Wood Star
01.03.16,10:05
Dobrý deň, potrebovala by som dostať do wordovského dokumentu (do textu aj do rovníc) symboly, ktoré nie sú v ponuke symbolov. Napr. x s vokáňom, x s vlnovkou nad ním... Viete niekto poradiť?
misoft
01.03.16,09:23
Ak sa nenachádza v znakovej sade - zistíš v Mape znakov - tak nijako.
Alternatívy:
ẌẍẊẋ



Alebo si ho vytvoriť....(FontCreator, BitFontCreator), http://www.typo.cz/databaze/pismolijny-a-distributori/tvorba-a-editace-fontu/
Wood Star
01.03.16,09:49
A kde nájdem mapu znakov?
Ono to musí nejako ísť, lebo v pdf učebnici tieto symboly sú, takže autor učebnice ich tam nejako musel dať.
misoft
01.03.16,09:59
Start - do riadku dole mapísať charmap a vyskočí zoznam - charmap, alebo Start - všetky programy - Príslušenstvo - Mapa znakov
Tiež môžeš použiť aj nástroj Panel pre matematické vstupy a tam to napíšeš voľnou rukou a hore máš potom v tlačenej podobe.
ivka70
01.03.16,10:18
Rovnice vo Worde treba pisat cez Rovnice (ako specialnu matematicku funkciu), tam urcite kazdy takyto znak mas a vies ho umiestnit nad x.
sthruska
01.03.16,10:21
Do rovníc to dostaneš bez problémov. Použiješ editor rovníc + dôraz. Nemáš tam žiadne obmedzenie. Do textu tak, že použiješ editor rovníc - akurát to bude šikmé písmo. Neviem či sa dá zmeniť na kolmé.

ivka70 ma predbehol:)
ivka70
01.03.16,10:24
Jasne, ze sa da, pismo v rovniciach nastavujes ,ako potrebujes, velkost, tvar, bold atd.
Wood Star
01.03.16,10:33
Podarilo sa. Ja som to tam v rovniciach aj hľadala, ale dôraz som akosi preskočila. Ďakujem za radu. :-)