Žabinka
03.03.16,08:40
Prosím poradiť.. Čo si mám kde nastaviť, keď mi pc sám od seba mení niektoré časti textu v OpenOffice Writer , napr. ukážka: pr厓ady be柤馼o 﨓tovn馼o obdobia.. Pôvodný text: prípady bežného účtovného obdobia.. Robí to nie v celom dokumente, ale vždy len v jednom odstavci, celom.. A v nasledujúcom už nie.. Už ma z toho ide poraziť, lebo napíšem text, uložím, a keď sa k nemu vrátim, už je po čínsky.. Ďakujem.
misoft
03.03.16,07:57
Hore v menu -
Nástroje - Jazyk - Pre odsek (alebo Pre celý text) - slovenčina
Nástroje - Možnosti - Nastavenie jazyka - Jazyky - Východzí jazyk dokumentu - nastaviť Východzie slovenčina.
Zrušiť (ak je) Rozšírená podpora jazykov - Zobraziť
Nástroje - Možnosti - OpenOffice Writer - Základné písma - Východzie - vpravo nastaviť font.
Mimochodom - ktorú verziu máš. Najnovšia je 4.1.2.
Ak máš staršiu - sťahuj tu: http://www.openoffice.org/download/ - nastav len OS [Windows (EXE)] - jazyk (slovak) - verzia (4.1.2) - a potom Download full installation
Dáš inštalovať na pôvodné miesto - prepíše starú verziu....
Žabinka
03.03.16,08:12
duško, všetko som to pozrela.. a mám to tak nastavené.. odznovu som to všetko preklikala, ako si napísal, skúsim zostrojiť dokument, či sa počínšti, alebo nie..:D
misoft
03.03.16,08:14
Je to "divné" chovanie - pretože ti tam naskakuje čínsky font (chinesse traditional)
Žabinka
03.03.16,08:39
tak to bude dáka kliatba..:cool::D nikde v nastaveniach nemám nič čínske spomenuté, ani zaškrtnuté.. všade samá slovenčina..
misoft
03.03.16,08:50
Skús "zrušiť" odstavec - uprav formátovanie - ulož pod iným názvom (aby "originál" ostal v zálohe) a potom skús znova nahrať do Open Writer. Čo to urobí.
Pretože nahradzuje kombináciu "íkl", "žnéh"; "úč"; "néh" za čínske znaky.
A ešte niečo - prever PC, či tam škodnú nemáš... Malwarebytes.....
Žabinka
03.03.16,09:22
pc je čistý ako bábätko..:D
napísala som text, uložila, a priebežne pozerám.. zatiaľ sa nepočínšťuje..
misoft
03.03.16,11:25
Tak potom bola chyba v pôvodnom súbore - odstavec musel mať nastavené čínske kódovanie.