DavidPuzder
24.02.16,13:39
Dobrý deň, potreboval by som poradiť.
Chcem si preinštalovať z Win 10 naspäť na Win 7...
Windows 7 mám ale na USB... A tak neviem, keď nabootujem win 7 či sa mi vymažú súbory z HDD. Ostanú mi na disku C, alebo ich musím zálohovať na disk D, poprípade externý HDD? Za odpoveď vopred ďakujem.
misoft
24.02.16,12:48
Pokiaľ sa robí preinštalovanie - tzv. čistá inštalácia - všetko, čo bolo na disku sa vymaže. Pokiaľ sa bude robiť inštalácia na logický disk (diskový oddiel) napr. na C:/ - druhý logický disk nebude vymazaný.
Preto sa väčšinou dáta zálohujú buď na iný logický disk, alebo na ext.HDD. (pre istotu), pretože pred inštaláciou sa formátuje i disk (C:/), na ktorý sa bude systém inštalovať.
DavidPuzder
24.02.16,12:50
Ďakujem :) Takže ak som správne pochopil, že keď si všetko zálohujem na disk D a potom nainštalujem windonws na disk C tak mi data ostanú zálohované na Dčku :)
misoft
24.02.16,12:59
Správne. Treba si však uvedomiť ešte jeden fakt. Ak boli na C:/ inštalované nejaké iné programy, obyčajný presun ich nezachráni - fyzicky síce budú, ale OS o nich nebude vedieť, nebude mať o nich zmienky v registroch. Preto sa zálohujú z hier a programov len výstupy (SAVE hier, výsledky práce.) Program sa v tom prípade musí inštalovať znova (kvôli tomu, aby OS o ňom vedel) a uložené veci sa len na patričné miesta presunú späť.
DavidPuzder
24.02.16,17:50
Jasné to si už viem zabezpečiť :) Ďakujem za pomoc.