arizona
24.02.16,18:34
Minuly rok v septembri som stratila mobil Iphone. Dala som si hned u operatora zablokovat kartu,zmenila som si hesla na uctoch. Kupila som si novy mobil,ale s androidom.
Dnes som nahodou pozrela cez ucet na FB prihlasenia a zistlia som, ze v decembri a v januari som sa prihlasila cez IPhone. V tom case som uz Iphone nemala :-O
Moze sa napriek urobenym opatreniam nalezca dostat do mojho FB profilu,ci mail.uctu a pod.? Co este mozem urobit,ake opatrenia?
misoft
24.02.16,17:47
Nemá náhodou FB tzv. dvojstupňové prihlasovanie? Ak má - použiť to. Bude to síce otravovať, ale bude to istejšie. A pokiaľ si u operátora dostala kartu s iným číslom - vo svojom profile si to musíš zmeniť.

Ešte mi napadlo. Pokiaľ si mala na starom iPhone kontakty, heslá a iné aj na vnútornej pamäti (teda nie len na SIMke) - mohol si to z pamäte vytiahnuť a potom skúšať.
arizona
24.02.16,18:34
Dvojstupnove? Nie. Mam sice ine cislo,ale ani predtym som nikde moje TC neuvadzala,ani do profilu na Fb,takze nemam co menit. Nove tiez nechcem uvadzat.
V IPhone som mala aj kontakty v telefone,ale neviem, ako by sa cez ne dozvedel moj nick na FB. Inak, mobil sa dal otvorit iba po zadani hesla na uvodnej obrazovke...
Neviem,ako to funfuje,ale predpokladam, ze ak si da niekto novu kartu do mobilu,ze massenger a ine appky sa nedaju otvorit .Alebo sa mylim?
misoft
24.02.16,21:29
No pre menej skúseného - ak vloží svoju SIM - niečo neotvorí, niečo otvorí. Ak sa však nájde "koumák" - tak sa môže cez hack dostať všade. A ak použije "sociálne inžinierstvo" - stačí, aby vedel len jeden kontakt identifikovať a potom na FB zistí viac.
Budys
07.03.16,11:59
zmeňte si všade heslá.
arizona
07.03.16,12:18
ved som pisala hned v uvodnom prispevku,ze hesla som si hned zmenila
fortunka
07.03.16,12:35
V nastaveniach FB mas bezpecnost, tam si nastavis prihlasovanie. Ale po zmene hesla by malo aj v starom mobile pytat na zvovu prihlasenie heslo.
arizona
07.03.16,19:01
Dik,to mi je jasne. Preto mi je divne to prihlasenie...