Sinkl
19.02.16,09:40
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu.
V prvom rade chcem uviesť, že som laik - tak problém popíšem ako viem.
Kúpila som stolový pc HP compaq - prišiel mi poštou. Po zapnutí išla Ram na cca 98%. (3G)
Mám tam windows 7 - tú inštalovali v inter. obchode kde som pc kúpila. Dala som vyhľadať aktualizácie - ale po cca 5 hod. zisťovaní - nič nenašlo. resp. ono to len hľadá a hľadá a hľadá - a výsledok žiadny. Prístup na internet mám dobrý.
Vypisuje: "zisťuje sa dostupnosť akrualizácií"
posledné vyhľadávanie aktualizácií: nikdy
aktualizácie boli nainštalované: nikdy
V nastaveniach mám zakliknuté automaticky aktualizovať.
Prosím neviete mi poradiť čo s tým.
misoft
19.02.16,08:55
Upresni viac zostavu PC.
Aký operačný systém? Win7 32-bit, alebo Win7 64-bit?
Aká je namontovaná RAM? Pokiaľ máš 4GB RAM - tak ti pracuje správne - vraví sa tomu "dostupná" pamäť. Musíš si uvedomiť, že časť tej pamäte predsa zaberá pre svoju prácu i samotný operačný systém.
Aktualizácie:
Ako laikovi - http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/troubleshoot-problems-installing-updates#1TC=windows-7
Mimochodom: pokiaľ je to nový OS, ktorý ešte neprebral ani jednu aktualizáciu (a tých je v terajšej dobe cca cez 200!) - musí najskôr vyhľadať dostupné aktualizácie (nezdá sa to, niekedy fakt hľadá dosť dlho), potom ich musí postupne posťahovať do PC (tiež pri rýchlosti M$ servera to trvá "večnosť"), keď ich už má, začne samotnú inštaláciu aktualizácii. Niektoré vyžadujú reštarty, takže mnohokrát PC sa reštartne.

Druhá možnosť je použiť WSUS Offline Update http://download.wsusoffline.net/
Video, ako na to https://www.youtube.com/watch?v=p12UOmepaBU
mecky
19.02.16,09:10
ovladaci panel - riesenie problemov - opravit problemy so sluzbou windows update

na pocudovanie tento tool funguje celkom spolahlivo, niekedy prva oprava nepomoze a treba spustit aj 2-3x
Sinkl
19.02.16,09:35
Ďakujem za radu.
HP Compaq dc7900 USFF
Je to Win7 - 64 bit.
Operačná pamäť
Celková kapacita: 2048 MB (zväčšili sme na 3GB)
Pevný disk
Kapacita HDD: 160 GB
Procesor
Frekvencia: 3.0 GHz
Typ: Intel Core2Duo E8400
Výrobca: Intel
Chcela som to len na kancelársku prácu. Skúsim teda ešte počkať, či tie aktualizácie nevyhľadá, ale dnes hľadá od rána cca od 8hod. a ešte nič. Ďakujem za link - pozriem video a preštudujem stránky.
Ešte raz vďaka - cením si to.
Sinkl
19.02.16,09:38
Ďakujem - skúsila som, napísalo že rieši problémy a skočilo to na vyhľadávanie aktualizácií a hľadá ďalej. Skúsim to nechať hľadať - snáď sa to podarí.
misoft
19.02.16,09:38
Nuž teda: Win7 64-bit pôvodne 2GB RAM - MÁLO!!! - 3GB - málo - potrebné 4GB.
Mimochodom - ani ten procesor nie je žiadne delo - low-end.
mecky
19.02.16,09:40
treba pockat dlhsie, niekedy aj 2-3h
mahony1
20.02.16,19:04
Ja som na svojom cerstvo preinstalovanom Windows 7 stahoval aktualizacie cely vikend. Nechaj to len bezat, nevsimaj si to. Ono sa ti to samo bude hlasit a ziadat potvrdenie instalacie najdenych aktualiacii alebo bude niekolkokrat ziadat restart pocitaca. Cely ten cas procesor bezal na 50-60% (aj pri necinnosti) a az na 3-ti den bolo vsetko doinstalovane a vykon procesora pri necinnosti klesol na 0-5%.
karakul
21.02.16,06:39
... ak to sťahuje Windows 10 tak to môže byť naozaj na dlhšiu dobu - MS zaradil prechod na 10 medzi dôležité aktualizácie.