carolitos
20.02.16,08:23
zdravim., mam 37,5l akvarium mam v nom 3 zlate karasy a jednu bojovnicu utocnu, zial bola aj gubka ale to som nevedel ze s bojovnicou sa to nema kombinovat. je vhodny medzi tieto ryby koi kapor? do akej velkosti narastie,vzhladom na objem mojho akvaria? dakujem za radu
jslancik
20.02.16,11:47
by bláho... dúfam, že je to vtip.
to nie sú ryby do mikro akvária, ale do JAZIERKA. si najprv naštuduj čo-to o rybách, kým ich nasekáš do tej väčšej fľaše.
mali by ťa nahlásiť za týranie zvierat. že koi kapor do mikro akvarka...
toho psa, čo máš na profilovom obrázku, máš predpokladám celé dni zavretého v skrini, alebo sa snáď mýlim?
carolitos
20.02.16,11:56
to je vlk a mam ho v klietke na dne jazera
carolitos
20.02.16,11:58
zlaty karas je do 37l vela? co to pises vsak je to ryba ako palec
jslancik
20.02.16,12:24
tak takto... množstvo a druh rýb, ktoré chceš mať v akváriu, sa plánuje o. i. aj takto:
vypočítaš si, koľko máš vody v akváriu - od celkového objemu odpočítaš objem štrku (ak ho máš na dne napr. 3 cm, tak...), objem filtra, ak ho máš veľký. Dostaneš napr. 30 l. vody. Pozrieš si, do akej dĺžky dorastajú ryby, o ktoré máš záujem - napr. karas 14 - 17 cm. princíp - 1 cm ryby na 1l vody v akváriu. čiže v tvojom mikro akvárku môžeš mať necelých 2 karasov.
ďalšia vec - kompatibilita. kombinovať veľké a malé druhy - rýchlo zistíš, že to je blbosť.
do tretice - niektoré ryby fakt nie sú vhodné do akvárii a k iným rybám. napr. karasy či závojnatky majú jedovaté exkrementy. a riadne zahumusia akvarko, nič mu nepomôže.
ale aby si nebol smutný, ja som si tiež na začiatku kúpil do akvárka podobne veľkého jedného karasa a 2 závojnatky, a iné mini ryby. smrad, hnus, závojnatky som daroval, karas išiel do jazierka. ostali neónky, a nejaké tetry. klop, klop, sú šťastné.
carolitos
20.02.16,12:31
ale ja tam mam 3 zlatych karasov a ani jeden nieje vacsi ako malicek ruky a uz ani rast nebudu..nemysli ze tam mam normalneho karasa z rybnika. to je akvarijny karas 1 ma cca 4-5 cm to snad na 37l nieje vela
carolitos
20.02.16,12:33
a to som dal prec tu zavojnatku utocnu..alebo ako sa presne vola uz je prec lebo zabila gubku ale tak mi radili v shope ze sa znesu prd...zabila gubku a isla aj po zlatom karasovy
jslancik
20.02.16,15:24
Zisti si, co tam mas za ryby. Zlaty karas dorastie to, co dorastie. Netusim, odkial vies, ze "uz neporastie".
A dal si prec bojovnicu. Na nete je vela stranok s akva tematikou. Da sa lahko zistit, ktora ryba ma aku povahu a znasanlivost s inymi rybami.
jslancik
20.02.16,15:26
A ten koi kapor bude tiez taky mini - akvariovy? :-) a nepredavaju aj mini delfina ci zraloka? :-)