duves
17.02.16,06:56
Skúsim tu, možno mi to niekto vysvetlí. Nie som až taky zdatný, aby som to pochopil. Ako sa da ukradnúť FB skupina? Vraj sa to stalo takto: niekto sa nabural do skupiny, ale na to predsa potreboval poznať heslo, idealne heslo admina. Mylim sa? Nasledne povyhadzoval legalnych adminov. Rad by som sa dozvedel, ako sa to pravdepodobne mohlo stať. Pretože som dostal vysvetlenie, že na take niečo je milion sposobov. Tak akých? Je nejaky soft na to? To znamena, že je vlastne možné ukradnuť skupinu, resp. identitu na FB?
( http://drotovan.blog.sme.sk/c/402161/stupili-sme-opat-ivanovi-kmotrikovi-na-otlak.html )
jslancik
17.02.16,06:21
v diskusii to tam niekto rozoberal. že napr. stačí osloviť FB, že ti niekto ukradol skupinu a chceš vrátiť práva admina (v skratke napísané).
duves
17.02.16,06:29
aha, takže na zaklade podvodu
bodliak
17.02.16,06:48
Založíš si stránku, alebo kúpiš nejakú, ktorá má tisíce členov, máš login a heslo tisícov ľudí, a dúfaš, že to isté heslo majú aj inde.
Alebo takú nepodstatnú nabúraš cez zlé zabezpečenie a tými údajmi sa potom prihlásiš aj tam, kde to zabezpečenie je na úrovni.
Sociálne inžinierstvo, vylákaš dáta, atď....
Možností je fakt veľa.
jslancik
17.02.16,06:53
ukradnutie či hacknutie do veľkej miery súvisí s "nekalou" činnosťou či kradnutím :D