viete mi poradit? Dakujem
vicktor
09.02.16,13:45
"Logicky chcem ..." mozno to nie je celkom logicky.
Priznam sa, ze ma toto nenapadlo, ale vyskusal som NumLock aj prepinanie jazykov AltShift. Zmena ci na jednej alebo na druhej klavesnici posle pokyn procesoru a ten zmeni nastavenie. Samotna externa klavesnica iba posiela signaly a procesor ich nejako dekoduje.
Nerozumiem preco chces pisat na striedacku raz tu, raz tam, vsetko pisem na externej, ved ta ma dvojnasobok tlacitok a zvladne viac znakov ako ta miniaturizovana notebookova.
misoft
09.02.16,14:08
Možno aj preto, lebo má typ NB, ktorý nemá samostatnú numerickú časť klávesnice (tzv. skrátená klávesnica).
vicktor
09.02.16,14:23
ahoj, to nemam ani ja, ale kedze mam plnohodnotnu externu klavesnicu, ta okliestena noutbukova nema pre mna nic uzitocne navyse.
Zllatkaa
09.02.16,15:35
pre mna Logicky je uplne logicky kedze ak si si spravne precital ja nemam externu klavesnicu ale externu NUMERICKU klavesnicu. A tu som si kupila preto aby som na beznej notebookovej klavesnici pisala pismenka a na externej numerickej pisala cisla. mala som pocit ze presne na to je urcena (ak moja logika v tomto bode zlyhala tak ma prosim oprav) a preto opat logicky nechapem preco po jej pripojeni sa pismenkova klavesnica prepne na ciselnu. keby som chcela pouzivat cislenu notebookovsku klavesnicu tak by som si nekupovala externu snad....
vicktor
10.02.16,14:35
aha, priznavam omyl, prehliadol som ze externa klavesnica je iba numericka...