aktiz2
12.02.16,13:06
Prosím o radu.. Máme doma wifi a máme na nom pripojenú všetku elektroniku, ktorá sa dá. Cez wifi sa napr. pozeráme filmy na TV, ktoré púšťame z PC. A to by som chcela, ak je to možné aj na tablet. To znamená, dalo by sa nejako pozerať film na tablete, ktorý pustím z PC ? Aby som nemusela zbytočne ten film kopírovať do tabletu. Dúfam, že som to zrozumitelne napísala. Treba mi stiahnuť na to nejaký program ? Lebo ked som hladala zariadenia v pc, tak mi tablet vôbec nenašlo.. Ďakujem
misoft
12.02.16,12:29
Žiaľ - tablet s Androidom nemá v sebe zabudované streamovanie po sieti - teda nemá nič podobné ako zdieľanie dát s PC, alebo nastavenie Pracovná skupina.
Len sa vie pripojiť k WiFi, ako zdroju pre pripojenie k vonkajšiemu svetu, ale nedokáže "spolupracovať" ako časť domácej siete s inými zariadeniami v sieti.
Ak je to potrebné, potrebuje k tomu ešte ES File Explorer. Potom sa PC objaví v záložke LAN (avšak je potrebné nastaviť pre toto správne údaje IP k PC).
Tu je to v debate popísané: http://androidforum.cz/pripojeie-na-domacu-siet-t22101.html
mecky
15.02.16,07:47
da sa to elegantne vyriesit nejakym media serverom na pc, napr KODI (XBMC)
na pc sa nainstaluje kodi server kde sa vytvori kniznica medii, ktoru si potom kodi klient na androide vie najst a prehravat z nej
aktiz2
15.02.16,09:40
Už to mám stiahnuté, ale nedarí sa mi vytvoriť tú knižnicu :( Viete mi poradiť ? A to potom treba stiahnuť niečo aj do tabletu ? Či ako si to potom tablet najde. Ďakujem