janavrbovska
18.02.16,17:28
Poraďte mi, prosím, ako zaúčtovať došlú faktúru z ČR, na ktorej je tovar aj služby.
Tovar je 37,59 € a balné 5,60. Aké vzory automatického účtovania použiť, aby to išlo do správnych riadkov DP DPH a KV DPH? Po novom je fa vystavená bez DPH (prenesenie daňovej povinnosti).
Pre zaúčtovanie tovaru by som použila vzor: 72 zDF - EÚ tovar § 11 - 20% DPH (samozdanenie),
len neviem ako zaúčtovať tie služby...
Nájde sa niekto, kto už takýto prípad účtoval?
Ďakujem
evuš
19.02.16,13:09
Balné sa normálne pripočíta k cene tovaru, neuvádza sa ako služba....čiže zaúčtuješ to normálne ako dodanie tovaru - cez zDF vzor 72
janavrbovska
19.02.16,16:09
Ak sú na faktúre aj služby aj tovar v takomto prípade Vám treba najprv spustiť vzor automatického účtovania 72 v okruhu ZDF, pričom v ňom zaúčtujeme len sumu tovaru. Sumu zadávame do voľného základu. Tento vzor automatického účtovania nám vytvorí šesť riadkov účtovného zápisu.

Následne sa postavíme na siedmy riadok a spustíme automatické účtovanie 73 v rovnakom okruhu, ktorým rovnako zaúčtujeme hodnotu služby. Potom siedmy riadok vymažeme, a upravíme hodnotu na prvom riadku na celú sumu faktúry.

Posledným krokom je vymazanie sumy z bunky Suma spolu v pravej hornej časti formulára a doklad uložíme. Túto sumu si program dopočíta automaticky pri uložení.
evuš
19.02.16,16:57
Blbosť.....ak by neposlali tovar, žiadnu službu neposkytnú!!!!!!
janavrbovska
19.02.16,18:41
takýto postup mi poslali Krosáci