bezradná
09.06.06,09:54
Včera som ju robila, tak sa s vami delím o recept:
:p
4 vajcia,450g cukru200g cukru ,2dl oleja, 3dl mlieka,1 vanilkový cukor vymiešame do peny, pridáme 500g polohrubej múky, 1 kypriaci prášok do pečiva, štipku sódy bikarbóny, nastrúhaná kôra z 1/2 citróna, vylejeme na vymastený a múkou vysypaný hlboký plech, pridáme ovocie( ja som dávala na polovice prekrojené jahody) a v stredne horúcej rúre pomaly pečieme. Kto má rád veľmi sladké, môže pri servírovaní posypať práškovým cukrom.
(skúšala som ešte raz a úplne postačuje tých 200 g cukru, lebo cesto je ľahšie
vďaka Kristína, tú kôru som tam zabudla napísať)
Kristína
16.06.06,05:49
Včera som vyskúšala Tvoj recept na rýchlu bublaninu. Bola som prekvapená, že je to dobré cesto - celkom ako na trenú bábovku alebo čosi podobné. A za 15 min. je to hotové, to je dôležité. Navyše som ešte do cesta nastrúhala citrónovú kôru.
Marína
16.06.06,08:22
Ovocná bublanina
Mierka: 2,5dcl
5 vajec, 2 poháre polohr. múky, 1 pohár kryšt. cukru, ½ pohára oleja, ½ pohára mlieka, 1 PDP, ovocie, 1-2 VC
Vajcia vyšľaháme s cukrom do penovej hmoty, pridáme olej, mlieko, preosiatú múku s PDP. Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech, cez sitko poprášime jemne múkou(aby nám ovocie neprepadlo až na dno), pokladieme ovocie(ríbezle, černice, marhule pokrájané na menšie kúsky, atd.), posypeme VC a pečieme.
Fany
19.06.06,08:49
Ja ponúkam:
7 vajec, 400 g polohr.múky, 400 g kryšt.cukru, 1 pohár vody, 1 pohár oleja, 1 vanilkový cukor, 1 prášok do pečiva.
Źĺtky s cukrom, potom pridať pomaly olej a vodu, napokon sneh, múku...
vyliať na vymastený hlbší plech (bude to dosť vysoké, ale mňam). Navrch ovocie (aby nekleslo dolu, predtým ho pováľam v hrubej múke). Piecť pri 175 °C asi 1 hod.
Keď to robím v zime zo zaváraného ovocia, miesto vody do cesta pridám šťavu z tohto kompótu, ale potom trochu menej cukru. To je potom ľahôdka.
Marta V
19.06.06,14:06
Ovocná bublanina

6 celých vajec, 40 dkg kryštálového cukru vyšľahať šľahačom do peny. Pridať 1,5 dl olej a 1,5 dl vody. Nakoniec pridať 40 dkg polohrubej múky zmiešanej s 1 práškom do pečiva. Dáme na vymastený a múkou posypaný plech. Poukladáme ovocie buď čerstvé alebo zavárané a dáme piecť. Po vychladnutí uvarím puding zo zlatého klasu a ovocnej šťavy a vylejem na bublaninu.
Lila
26.07.06,06:27
Odporúčam recept od Maríny. Vynikajúci.