Bunds
22.02.16,21:18
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ? Urobím video v mpeg2 s kontajnerom mpg zrenderujem pozrem na pc všetko fajn ale akonáhle napálim na DVD a pustím na DVD prehrávači tak mi oreže obraz z bokov kde mi oreže aj titulky ktorú su vstavané vo videu. Minul som už snáď 15DVDčok čo som skúšal ponastavovať 16:9 alebo 4:3 a všeličo možné ale efekt stále ten istý. problém nastane akonáhle napálim. video má rozlíšenie 720x576. v PC keď prehrám tak je všetko ok :/
misoft
22.02.16,20:27
V čom renderuješ? V čom potom upravuješ? Ako máš nastavený pomer v telke?
Pokiaľ si v niečom renderoval - Avidemux vie nastaviť nielen okraje, ale dokonca ich aj odstrániť pomocou filtrov.
Skús si ho hodiť napr. na USB a prehrať z USB - ak to bude i tak zle zobrazovať, tak si zle nastavil výstup renderovania.
Bunds
22.02.16,20:32
Renderoval som to v Sony Vegas pro 13 v norme pal 720x576.. po renderovaní to má okraje aj dobrú kvalitu. problém nastane ak napálim už na DVD cez windows dvd maker. Akoby mi to samotné napálenie orezalo. S renderovaním je všetko ok ale to napalovanie tam sa to pokazí
misoft
22.02.16,20:38
No tak ti to potom robí WDM.... napaľovanie sa nemôže orezať, len program, ktorý odosiela dáta pre napálenie. Keď ten má nesprávny výstup - napaľovací program len vypáli to, čo dostane. Pozri sa ty na WDM, čo máš nastavené na výstupe....