ajax90
27.02.16,14:18
Dobrý deň!



Prosil by som o radu. Viac je písané v priloženom súbore Ďakujem!!!
ivka70
27.02.16,14:40
Bolo by slusne zadat otazku riadne do textu, aby prilozeny subor otvaral len ten, kto vie poradit . Aj na to sluzi porada, aby neskor niekto iny nasiel riesenie, ak ma podobnu otazku.
ajax90
27.02.16,16:49
Nato aby som dal otázku do textu je to dosť komplikované a ťažko by to mohol niekto pochopiť...
Chobot
27.02.16,19:03
Ja som to ani takto nepochopil. Vôbec nechápem, na základe čoho si počítal skore a ako si zistil, kto má koľko bodov. A neviem, čo je to baráž. V podstate ani neviem, čo chceš v tej tabuľke dosiahnuť.

Ak chceš od niekoho pomoc, musíš uviesť, ktoré údaje sú vstupné, ktoré sa budú zadávať a slúžia na nejaký výpočet. Potom musíš zadefinovať výpočet a kde sa má výsledok zobraziť. Napísal si to veľmi chaoticky, pochybujem, že ti niekto na základe tvojho zadania bude vedieť pomôcť.
ajax90
28.02.16,09:56
Čo je to baráž je ťažko vysvetliť, ale to je vedľajšie. Proste potrebujem do žltých buniek dostať mužstvo ktoré skončilo na druhom mieste a aby sa mu zarátalo body a skóre len s prvým, tretím, štvrtým a piatym mužstvom. Zmenil som aj súbor, kde sú vypočítané body a skóre podľa rozpisu a vzorcov. Dúfam že to pomôže.
Kabaka123
28.02.16,10:11
chobot wikipedia hovorí
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bar%C3%A1%C5%BE

Baráž môže byť: v športe: vylučovací zápas (napr. pri rovnosti počtu bodov)

a čo keby si sa inšpiroval tu?

http://www.porada.sk/t243405-majstrovstva-sveta-v-hokeji.html

DOPLNENIE - VYRIEŠENÉ

tu je VLookup s dvoma podmienkami.... skús pozrieť

http://www.porada.sk/t247379-excel-podmienka-vlookup-s-2-argumentmi.htmlo?

pozri aj toto

http://excelprekazdeho.blogspot.sk/2013/02/dvojity-vlookup-alebo-vlookup-podla.html

použité makro v súbore - z tejto stránky



Sub lookup()


Dim Look1 As String
Dim Look2 As String
Dim Res
Dim ws As Worksheet
Dim LookRange As Range
Dim R1 As Long
Dim R2 As Long
Dim RR As Long
Dim UB As Long
Dim i As Long


'R1 = InputBox("Zadajte prvú úroveň hľadania")
'R2 = InputBox("Zadajte druhú úroveň hľadania")
'RR = InputBox("Zadajte úroveň vrátenia")


R1 = 1
R2 = 2
R3 = 3


Set ws = Sheets("LookUP")
Set LookRange = ws.Range(Cells(6, 3), Cells(14, 5))
UB = LookRange.Rows.Count


Look1 = ws.Cells(6, 9)
Look2 = ws.Cells(6, 10)


For i = 1 To UB

If LookRange(i, R1) = Look1 Then
If LookRange(i, R2) = Look2 Then
Res = LookRange(i, R3)
End If
End If

Next i

If Res = "" Then
Res = "#N/A"
End If


ws.Cells(6, 11).Value = Res
End Sub
Function DOUBLELOOKUP(LookUpValue1, LookUpValue2, LookUpColumn1 As Long, LookUpColumn2 _
As Long, ReturnColumn As Long, TableArray As Range)


Dim UB As Long
Dim i As Long


UB = TableArray.Rows.Count


For i = 1 To UB

If TableArray(i, LookUpColumn1) = LookUpValue1 Then

If TableArray(i, LookUpColumn2) = LookUpValue2 Then
DOUBLELOOKUP = TableArray(i, ReturnColumn)
End If

End If

Next i

If DOUBLELOOKUP = "" Then
DOUBLELOOKUP = "#N/A"
End If

End Function


pozri prílohy, napasovala som to aj do Tvojho súboru
stormcatcher
28.02.16,10:32
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bar%C3%A1%C5%BE

pri rovnosti bodov rozhodujú vzájomné zápasi, či?
Pakrako
28.02.16,10:41
ďakujem !
ajax90
28.02.16,11:21
Ide o kvalifikáciu na MS vo futbale 2018 ktorá začína v septembri. Tento program som už neraz robil, lenže teraz zmenili hrací systém. Ten prvý, tretí, štvrtý a piaty sú už predsa uvedený v tabuľke. Baráž je to, že každé druhé mužstvo v základnej časti tabuľky, ktoré sú rozdelené do skupín A,B,D,E,F,G,H,I hrajú baráž podľa žrebovania. Ale do baráže si prinesú body a skóre len s prvým, tretím, štvrtým a piatim. A ten čo je posledný v tabuľke od toho sa body a skóre odčítajú.
ajax90
28.02.16,11:36
MS v hokeji mám porobené od roku 2000 a potom som to tiež prerobil kvôli zmenám hracieho systému. Aj to sú dva rozdielne programy. Ak usporiadajú dve krajiny MS v hokeji tak je iný hrací systém a keď jedna krajina tak tiež je to iné a preto som vyhotovil pre obidva hracie systémi. Ale to je jednoduché oproti tomuto čo chcem teraz robiť. Mám spravené MS vo futbale, ME vo futbale, Ligu majstrov a UEFA, F1, Európsku ligu,Slovenskú hokejovú extraligu ale tam som nikde nenarazil na tento problém.
ajax90
28.02.16,14:00
Netreba futbalistu pokiaľ vieme aký je hrací systém a bohužiaľ ho menia dosť často a s týmto si neviem dať rady.
ajax90
28.02.16,17:37
V Tvojej prílohe to nieje. Skúsim popísať hrací systém. Je 9 skupín od A až po I. V každej skupine je 6 mužstiev. Týchto 6 mužstiev v skupine hrá každý s každým 2 krát to je doma a vonku. Víťaz každej skupiny postupuje priamo na MS. Lenže tí čo sú na druhom mieste v tabuľke budú hrať baráž. To znamená že budú vyžrebovaný všetci tí ktorí boli na druhom mieste a budú hrať proti sebe. Len to je ten problém, že do baráže si prinesú body aj skóre zo všetkými čo hrali v skupine okrem posledného v tabuľke. Podľa toho ako som ja zadal výsledky je momentálne, že Holandsko skončilo na druhom mieste a Švédsko na poslednom mieste. Čiže Holandsko má isť do baráže zo skórem 15:21 a bodmi 12. Čiže ten kto skončil na druhom mieste tak sa body aj skóre odpočítajú s tým mužstvom čo je posledné v tabuľke. Dúfam, že som to popísal zrozumiteľne. Bolo bi logické odpočítať bunky, kde hrajú spolu Holandsko a Švédsko. Ale podľa zadaných výsledkov sa to bude vždy meniť.
ajax90
29.02.16,19:07
Už som prišiel na to ako to urobiť. Len by som potreboval poradiť nejaký vzorec, skúšam to cez VLookup, ale to nefunguje. Takže napríklad v bunkách A1 mám Holandsko A2 Švédsko A3 Francúzsko.Potom v bunkách B1 Bielorusko B2 Bulharsko B3 Luxembursko V bunkách C1až C3 mám rozsah bodov. A potreboval by som tam nejaký vzorec,napr. do B5 aby našiel body pre A1 Holandsko - B1 Bielorusko.
ajax90
01.03.16,08:16
Keď klikneš na chybnú hodnotu I18 tak nejak si to predstavujem aby našiel ten správny výsledok v tomto prípade by to malo byť číslo 6 v stlpci V je tam aj iná 6-tka, ale to je iný zápas. Súbor som zmenil
ajax90
01.03.16,12:14
Díky moc konečne mi to funguje
Kabaka123
01.03.16,14:13
odstránila som komentáre (tým pádom sa odstránili aj Tvoje).... problém považujem za vyriešený...
ajax90
04.03.16,17:23
ok