Laco Radzik
20.02.16,08:10
Ako postupovať?
Kabaka123
20.02.16,09:23
aká verzia skype? aký windows? inštaluješ z originál stránky? čo Ťi vypisuje? aké chybové hlásenie?

http://www.skype.com/en/download-skype/skype-for-computer/
Pakrako
20.02.16,09:34
Ja ho mám nainštalovaný ale stále ponúka novšiu verziu a keď ju odsúhlasím, tak mi oznámi že nemožno nainštalovať nakoľko mám tam inú verziu programu .Keď ju hľadám aby som ju odinštaloval, tak ju nemôžem nájsť. Hlásenia a aktuálna verzia viď foto. Mám W7 .
misoft
20.02.16,11:30
Skype 7.18?
Odkiaľ si to stiahol tú prvú verziu? Na 100% nie z originálnej stránky.
A) Stiahni si inštalačku najnovšej verzie Skype z ORIGINÁLNEJ stránky Skype.com!!!! http://www.skype.com/en/download-skype/skype-for-computer/
B) Prejdi do Safe Mode - v ňom by sa malo dať stará verzia odinštalovať. Prečistiť registre, vymazať cache. Upozornenie - ak zmažeš svoj profil Skype v PC, stratíš históriu. O kontakty sa báť nemusíš, tie sú uložené na serveroch Skype.
C) Nainštaluj nové Skype - malo by sa dať i v Safe Mode.
D) Reštart - pokiaľ je Skype nastavené na automatické spustenie a prihlasovanie - malo by nabehnúť.

Poznámka: Aktualizáciu Skype robím buď priamo cez Pomocníka Skype, ale častejšie antivírusovým programom Avast, ktorý sám zisťuje aktualizácie programov a aktualizuje na pozadí. A Skype vždy funguje.

P.S. Upravil som príspevok - zadal som neoverené informácie ohľadom verzie. Postup ale by mal fungovať.
Kabaka123
20.02.16,13:19
a čo registre?
Pakrako
20.02.16,13:22
Registre mi upravuje SW od firmy Eurobyte Vyčisti PC4 Profesional
Kabaka123
20.02.16,13:25
myslím, či si v registroch našiel starú verziu, ktorú nechce odinštalovať - odstrániť
misoft
20.02.16,15:10
Hmmm... SW od firmy....
A) používajú sa na základné vyčistenie. To isté ti urobí i CCleaner a zadarmo!
B) ak chceš niečo riadne urobiť, musíš ísť priamo do registrov - cez regedit. A potom dať vyhľadávať reťazec Skype...... Ovšem to chce niekoho, čo vie, ktoré môže a ktoré nie vymazať.
Kabaka123
20.02.16,19:35
ja by som to urobila tak, že by som odinštalovala starý skype, zrušila by som všetko v registroch so skype a nainštalovala nový...
Pakrako
21.02.16,07:42
Skúšal som aj odinštalovanie a nainštalovanie na novo a nepomohlo ! Ako mám nájsť v registroch časti Skype ?
misoft
21.02.16,11:04
Start - do riadku napísať regedit - v zozname vybrať regedit. Otvorí sa editor registrov.
V menu Edit - Find - v okienku napísať Skype - Find Next.
Avšak! Tých záznamov v registroch o Skype je niekoľko desiatok. Niektoré sú odkazy, niektoré sú kľúče. Pri ručnom vymazávaní je potrebné pozerať, čo sa vymaže.
Prakricky - ak vy sa vymazali všetky odkazy, kde sa Skype vyskytuje - nemala by po Skype zostať ani zmienka.
Potom po inštalácii Skype by sa opäť vytvorili nové hodnoty v registroch - aktuálne.
Rada: ak si netrúfaš na ručné čistenie registrov od zbytkov odkazov na Skype - nech ti to urobí niekto, ktorý pozná "závislosti" kľúčov programu na celý OS. Vymazaním nesprávneho kľúča sa môže znefunkčniť celý OS = oprava inštalácie.
misoft
21.02.16,11:55
Doplnenie: Skús teraz (dnes ) aktualizáciu Skype. Včera ani mne neaktualizovalo (cez Avast mám možnosť update starého software) - chyba bola na strane (pravdepodobne) Skype. Vyhadzovalo stále chybu. Dnes (akurát teraz) mi už aktualizuje normálne. Momentálne 7.18.0.112 - aktualizovalo bez problémov.