gopet
24.02.16,06:26
Ahojte. Nedávno som kúpil notebook Aspire ES1-731.V notebooku bol Windovs 8.1,prešiel som na 10. Plus k tomu hdmi kábel na prepojenie s tv. Doteraz všetko v pohode išlo. Keď zapnem notebook,zapne sa a nič. Ale zapnutý je.Keď kábel odpojím a zapnem notebook tak hneď naštartuje a funguje bez problémov.Podotýkam že to išlo aj po upgrade na 10. Až posledných pár dní to začalo blbnúť. Ďakujem za radu.
misoft
24.02.16,05:32
Ovládače GK! Prešiel si na W10, ale možno ovládače vo W10 nespolupracujú. Potom treba povoliť/nastaviť i výstup na HDMI. Klikni niekde na ploche PTM a pozri sa na Rozlíšenie obrazovky - tam by malo byť i nastavenie druhého monitora, detekcia.
Pozrieť sa i na TV - prepnutie vstupu na HDMI.
gopet
24.02.16,13:16
Vysvetlíš prosím ťa pojem GK? Ovládače mám všetky aktuálne.
misoft
24.02.16,13:22
Zaužívané skratky: GK - grafická karta, ZK - zvuková karta, MB - motherboard - matičná (základová) doska, HDD - harddisk.......
Ešte rada: Pokiaľ si prešiel na W10 formou upgrade - to čo ponúkal M$ - tak W10 nemusel použiť ovládače pre W10, ale využil stávajúce ovládače (pre W8.1), keďže zistil, že sú kompatibilné.
Väčšinou sa potom robí tzv. čistá inštalácia W10 (ovládače pre daný model a OS stiahnuť a uložiť predom napr. na USB). W10 pri inštalácii zistí HW (hardware) a podľa toho vyhľadáva zodpovedajúce ovládače už na W10.