kukučka
11.06.06,21:06
Môžme si spolu zaspomínať na filmy,hercov, herečky ... ktoré nás zaujali a veľmi sa nám páčili. Alebo zaujímavé scény, hlášky, filmová hudba atď.
kukučka
11.06.06,19:11
A práve začína jeden dobrý na jojke...
ajobs
11.06.06,20:16
A práve začína jeden dobrý na jojke...

The Shawshank Redemption je naozaj jeden z najlepších filmov, ktoré poznám. A k tomu vynikajúci Tim Robbins a Morgan Freeman.
kukučka
22.06.06,21:01
Jedným z celej rady mojich obľúbených hercov a ich filmov je Dustin Hoffman a jeho nezabudnuteľná TOOTSIE.
Pre pripomenutie aj hláška: Byl jsem to najsexi rajče na světe!
Ivana Š
22.06.06,21:14
"Nepotěšil ste mne chlapče, ani já Vás nepoteším"
ajobs
22.06.06,21:15
"Nepotěšil ste mne chlapče, ani já Vás nepoteším"

Marečku, podejte mi pero:)
Marianna01
22.06.06,21:18
Hliník se odstěhoval do Humpolce!


Tiež Marečku. Ale to je skvost, na ktorom sa dá baviť aj pri tridsiatom pozeraní. :)
Marianna01
22.06.06,21:22
Práve táto téma by bola pre môjho manžela a jeho brata. Ešte ste nevideli ľudí, ktorí si pamätajú toľko citátov z rôznych filmov.


Mimochodom,t eraz nedávno som videla vynikajúci film bez hviezdneho obsadenia, volal sa Malý Parížan. Určite ho ešte budem chcieť vidieť.

A tak ma napadla ďalšia česká klasika:

"Z nežízni žízeň udělá teprve náš májový ležák!" - Postřižiny so skvelou Magdou Vašaryovou, tiež film, ktorý môžete pozerať donemoty.
Ivana Š
22.06.06,21:22
a Hliník se odstěhoval do Humpolce

Mám strašne rada tieto staré české komédie

"Táto, Ty ses zul! Ale jenom trošíčku."
Ivana Š
22.06.06,21:24
Hliník se odstěhoval do Humpolce!


Tiež Marečku. Ale to je skvost, na ktorom sa dá baviť aj pri tridsiatom pozeraní. :)

Predbehla si ma! Asi mám pomalší internet:mad::mad::mad:
ajobs
22.06.06,21:25
"Táto, Ty ses zul! Ale jenom trošíčku."

Slunce, seno a ..... je už takmer klasická trilógia.:)
Marianna01
22.06.06,21:30
Predbehla si ma! Asi mám pomalší internet:mad::mad::mad:

:D:D:D Ku mne už dorazilo Richardove upratovanie, takže mi stránky frčííííí :D:D:D
kukučka
22.06.06,21:30
Dáme si hádanku?
Utrh si mi ňadro!...Teď druhý!!! :eek: :eek: Ten smajlík vystihuje aj ten vražedný pohľad ...
ajobs
22.06.06,21:36
Dáme si hádanku?
Utrh si mi ňadro!...Teď druhý!!! :eek: :eek: Ten smajlík vystihuje aj ten vražedný pohľad ...

Some Like It Hot - Niekto to rád horúce.
Replika Josephine (Tony Curtis) a Daphne (Jack Lemmon).
Ivana Š
22.06.06,21:51
:D:D:D Ku mne už dorazilo Richardove upratovanie, takže mi stránky frčííííí :D:D:D
:mad::mad::mad: Pri mojom pomalom internete ku mne to Richardovo upratovanie nedofrčí nikdy:mad::mad::mad:

"Čas nie je podstatný, podstatný je život!"
Poznáte?
zuzanar
23.06.06,07:27
Bohušu, kurva se neříka!
Barbara
23.06.06,07:35
:D kadze chodzí tadze deci robí---:D --pásla kone....
Tweety
23.06.06,07:39
:D kadze chodzí tadze deci robí---:D --pásla kone....
"Marečku, nepotešil ste mne, ani Já vas nepoteším ":mad:
willma
23.06.06,08:46
Bohušu, kurva se neříka!
Dědictví, aneb k...a hoši gutentág a mám kamarátku, ktorá sype dialógy z tohto filmu ako z rukáva.
U mňa jednoznačne Obchod na korze s jedinečným Pánom hercom, s ktorým som mala tú česť aj osobne -teda viac menej môj syn, v tom čase ako cca 4-5 ročný capart vo vieche pri vínku (to som mala samozrejme pred sebou ja):D .
rosemary
23.06.06,08:53
Ja som zasa bola "létapane" v kine na Krutý Rím a Člen Klanu. Skutočné unikáty.Po revolúcii som ich však v telke ešte nevidela, stále čakám, že sa už objavia a stále nič.
Marianna01
23.06.06,15:30
A videli ste trezorový film Ucho? S Jiřinoiu Bohdalovou, tiež výborný film.
Nika
23.06.06,15:41
Na mňa dosť zapôsobil film "Je třeba zabít Sekala". Čoho všetkého je človek schopný.........:mee:
Marianna01
23.06.06,20:53
Pamätáte na SNĚŽENKY?
Ivana Š
01.07.06,21:09
Ešte sa mi páči hláška:

" Proč pořád chlastáš to pivo!

Já Ti to řěknu, a Ty budeš chlastat taky!"
janasv
03.07.06,06:26
"Při porodu se tvařte inteligentne. Vaše tvář je obvykle to první, čo díte v živote vidí.."

Ale znamejšie je tuším: "Československo je krásná země, tady peníze kazej člověka!"


/Dúfam, že som citovala správne...:p;)/
SERVIS
03.07.06,11:26
Ja si sem-tam natočím nejaký film na video z TV, no a niekedy ozaj natrafím.
Napr. /včera bol na Nove/ Deuce Bigelow - Dobrý striptér. To sme so synom pozreli do mesiaca 30x /ozaj/. Alebo Austin Powers v Zlatom úde. Sú to komédie, ktoré sa nám neopozereajú a v bežnom živote nám zlepšujú náladu, hocikedy si na ne spomenieme.
Marianna01
17.07.06,20:52
Ja americké komédie veľmi nemusím. Skôr sa mi páčia také, ktoré majú aspoň náznak inteligentného humoru. Alebo aspoň za ním musí niečo byť, nejaký skrytý význam.
Veľmi mám rada Montyho Pythona. Videla som od nich celovečerný len život Briana, ale ten film je skrátka vynikajúci.

A čo filmy od Kusturicu? Underground, Čierna mačka, biely kocúr... Aj tieto filmy sú kultové.
rosemary
18.07.06,10:20
Ja tiež americké komédie moc nemusím, ale Greeswoldovcov milujem /Prázdniny v Europe, Prázdniny v Las Vegas, Veselé Vianoce/
Harymas
29.07.06,22:03
Ja mám rád filmy od Davida Lyncha a to ako Modrý zamat, Mazacia hlava, Mulholand drive a Mestečko Twen Peaks.
A z českých filmov Slnce, seno...., Pelišky, Dedičstvý.........
A este mám rád filmy kde hrá Jean Reno, Al Pacino, Robert De Niro
Nika
30.07.06,18:39
Keďže aj tak sa nedá v noci spať, spravila som si noc českých filmov..... Knoflikáři..... Jedna ruka netleská.... Příběhy obyčejného šílenství......Všetky krásne uletené...:)
ekopo
30.07.06,18:49
Spomenul som si na jednu dobrú hlášku od Hrušínského : Císař pán není vúl, von je korunovanej.
Nika
30.07.06,18:54
Spomenul som si na jednu dobrú hlášku od Buriana : Císař pán není vúl, von je korunovanej.

To je krásne.......:D
kukučka
11.08.06,20:13
Keďže aj tak sa nedá v noci spať, spravila som si noc českých filmov..... Knoflikáři..... Jedna ruka netleská.... Příběhy obyčejného šílenství......Všetky krásne uletené...:)

Jéééj, Knoflikáři - Ty nic neřeš!!! :D :D :D
Prosím, prosím na akom nosiči ich máš, môžem poprosiť?
malalulu
15.08.06,11:32
Mne sa veľmi páčil film "Život je krásny", bránila som sa mu, pretože nemám rada vojnové filmy, ale keď som ho videla prvýkrát, hneď som si ho pozrela ešte drihýkrát. Bolo to ako balzam na moju dušu.
Nika
16.08.06,05:38
V nedeľu bude na Markíze pekný film - Forest Gump (už som ho videla 5x a ešte vždy sa naň môžem pozerať). Páči sa mi rovnako ako kniha - čo sa veru často nestáva.
janasv
16.08.06,06:18
Ja som si oddychla pri filme Naojzajstna blondinka - nic ine som od tohto filmu necakala, ziadne hlboke myslienky. Len oddych a reset. Velmi sa mi pacila hlaska, ked hlavna hrdinka povie svojim 2 pribrzdenym kamaratkam: Idem na Harvard! a tie dve odpovedia: Hura, ideme na vylet!........:D Ruzovy notebook nemal chybu....:o
Dobre splechy su aj vo filme Roman pro zeny...:p Simona Stasova je tam fakt dobra - uletena matka prekladatelka, srdcom anglicanka ale s ceskym pasom....Napr. ta scena na letisku, ked plynulou anglinou zrusila chlapca pri okienku...Aj pri tom filme som si oddychla....:)
Vo filme Forrest Gump /ta symbolika s pierkom vo vetre je nadherna, nikdy nevies, kam Ta vietor zanesie.../ je vela peknych slovnych zvratov, hlasok a situacii. Tiez ho mozem vidiet 5x..../a asi som aj videla...:rolleyes:/ Napr. - ked predal firmu na lov kreviet a investoval do ovocinarskej firmy s logom duhoveho nahryznuteho jablka.... Ja som sa smiala s frajerom /vtedy/ na cele kino, lebo to bolo logo firmy na vyrobu PC -Apple..... :DMuseli sme tam posobit dost rusivo, lebo inak boli vsetci ticho, nikto to nepochopil....:eek:
;)...Zivot je ako bomboniera, nikdy nevies, co dostanes.....;)
uko
16.08.06,07:33
mne sa páčili Pelíšky, Donutil je skvelý komik
...jáááá ti zabručím!
...lyžičky od soudruhú z NDR
alebo jeho filmová manželka:
... tolik práce a přitom taková blbost:D
Gabi03
16.08.06,07:38
Videli ste Ako prichádzajú sny?
uko
16.08.06,07:40
Videli ste Ako prichádzajú sny?
s Robinom Williamsom?
Gabi03
16.08.06,07:42
s Robinom Williamsom?

Áno. Ja sa neviem vynadívať. :)
dana9
16.08.06,07:44
Z komédií sa mi veľmi páčila "Vrtieť psom", s Dustinom Hofmanom, bola to brutálna čierna komédia, teraz už neverím ničomu, čo sa píše v novinách alebo ide na správach v TV :D :D

Krásny je tiež film Ako zabiť vtáčika, nedávno ti išlo na STV 2, čítala som aj knihu.

dana:)
Nika
16.08.06,12:29
Film FANY s J. Bohdalovou je tiež veľmi pekný.
kukučka
16.08.06,18:14
Mne sa veľmi páčil film "Život je krásny", bránila som sa mu, pretože nemám rada vojnové filmy, ale keď som ho videla prvýkrát, hneď som si ho pozrela ešte drihýkrát. Bolo to ako balzam na moju dušu.
Potom si pozri aj film Dlhá nedeľa zásnub s Audrey Tatou - hrala aj neuveriteľný osud Amelie Poulain.
janasv
17.08.06,05:52
Dobry film je aj Zopar spravnych chlapov - Tom Cruise, Jack Nicolson...Minule, ked ho davali na Marci, uz som bola mrtva od unavy - bolo 0,30 hod, ale ja tak som si musela pockat na koniec, kde sa Nicolson prizna, ze vlastne on dal cerveny kod a teda je zodpovedny za smrt vojaka.

:)O com je Ako prichadzaju sny?

Pekny film bola aj Adrew - clen nasej rodiny - myslim za tak sa to volalo. O robotovi, ktory chcel byt clovekom...
Gabi03
17.08.06,05:59
:)O com je Ako prichadzaju sny?

Pekny film bola aj Adrew - clen nasej rodiny - myslim za tak sa to volalo. O robotovi, ktory chcel byt clovekom...

Hej, aj Andrew je dobrý film.
Ako prichádzajú sny je dosť fantazijný film. Ide o otca - manžela, ktorý stratí v autonehode svoje dve deti. Manželka to nezvládne a spácha samovraždu. Po krátkej dobe on dostane infrakt. (tuším) S deťmi sa stretne na "onom" svete, ale v podobe iných ľudí, ktorích on mal rád za svojho života. Až neskôr sa dozvie, že to sú jeho deti. Ale manželka sa dostala na iné miesto, nakoľko svoj život si zobrala vlastnými rukami. On sa ju rozhodne vyhľadať a po ťažkej ceste získať späť. Nakoniec sa mu to podarí a oni dvaja sa vrátia znovu na zem, ako noví ľudia, pretože oni sú si súdení a predošlý život si to nemohli vychutnať.
Je to dosť psychologický film, ale páči sa mi na ňom to, že nevyvracia vieru žiadneho človeka. Je tam zobrazené nebo, peklo, reinkarnácia, Najvyšší, a pod.
Odporúčam to pozrieť.
jenny7
18.08.06,11:30
Ja keď som bola malá, pamätám si jeden japonský film, ktorý vtedy dávali a zostal mi v pamäti - volal sa Goro biely pes, viem, že sa mi to vtedy moc páčilo. Ale odvtedy to už neopakovali. Veľa filmov zvyknú dávať ešte viac krát, ale tento nie. Keby bola ešte možnosť, rada by som ho videla. Ach jo, ale zatiaľ mám len na ten film pekné spomienky, tak dúfam, že raz to niekde uvidím, možno na videokazete, neviem, ale bolo to pekné.
tiny77
18.08.06,11:38
mojim oblubenym filmom je PASCA - so Seanom Connerym.
je dobrodruzno-akcno-romanticky-s erotickou zapletkou :rolleyes:
taketo oddychovky mi vyhovuju.

a ten goro biely pes :( bol naaaadherny film.
jenny7 - to musis byt rovesnicka ;)

skippy stepna kengura bol pekny serial, bambulka,
plno rozpravok - napr. kreslena ruská - vták ohnivak, alebo nejaka indicka - malý muk. - uplne skvele.. nechapem preco to nemozu opakovat.
neda sa rovnat k dnesnym pokemonom atd :mee:

nedavno nejaka mamicka pisala do tv panu riaditelovi a ten v chvili na to urcenej povedal, ze teda pasmo filmarik a filmuska neplanuju a nech na to zabudne ale ze davaju detsky kresleny serial - serifky ci pisotlnicky ci co.
no hruuuza :mee: klasiku ku hybridu prirovnavat.

a potom sa vsetci cuduju, ze deti su agresivne, nasilne atd... :( kolko rodicov moze zodpovedne prehlasit, ze sleduju to, na co sa ich deti divaju a ze dbaju o ich zdravy vyvin?? ale to tu uz nepatri, ze.
Nika
18.08.06,11:52
mojim oblubenym filmom je PASCA - so Seanom Connerym.
je dobrodruzno-akcno-romanticky-s erotickou zapletkou :rolleyes:
taketo oddychovky mi vyhovuju.

a ten goro biely pes :( bol naaaadherny film.
jenny7 - to musis byt rovesnicka ;)

skippy stepna kengura bol pekny serial, bambulka,
plno rozpravok - napr. kreslena ruská - vták ohnivak, alebo nejaka indicka - malý muk. - uplne skvele.. nechapem preco to nemozu opakovat.
neda sa rovnat k dnesnym pokemonom atd :mee:

nedavno nejaka mamicka pisala do tv panu riaditelovi a ten v chvili na to urcenej povedal, ze teda pasmo filmarik a filmuska neplanuju a nech na to zabudne ale ze davaju detsky kresleny serial - serifky ci pisotlnicky ci co.
no hruuuza :mee: klasiku ku hybridu prirovnavat.

a potom sa vsetci cuduju, ze deti su agresivne, nasilne atd... :( kolko rodicov moze zodpovedne prehlasit, ze sleduju to, na co sa ich deti divaju a ze dbaju o ich zdravy vyvin?? ale to tu uz nepatri, ze.

To s tými rozprávkami máš teda pravdu - ja milujem rozprávky ešte aj dnes.(kupujem Macka Pusíka s CD akože vnučke, potom si tie rozprávky potajomky púšťam-doma by sa mi smiali:) ). Ale aj tie naše sú teda dosť drsné. Keď si prečítaš Dobšinského to je jeden horor väčší ako druhý. Ja si pamätám, tuším som už končila strednú školu, dávali večerníček Danka a Janka - s machuľou. Straaaaašne som sa pritom bála, ani som to nedopozerala :D
tiny77
18.08.06,12:02
To s tými rozprávkami máš teda pravdu - ja milujem rozprávky ešte aj dnes.(kupujem Macka Pusíka s CD akože vnučke, potom si tie rozprávky potajomky púšťam-doma by sa mi smiali:) ). Ale aj tie naše sú teda dosť drsné. Keď si prečítaš Dobšinského to je jeden horor väčší ako druhý. Ja si pamätám, tuším som už končila strednú školu, dávali večerníček Danka a Janka - s machuľou. Straaaaašne som sa pritom bála, ani som to nedopozerala :D

ked mam nejaku pracu - zavaranie, zehlenie, upratovanie písomnosti, tak pustim MC kazetku, alebo CD s rozpravkami akoze chlapcom ;)
ano, raz sme dobsinskeho analyzovali. psychologicka sa vyjadrila, ze deti maju svoju vlastnu fantaziu. ked horar rozpara brucho vlkovi - deti to vnimaju inak. :) bez criev a krvi napr. :eek:
Jozef Mihál
18.08.06,12:10
Ja z iného súdka - moje naj sú filmy Q.Tarantina na čele s Pulp Fiction,
milujem sériu Mad Max s Melom Gibsonom (najmä MM 2),
naposledy ma v TV potešil Mullholand Drive od D.Lyncha...
ajobs
18.08.06,13:18
Ja z iného súdka - moje naj sú filmy Q.Tarantina na čele s Pulp Fiction,
milujem sériu Mad Max s Melom Gibsonom (najmä MM 2),
naposledy ma v TV potešil Mullholand Drive od D.Lyncha...

Mullholand Drive bol naozaj skvelý film.
AlaNR
18.08.06,13:46
Mne sa strašne páčia staré české čiernobiele filmy s Oldřichom Novým alebo R.A.Dvorským a ostatnými. Sú cca z 30-tych rokov.
Poväčšinou to boli ohromné dojímáky.
Pred asi 3-4 rokmi boli v telke pravidelne, teraz sú sem tam na ČT1.
Pri tých by som sedela od večera do rána.
Neviem, či Vám niečo hovorí napríklad Madla zpívá Evropě alebo Kristián.
Super filmy!!!

No a staré české rozprávky? Princezná so zlatou hviezdou, Šialene smutná princezná, Popoluška a pod.
suzuki
18.08.06,15:21
Mne sa zasa veľmi páčil Pýcha a predsudok
auctovnicka
18.08.06,15:39
Mna vie vzdy chytit film Motylik so Stevom McQueenom.
Tomáško
21.08.06,06:29
A čo takto nezabudnuteľný Vlasta Burian?
dadika
21.08.06,06:36
Ja mám rada film "Divoké kočky" ..... je taký na odľahčenie :)
heja3
21.08.06,10:31
Naposledy som sa dobre zabavila na filme Drž hubu! so Jeanom Renom a Gerardom Depardieuem (ha ha skoro som si prsty zaplietla, aj tak neviem, či som to jeho meno dobre vyskloňovala). Napriek "hnusnému názvu" dobrá komédia.
Nika
28.08.06,14:23
Zajtra v noci dávajú na Markíze pekný film Madisonské mosty. Meryl Streep patrí medzi moje obľubené.......
Elena Navrátilová
28.08.06,14:42
Aj ja ju mám veľmi rada, ale Clean Eastwood, tak to je tiež veľká srdcovka. Chystám sa aj na knihu, ale akosi...
Tweety
28.08.06,14:49
Zajtra v noci dávajú na Markíze pekný film Madisonské mosty. Meryl Streep patrí medzi moje obľubené.......
Tento som už videla aspoň trikrát.
alušik
30.08.06,11:25
Ja mám veľa obľúbených filmov napr. Sedem rokov v Tibete alebo Zoznámte sa, Joe Black, atď... Ale čo tu ešte vôbec nebolo spomenuté - "- Na koneeeee!
- A kde by sme ich vzali?
- No tak utekajme..." :D :) ;)
Milujem filmy s Jožkom Krónerom. Nemusí to byť akurát len Pacho, hybský zbojník.Donekonečna môžem pozerať akýkoľvek film, v ktorom si zahral.:)
StanislavaF
30.08.06,11:28
Ja mám rada filmy ako napr. Philadelphia a úplne najúžasnejší film je pre mňa Forrest Gump s Tomom Hanksom
kukučka
30.08.06,12:26
To naj čo teraz vysiela STV sú ruské filmy a včerajší - Unavení slnkom Nikitu Michalkova mi dlho ostane v pamäti okrem iného kvôli hereckého výkonu jeho maličkej dcéry. Veľmi ľutujem, že som si ho nenahrala a tak ho nemôžem vychutnať do detailov ešte raz, bol totiž s titulkami.
willma
30.08.06,14:35
dnes večer ČT 2 o 20,00 KRAJINKA od Šulíka. Môže byť?
kukučka
01.09.06,15:32
A čo skvost slovenskej kinamatografie Vojtová Marína? Nádherná príroda aj ľubozvučná slovenčina, bezkonkurenčné tanečné výkony. A príslovečný smútok v pohľade Ivana Mistríka, prorocké slová K.L. Zachara: zje ťa tá mlynárka, zje! Nuž nezjedla ho mlynárka, zjedla ho iná...
willma
01.09.06,18:58
Obecná škola- práve ide na Markíze
ajobs
01.09.06,20:55
Obecná škola- práve ide na Markíze

Skvelý film, aj dnes som ho pozeral, už aspoň 4-tý krát.
abel
02.09.06,09:04
Skvelý film, aj dnes som ho pozeral, už aspoň 4-tý krát.
A dnes môžeš piatykrát - večer na Prime.
kukučka
08.09.06,20:38
Práve začal na JOJ-ke skvelý oscarový film Americká krása.Teším sa, Kevin Space je môj obľúbený herec.
Nika
27.09.06,18:12
Videla som kedysi dávno maďarský film(alebo sa odohrával v Maďarsku) -Smutná nedeľa. Bola v ňom skladba s týmto názvom, veľmi sa mi páčila. Aj samotný film bol veľmi dobrý. Aj som si ho nahrala na kazetu, ale nahrávka bola nekvalitná, vôbec sa nedala pozerať. Nemáte niekto tú skladbu?



Niečo som našla k tomu filmu:
http://www.filmklub.sk/m/movie.php?id=10181
Bionda
27.09.06,19:03
Ja mám tiež zopár filmov, ktoré sa myslím oplatí vidieť ako Pošli to ďalej (nádherný námet, ale myslím si, že nie úúúplne utopický) a tiež film Volám sa Sam.
Ale tiež si nenechám ujsť pána Jebala z filmu Fotr lotr a dobre sa zasmejem (pri hore uvedených akurát roním slzy)- ak sa nemýlim tak ho budú dávať .
kukučka
27.09.06,19:13
Napíš režiséra, alebo hercov, bohužiaľ nepoznám. :mee:
Bionda
27.09.06,19:27
V Pošli to ďalej- hrá Joely Osmend. (dúfam, že som mu meno nezhovadila) hral aj vo filme Šiesty zmysel- taký malý chalan.
A Volám sa Sam -hrá Sean Penn a myslím , že aj J. Foster tam hrá jeho právničku.
bendži
27.09.06,19:46
Videla som kedysi dávno maďarský film(alebo sa odohrával v Maďarsku) -Smutná nedeľa. Bola v ňom skladba s týmto názvom, veľmi sa mi páčila. Aj samotný film bol veľmi dobrý. Aj som si ho nahrala na kazetu, ale nahrávka bola nekvalitná, vôbec sa nedala pozerať. Nemáte niekto tú skladbu?



Niečo som našla k tomu filmu:
http://www.filmklub.sk/m/movie.php?id=10181

nie som si celkom istá, či pesnička, ktorú mám pod týmto názvom (Gloomy Sunday, čiže smutná nedeľa), je tá, ktorú hľadáš.. žiaľ z nejakého dôvodu sa mi sem nedá prilepiť.. ale môžem ti ju poslať na mail
kukučka
27.09.06,20:17
V Pošli to ďalej- hrá Joely Osmend. (dúfam, že som mu meno nezhovadila) hral aj vo filme Šiesty zmysel- taký malý chalan.
A Volám sa Sam -hrá Sean Penn a myslím , že aj J. Foster tam hrá jeho právničku.

Haley Joel Osmet, ale ja počujem to meno prvý raz., vygúglila som. Vďaka za tip, Kevin Spacey je momentálne moja jednička, veľmi sa mi páči aj Helen Hant. Videla si ju s Nicholsonom v Tak dobre, ako sa len dá? Bola tam výborná.
A videla som aj Sama, len som nevedela názov.
Gabi03
28.09.06,06:02
Film o smutnej nedele je skutočne dobrý. Hlavne ten dramatický záver. Tuším sa iba odohrával v maďarsku, ale film bol spracovaný na základe skutočných udalostí. Tá skladba bola skutočne skomponovaná a populárna v tom čase.

Film Pošli to ďalej je vynikajúci. Riadne sa čudujem, prečo mňa nenapadol. Možné je preto, lebo prvú som čítala knihu a tá je podľa môjho názoru lepšia. Je detailnejšia, takže kto má záujem a možnosť, veľmi ju odporúčam prečítať si.
Lucuš
28.09.06,07:29
Môžme si spolu zaspomínať na filmy,hercov, herečky ... ktoré nás zaujali a veľmi sa nám páčili. Alebo zaujímavé scény, hlášky, filmová hudba atď.
No moju starú mamu zaujala herečka Dagmar Veškrnová, teraz už Havlová veľmi sa jej páčila a vždy hovorila: to je veľmi šikovná herečka vieš ona vie vo filme urobiť aj kotrmelec.:D
No čo už podľa gusta žiadny dišputát.
Nika
28.09.06,17:05
nie som si celkom istá, či pesnička, ktorú mám pod týmto názvom (Gloomy Sunday, čiže smutná nedeľa), je tá, ktorú hľadáš.. žiaľ z nejakého dôvodu sa mi sem nedá prilepiť.. ale môžem ti ju poslať na mail

Ďakujem Monika, je to ono.:) Práve si to púšťam......... naskočili mi zimomriaky.................
Bionda
28.09.06,19:38
No... to som nevedela, ze Posli to dalej - je aj v kniznej podobe, to je fajn.. skusim si ju zohnat. Na margo knihy musim povedat, ze aj Forest Gump je ako film super najma pre stvarnenie T. Hanksom, ale kniha je tiez este lepsia.
abel
06.10.06,06:57
Chcem len pripomenúť, že "Pošli to ďalej" budú dávať 10. 10. na Markíze. Žeby chodili na Poradu aj tí, čo pripravujú program do televízie ?http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z124.gif
Bionda
07.10.06,18:56
Nezabudnite : Dnes JOJ Fotr je lotr... aspon sa zasmejeme :D
AlaNR
11.10.06,07:36
Včera bol na Mariške cca o trištvrte na dvanásť v noci film "Pošli to ďalej" . V mrákotách som ho do pol druhej pozerala, ale oplatilo sa. Bolo to nádherné, aj som si poplakala. Jednu z hlavných postáv hral tam Kevin Spacey, takého učiteľa.
Bolo to malom školákovi - siedmakovi, ktorý si ako školský projekt vymyslel, že spraví 3 ľuďom niečo, čo zlepší ich život, a každý z tých troch to potom musia urobiť ďalším, tí ďalším atď.
Fakt krásny film...
Gabi03
11.10.06,07:40
Včera bol na Mariške cca o trištvrte na dvanásť v noci film "Pošli to ďalej" . V mrákotách som ho do pol druhej pozerala, ale oplatilo sa. Bolo to nádherné, aj som si poplakala. Jednu z hlavných postáv hral tam Kevin Spacey, takého učiteľa.
Bolo to malom školákovi - siedmakovi, ktorý si ako školský projekt vymyslel, že spraví 3 ľuďom niečo, čo zlepší ich život, a každý z tých troch to potom musia urobiť ďalším, tí ďalším atď.
Fakt krásny film...

A sakra :mee: a tak som myslela na to, aby som na to nezabudla. A zabudla :mee: . Čo už, prečítam si ešte raz knihu. AlaNR, prečitaj si predchádzajúce príspevky. :)
AlaNR
11.10.06,08:40
Jéžiši :eek: , baby, ja by som tak spala, že som rada, že som napísala ten svoj príspevok.:o

Čumím do pol druhej na telku a potom nevidím...
Simonab
11.10.06,08:54
Včera bol na Mariške cca o trištvrte na dvanásť v noci film "Pošli to ďalej" . V mrákotách som ho do pol druhej pozerala, ale oplatilo sa. Bolo to nádherné, aj som si poplakala. Jednu z hlavných postáv hral tam Kevin Spacey, takého učiteľa.
Bolo to malom školákovi - siedmakovi, ktorý si ako školský projekt vymyslel, že spraví 3 ľuďom niečo, čo zlepší ich život, a každý z tých troch to potom musia urobiť ďalším, tí ďalším atď.
Fakt krásny film...

A ja som ho nevidela.:mee: Gabi knižka má rovnaký názov ako film?
Gabi03
11.10.06,08:58
A ja som ho nevidela.:mee: Gabi knižka má rovnaký názov ako film?

Áno a úprimne povedané, kniha sa mi lepšie páčila. Boli tam samozrejme menšie rozdiely, ale dej je obšírnejší.
Simonab
11.10.06,09:00
Áno a úprimne povedané, kniha sa mi lepšie páčila. Boli tam samozrejme menšie rozdiely, ale dej je obšírnejší.

No práve som si ho vygooglila, len knižka je už vypredaná.:mee: Aj tak vďaka za typ, budem hľadať.
AlaNR
12.10.06,07:24
Ktorá nemáte knižku, vrátane mojej osôbky, musíme si nechať zájsť chuť.
Všade je vypredaná a najhoršie je, že sa ani nechystá dotlač. FŇUK!:mee: :mee: :mee:
Nika
12.10.06,07:29
Ktorá nemáte knižku, vrátane mojej osôbky, musíme si nechať zájsť chuť.
Všade je vypredaná a najhoršie je, že sa ani nechystá dotlač. FŇUK!:mee: :mee: :mee:

Tak to potom zostáva už len obehať knižnice a antikvariáty......
Gabi03
12.10.06,07:33
Ktorá nemáte knižku, vrátane mojej osôbky, musíme si nechať zájsť chuť.
Všade je vypredaná a najhoršie je, že sa ani nechystá dotlač. FŇUK!:mee: :mee: :mee:

AlaNR, vidím, že si z okolia Nitry, tak ak by si veľmi chcela, mohla by som ti ju požičať.
AlaNR
12.10.06,08:47
Gabi, Ďakujem!
Dnes sa ešte chystám do mesta, na pešej som objavila mediaklub a pobehám aj iné kníhkupectvá. Ak nenájdem, ohlásim sa.

Ešte raz diky, si zlatá!
Gabi03
12.10.06,08:50
Gabi, Ďakujem!
Dnes sa ešte chystám do mesta, na pešej som objavila mediaklub a pobehám aj iné kníhkupectvá. Ak nenájdem, ohlásim sa.

Ešte raz diky, si zlatá!

Kľudne, inak ja som ju objavila v tom malom kníhkupectve v Polygone.
AlaNR
12.10.06,10:57
Super, to mám za rohom, skúsim aj tam. :)
Diky za radu!
Simonab
12.10.06,10:59
Super, to mám za rohom, skúsim aj tam. :)
Diky za radu!

Ala, prosím ťa keď ju zoženieš mysli aj na mňa. Všetko zaplatím, poštovné balné......a samozrejme knihu.:)
AlaNR
12.10.06,11:09
Ak ju budú mať, skúsim Ti ju dať poslať na dobierku. Daj mi do SS adresu, ak chceš.
PeterNR
12.01.07,08:41
Keď ste spomínali filmy, ktoré často nevidieť, tak mi zišlo na um, či dakto nemáte doma "Modré z neba (http://www.saturn.sk/new/archiv/filmy/modre/modre.html)" (Eva Borušovičová, 1997). Videl som ho pred pár rokmi, a celkom rád by som si ho znovu pozrel. Ďakujem :)
ajobs
08.02.07,10:47
Oživujem opäť túto tému - keďže vzhľadom na chorobu mám viac času na filmy.
Pozrel som si z DVD opäť Mullholland Drive od Davida Lyncha a idem si pozrieť z DVD klasický western Once Upon A Time In The West (Vtedy na západe) od Sergia Leoneho z roku 1968. Pamätáte sa ešte na tento film s Henry Fondom, Charlesom Bronsonom, Claudiou Cardinale a Jasonom Robardsom v hlavných úlohách ? Nezabudnuteľná hudba, harmonika a strhujúci dej - to je to. čo ho naozaj zaraďuje medzi takú klasiku, ako je napr. Sedem statočných.
kukučka
09.02.07,21:45
Vtedy na západe kedykoľvek, ale žeby Mullholand? Výborný, treba pozrieť aspoň dva razy, aby našinec pochopil, ale stačí...
Nemám rada zimomriavky :D
ajobs
09.02.07,23:02
Vtedy na západe kedykoľvek, ale žeby Mullholand? Výborný, treba pozrieť aspoň dva razy, aby našinec pochopil, ale stačí...
Nemám rada zimomriavky :D

Veď práve tým je zaujímavý (myslím Mullholland), že beží niekoľko dejových línií a celý sa odohráva v tajomnom a pochmúrnom prostredí. To je príznačné pre filmy Davida Lyncha.
Marína
09.02.07,23:28
Ja milujem dokumenty a hlavne od Paľa Barabáša.
PeterNR
16.02.07,08:30
Pamätáte si ten starý CS sci-fi film "Akce Bororo (http://www.csfd.cz/film/3216-akce-bororo/)"? Minule som ho po dlhých rokoch znovu videl, taká nostalgia z neho ide.. Zvlášť keď o A.V.Fričovi som kedysi vedel všetko - bol môj cestovateľský a kaktusársky idol :)

Zo starých cestopisov mám veľmi rád "Afrika snov a skutočnosti (http://www.dvdr.cz/zbozi_video.php?shop=vi&id_zbozi=7714)" od Zikmunda a Hanzelku.
lavi
09.04.07,18:36
Ja odporucam klasiku Vertigo od majstra hororu Alfreda H.; Zivot Bryana, uplne ma dostal Diktator s Chaplinom a milujem cesky film Trhak:) Konecne sa mi podarilo zhliadnut La dolce vita, taky dobry...;)
jamis
09.04.07,18:52
A čo tak film FOREST GAMP...
lavi
10.04.07,20:43
..teda ten film ja fakt nemusim....
jamajka
10.04.07,21:00
Gabi, Ďakujem!
Dnes sa ešte chystám do mesta, na pešej som objavila mediaklub a pobehám aj iné kníhkupectvá. Ak nenájdem, ohlásim sa.

Ešte raz diky, si zlatá!

Ala, našla si? Knihu majú v knižnici v Mediaklube. Požičaná, prečítaná, odporúčam.....
cloe
10.04.07,21:29
Ja odporucam klasiku Vertigo od majstra hororu Alfreda H.; Zivot Bryana, uplne ma dostal Diktator s Chaplinom a milujem cesky film Trhak:) Konecne sa mi podarilo zhliadnut La dolce vita, taky dobry...;)
Od Alfreda Hitchocka milujem takmer všetky filmy. Bol to pán režisér. A pán herec je pre mňa Al Pacino. Ten ani nevie zle zahrať. Môj naj,naj film je Krstný otec:cool:
monickab
11.04.07,08:04
Jeffrey Deaver, Dan Brown.. Od týchto autorov je dobrá každá kniha. :)
lavi
11.04.07,16:13
Mna este dostal Parfum - pribeh vraha;) a tesim sa na Kralovnu s Helen Mirren, je to moja najoblubenejsia herecka, zboznovala som Hlavneho podozriveho.
lavi
11.04.07,17:08
od Lyncha mam najradsej Stratenu dialnicu a Mazaciu hlavu a samozrejme serial Mestecko Twin peaks.

Videli ste niekto cesky film Mestecko od J. Krausa? By ma zaujimalo, ake to je, len som o tom citala.
misomiso
20.04.07,11:08
misomiso
20.04.07,19:25
Pozeral to niekto? (Su tam slovenske titulky).
Elena Navrátilová
20.04.07,19:50
Pozeral to niekto? (Su tam slovenske titulky).
Aj som začala ale mala som málo času to pozrieť do konca. Je to dosť dlhé, tak keď bude viacej toho času. Ale zaujímavé.
janasv
20.04.07,20:10
Oplati sa to pozriet. Je to velmi dobre.;) Aj ten komentar je citany velmi zrozumitelnou anglictinou - myslim dobra artikulacia a prijemny zensky hlas. Skoro sa k tej hroze nehodi. Aj ked si myslim, ze je tam ako akysi protipol k tomu nestastiu. Skuste si najst cas, co pri tych "skvelych programoch" v TV nebude velky problem. Rozhodne lepsie ako Celebrity camp a podobne duchaplne show:eek::eek::eek:.
Elena Navrátilová
20.04.07,20:18
Oplati sa to pozriet. Je to velmi dobre.;) Aj ten komentar je citany velmi zrozumitelnou anglictinou - myslim dobra artikulacia a prijemny zensky hlas. Skoro sa k tej hroze nehodi. Aj ked si myslim, ze je tam ako akysi protipol k tomu nestastiu. Skuste si najst cas, co pri tych "skvelych programoch" v TV nebude velky problem. Rozhodne lepsie ako Celebrity camp a podobne duchaplne show:eek::eek::eek:.
Tak to máme rovnaký vkus. ;)
micho17
21.04.07,07:48
Odporucam film Thelma a Luise so Susan Sarandon a Geenou Davis.
lavi
22.04.07,13:07
Posledne pokusenie Krista
ludmilla
25.04.07,16:37
Mne sa páči BORAT.
cloe
05.05.07,20:08
Dnes o 23.05 ide na dvojke Casablanca. Kto nevidel, nech určite pozerá. Je to klasika a pre filmového "fajnšmekra" priam povinná.;)
jojom
05.05.07,20:31
Tak ako tu už bol niekoľkokrát spomenutý film FORES GUMP je len jeden a to čo tam dokázal Tm Hanks to je niečo, ešte ŠIESTY ZMYSEL. To sú filmy ktoré som dlho odmietal vidieť a bola to životná chyba. A nezabudnúť samozrejme na MATRIX 1.
Bastian
05.05.07,20:56
Všetko o mojej matke, Na dno vášne, Hovor s ňou, Mexická jazda, Amores perros... kto nevidel nech kukne - neolutuje!:rolleyes:
kukučka
05.05.07,21:32
pre mňa je vo filme dosť podstatnou zložkou hudba a vo filme Hovor s ňou je dokonalá La Paloma a nádherný balet :)
Bastian
06.05.07,08:34
Ahoj Kukučka, tak utekaj do požičovne a pozri si Všetko o mojej matke - keď ide tá baba do Madridu (alebo do Barcelony?). Je tam neskutočná hudba.
Inak súhlasím s tebou La Paloma v podaní toho chlapíka je zážitok. Má čistulinký hlas. Anjelský hlas má aj chlapec v Zlej výchove. Tiež od Pedra Almodóvara. Len to je dosť silné kafe...
A ešte ma napadá - vo Forest Gump - keď uvidí svoju kamošku s tým chalanom v aute a ho napadne. V tom momente tam ide hudba I dont no way...:rolleyes:
Melnick
06.05.07,09:23
Aj tu sa občas nájde niečo dobré,ale ak som priložením linku niečo porušila,upozornite ma prosím,nieže mi budete musieť posielať buchty do Ilavy.

http://www.countryradio.cz/index.php
Melnick
06.05.07,09:46
Moja srdcovka:
Ennio Morricone - A Time In The West

nedarí sa mi prilepiť sem hudbu z tohoto filmu.:mee:

A ešte niečo ,zaspomínajme si na ich mladosť/ a nielen ich/:

http://www.famosas--desnudas.com/index.html
ZuzanaP
07.05.07,07:53
Cez víkend som si pozrela film: Pupendo, už dlho som sa tak dobre nezasmiala.

Dúfam, že nikoho neurazím: Bolek Polívka pri pohľade na kríž na krku syna mu hovorí: keby ho utopili, tak nosíš na krku akvárko.....
Fany
07.05.07,08:10
Pre mňa jednoznačne najlepší film : Forrest Gump a Ja som Sam. Tá čistá úprimnosť a oddanosť je úžasná. Kiež by sme my všetci neboli natoľko ovplyvnení civilizáciou, pokrokom, honbou za majetkom, ale strážili si aj tie obyčajné ľudské hodnoty. Kto tieto filmy videl, vie o čom hovorím.
flopnr
07.05.07,09:35
Z česko-slovenskej tvorby mám najradšej Bolka Polívku v "Dědictví aneb kurvahošigutentág" a zo zahraničných sa mi strašne páčil film "Tenkrát na západě" s C.Cardinale lebo tam boli krásne melódie. :rolleyes:
Bastian
08.05.07,10:19
a tie pohlady....
cloe
08.05.07,19:31
Práve začal v TV film Sofiina voľba. Výborný film /aj keď kniha ešte lepšia/. Ja nestíham, ale kto má čas a nevidel, nech pozerá. Stojí za to:)
Ivana Š
08.05.07,19:43
Práve začal v TV film Sofiina voľba. Výborný film /aj keď kniha ešte lepšia/. Ja nestíham, ale kto má čas a nevidel, nech pozerá. Stojí za to:)

Najprv som čítala knihu a potom som pozrela film, nedá sa to porovnať, kniha je oveľa oveľa lepšia :):):)
lavi
09.05.07,16:10
No, kolk ludi, tolko nazorov, ja som mala rada T. Hanksa, kym som nevidela Forest Gamp. Jeho herecky vykon bol dobry, ale ten film sa mi nepacil. Z americkej tvorby mam rada Formana(alebo zeby z Ceskej??:), jeho Amadeus je uzasny a niektore filmy W. Allena, celkom sa mi pacil Volver, z tych novsich a zo starsich Celebrity a potom tie este starsie.
Nika
11.05.07,10:17
Učiteľ tanca - v nedeľu o 20,00 na ČT1
janasv
19.05.07,21:03
A čo skvost slovenskej kinamatografie Vojtová Marína? Nádherná príroda aj ľubozvučná slovenčina, bezkonkurenčné tanečné výkony. A príslovečný smútok v pohľade Ivana Mistríka, prorocké slová K.L. Zachara: zje ťa tá mlynárka, zje! Nuž nezjedla ho mlynárka, zjedla ho iná...
V nedelu 20.5.07 to davaju na STV 2 o 10,05h.;)
korduľa
29.05.07,13:41
blizi sa 1.jun a nam sa nepodari vypadnuz z BA, neviete mi poradit ako stravit vikend v BA ked chcem zaujat 12,14 deti???
Bastian
14.11.07,18:19
pre mňa je vo filme dosť podstatnou zložkou hudba a vo filme Hovor s ňou je dokonalá La Paloma a nádherný balet :)
Ahoj Kukučka, no čo už si si kukla film Všetko o mojej matke?
kukučka
14.11.07,20:08
polepším sa ;)
Marína
14.11.07,20:14
AlaNR
19.11.07,10:04
Ahojte, nepozerali ste niekto včera na Markíze film Skrotená hora?
Ja som to pozerala, bola som hore do pol druhej, ale oplatilo sa. Nádherný film s krásnym príbehom, aj slzička mi ukápla....
Vrelo doporučujem!
Bastian
19.11.07,10:11
Jara
19.11.07,10:14
Pozerala som ho už druhýkrát. Super film. Keby bolo toľko lásky medzi mužom a ženou ako bolo medzi nimi, tak by tu ani nebolo možno rubriky o rozvodoch... Aká škoda
cloe
19.11.07,10:21
Ahojte, nepozerali ste niekto včera na Markíze film Skrotená hora?
Ja som to pozerala, bola som hore do pol druhej, ale oplatilo sa. Nádherný film s krásnym príbehom, aj slzička mi ukápla....
Vrelo doporučujem!

Bol to veľmi dobrý film;)
Marína
19.11.07,16:58
Aj Tebe sa páčil?
Áno, aj mne. Teraz nedávno som si znova pozrela film Magnolia (http://www.csfd.cz/film/159-magnolia/ ). Výborný film. Takých je však veľa.
Tiež som v poslednom týždni videla Parfum:Príbeh vraha (http://www.csfd.cz/film/221840-parfum-pribeh-vraha-perfume-the-story-of-a-murderer/ ). Tiež dobrý film, aj keď kniha sa mi viac páčila.
Bastian
23.11.07,17:36
Áno, aj mne. Teraz nedávno som si znova pozrela film Magnolia (http://www.csfd.cz/film/159-magnolia/ ). Výborný film. Takých je však veľa.
Tiež som v poslednom týždni videla Parfum:Príbeh vraha (http://www.csfd.cz/film/221840-parfum-pribeh-vraha-perfume-the-story-of-a-murderer/ ). Tiež dobrý film, aj keď kniha sa mi viac páčila.

Keď budem mať čas, tak si ho pozriem.
Gabi03
07.12.07,07:14
Pozerali ste včera na STV film Patch Adams? Jeden z mojich najobľúbenejších. Hoci trval do polnoci a dnes som v práci, musela som si ho znovu pozrieť.
inuš
07.12.07,07:23
Pre mňa je super film KUBO.
" Anča, lúbiš makové buchty? "
"Ano"
" Tak ja Ťa nechcem, lebo by si mi všetky zjedla"
Soňula
07.12.07,10:24
Áno, aj mne. Teraz nedávno som si znova pozrela film Magnolia (http://www.csfd.cz/film/159-magnolia/ ). Výborný film. Takých je však veľa.
Tiež som v poslednom týždni videla Parfum:Príbeh vraha (http://www.csfd.cz/film/221840-parfum-pribeh-vraha-perfume-the-story-of-a-murderer/ ). Tiež dobrý film, aj keď kniha sa mi viac páčila.



Rada by som si tieto filmy pozrela. Ale ako? Musím si kúpiť DVD, alebo sa dá film pozrieť aj " cez internet" na uvedenej stránke? aký je postup? Ďakujem.
Marína
07.12.07,11:13
Musíš mať DVD. Na tejto stránke je dobrá databáza filmov a aj kvalitné(podľa môjho názoru) komentáre k nim.
riga
14.12.07,13:14
Pre všetkých, ktorí si chcú pripomenúť známe repliky. Fakt super stránka na zlepšenie nálady - vyskúšajte!
http://meteleskublesku.cz/

U mňa jednoznačne vedie Vesničko má středisková...
kukučka
14.12.07,13:31
Ani nevieš ako si ma potešila, ďakujem. :) Určite tam budem chodiť, hneď som si pustila Sou fár tů jů áj méj...a se mnou příde zákon!.....:D :D :D

Zabudla si napísať dôležitú vec: je tam aj hudba.
Gabi03
27.12.07,10:44
Strááááášne dávno som videla film The sound of music (sa to tuším volá). Včera som ho znovu videla. Som mala taký príjemný, uvoľnený pocit. :)
Querk
27.12.07,16:34
No jednoznacne vam odporucam tieto anime (http://www.gamepark.cz/blog/manga_16008.htm) filmy: Spirited Away (http://en.wikipedia.org/wiki/Spirited_away) - Slovensky Cesta do fantazie. nazvu nechapem, ale neva, je to good anime film...

Mononoke Hime (http://en.wikipedia.org/wiki/Princess_Mononoke) - SK nazov princezna Mononoke

Nausicaä of the Valley of the Wind (http://en.wikipedia.org/wiki/Nausicaä_of_the_Valley_of_the_Wind), popripade The Girl Who Leapt Through Time. (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Girl_Who_Leapt_Through_Time) za kazdy tento film rucim ... hadam sa bude lubit.
cloe
27.12.07,17:10
Dnes som si pozrela na DVD film Pianista. Veľmi dobrý. Odporúčam.
Melnick
30.12.07,14:17
Prosím pripomente mi názov filmu o veľkej láske. Stretnutie na Empire State Building prekazila autonehoda./ Love story ???/
Rozalka
30.12.07,14:31
Prosím pripomente mi názov filmu o veľkej láske. Stretnutie na Empire State Building prekazila autonehoda./ Love story ???/
Majka, s Meg Ryan a Tom Hanks? Marí sa mi niečo také, že Láska po nete, ale nie som si istá.
Rozalka
30.12.07,14:36
U mňa jednoznačne vedie Vesničko má středisková...

Aj toto je skvelý film, ale v našej rodine je jednoznačná JEDNIČKA: Marečku, podejte mi pero.
mimotemy Poznám osobne jedného Hujera, viete si predstaviť, ako dopadlo predstavovanie.
Melnick
30.12.07,14:40
To je Samotár zo Seattlu , alebo Bezsenné noci v Seattli (http://www.filmklub.sk/m/movie_comment_comments.php?id=1130&comment_id=18156). Ale ten ,ktorý chcem pripomenúť ja, je starý americký film s podobnou zápletkou, povedala by som ,že tvorcovia čerpali námet práve z neho.:)
Rozalka
30.12.07,14:46
To je Samotár zo Seattlu , alebo Bezsenné noci v Seattli (http://www.filmklub.sk/m/movie_comment_comments.php?id=1130&comment_id=18156). Ale ten ,ktorý chcem pripomenúť ja, je starý americký film s podobnou zápletkou, povedala by som ,že tvorcovia čerpali námet práve z neho.:)
A nepamätáš si ani jedného herca?
Bastian
30.12.07,14:48
Prosím pripomente mi názov filmu o veľkej láske. Stretnutie na Empire State Building prekazila autonehoda./ Love story ???/

Na prelome 50. a 60. rokov sa opakovala stará známa situácia keď sa Cary Grant objavil vo veľkom množstve romantických komédii, tentoraz sa po jeho boku objavovali už krásky novej generácie: Ingrid Bergman, Grace Kelly, Marylin Monroe, Jayne Mansfield, Sophia Loren, Deborah Kerr, Doris Day, Audrey Hepburn... Za spomenutie stoja úspešné romantické komédie ako Indiskrétny príbeh (1958) ( s Ingrid Bergmanovou ), Operácia spodnička (1959) ( s Tonym Curtisom a Dinou Merrill ), Čaro norkovej kožušiny (1962) ( s Doris Day ), ale hlavne romantická dráma ktorá je mnohými ženami považovaná za jednu z najlepších „slaďakov“ všetkých čias – Nezabudnuteľná láska ( An Affair to Remember, 1957 ). Švihák Nickie Ferrante ( Cary Grant ) a krásna Terry Mc Kay ( Deborah Kerr ) sa zoznámia na palube zaoceánského parníka a aj keď s ťažkosťami, ale predsa sa do seba zamilujú. Keďže súkromie oboch je príliš komplikované, preto uzatvoria nasledujúcu dohodu: ak sa ich vzájomné city nezmenia, stretnú sa znova o pol roka na vyhliadkovej plošine newyorskeho mrakodrapu Empire State Building. Nicky na stretnutie príde, Terry však nie. Čo hrdina netuší, vie dobre publikum v kine – Terry mala krátko pred schôdzkou ťažkú autonehodu. A len preto ostal Cary Grant opustený. Pochopiteľne, že nakoniec hollywoodsky príbeh dospeje k happyedu. Od čias nakrútenia filmu je pre všetky Američanky rande na Empire State Building symbolom. Tento film neskôr poslúžil ako inšpirácia pre vznik snímku Samotár v Seattli (1993) s Tomom Hanksom a Meg Ryanovou.
;)
Rozalka
30.12.07,14:55
Prosím pripomente mi názov filmu o veľkej láske. Stretnutie na Empire State Building prekazila autonehoda./ Love story ???/
Bastian má rýchlejší PC, presne tento odsek som ti sem chcela pripojiť, tak aspoň stránku, kde toho nájdeš viac:
http://www.moviemania.sk/645-profil-symbol-elegancie-cary-grant.html
Melnick
30.12.07,14:56
Na prelome 50. a 60. rokov sa opakovala stará známa situácia keď sa Cary Grant objavil vo veľkom množstve romantických komédii, tentoraz sa po jeho boku objavovali už krásky novej generácie: Ingrid Bergman, Grace Kelly, Marylin Monroe, Jayne Mansfield, Sophia Loren, Deborah Kerr, Doris Day, Audrey Hepburn... Za spomenutie stoja úspešné romantické komédie ako Indiskrétny príbeh (1958) ( s Ingrid Bergmanovou ), Operácia spodnička (1959) ( s Tonym Curtisom a Dinou Merrill ), Čaro norkovej kožušiny (1962) ( s Doris Day ), ale hlavne romantická dráma ktorá je mnohými ženami považovaná za jednu z najlepších „slaďakov“ všetkých čias – Nezabudnuteľná láska ( An Affair to Remember, 1957 ). Švihák Nickie Ferrante ( Cary Grant ) a krásna Terry Mc Kay ( Deborah Kerr ) sa zoznámia na palube zaoceánského parníka a aj keď s ťažkosťami, ale predsa sa do seba zamilujú. Keďže súkromie oboch je príliš komplikované, preto uzatvoria nasledujúcu dohodu: ak sa ich vzájomné city nezmenia, stretnú sa znova o pol roka na vyhliadkovej plošine newyorskeho mrakodrapu Empire State Building. Nicky na stretnutie príde, Terry však nie. Čo hrdina netuší, vie dobre publikum v kine – Terry mala krátko pred schôdzkou ťažkú autonehodu. A len preto ostal Cary Grant opustený. Pochopiteľne, že nakoniec hollywoodsky príbeh dospeje k happyedu. Od čias nakrútenia filmu je pre všetky Američanky rande na Empire State Building symbolom. Tento film neskôr poslúžil ako inšpirácia pre vznik snímku Samotár v Seattli (1993) s Tomom Hanksom a Meg Ryanovou.
;)
áno,áno,áno vďaka Bastian- máš to u mňa- ak nezabudnem.:D:D:D:D:D:D:D
Bastian
30.12.07,15:12
áno,áno,áno vďaka Bastian- máš to u mňa- ak nezabudnem.:D:D:D:D:D:D:D
Neboj ja Ti to pripomeniem :D:D:D
Bastian
31.12.07,12:57
Nedávno som si pozrel film: Biele peklo
S údivom som sledoval tento film z druhej svetovej vojny , ktorý ponúka príbeh nemeckého dôstojníka Clemensa Forrela zajatého ruskými vojakmi . Čo sa týka II. Svetovej vojny, sme skôr zvyknutý na to, ako frickovia zajatých vedú do koncentračných táborov, ale vieme že aj „červení bratia“ mali zariadenia podobného charakteru s plne vyťaženými kapacitami .
Clemens s ďalšími mnohými zajatcami boli naložení do nákladných vagónov a neľudských podmienkach prevážaní na koniec Ruska do Jakutska kde mali pracovať v baniach na ortuť , miesto, odkiaľ neexistovalo návratu. Cesta bola nekonečná , tisíce kilometrov v železných „mrazákoch“ s malou pieckou v kúte , ktorej výhrevnosť bola len mizivá . Na zastávke si mohol zobrať každý len jedno polienko dreva na kúrenie , ktoré sotva mohlo postačiť. Omrzliny, pitie moču a hriate sa ľudskými telami navzájom , pričom nešlo o sexuálnu náklonnosť... Naozaj trýznivé podmienky. Niektorí zo zajatcov sa nedočkali konečnej stanice a možno práve to sa stalo ich vykúpením.
V tábore vládol tvrdý režim na čele s ešte natvrdlejším ruským (tuším) majorom, často pod vplyvom ich "národného nápoja", (ktorý dostal tento flek pravdepodobne za odmenu). Pracovalo sa od rána do večera , zima a slabá strava zaručovala prežitie len naozaj silným jedincom . Nezlomnosťou ducha a disciplíny a ešte s pomocou jedného lekára sa Clemensovi podarilo z tábora po čase utiecť , čím si otvoril brány to ozajstného bieleho pekla. Vzdialenosť domov - okolo 14.000 kilometrov , jeden sveter a jeden nôž. Kompletný výbava maximálne na dva dni cesty. Jeho hnacím motorom však bola túžba po živote a rodina,. manželka a dcérka, ktorej pred odchodom sľúbil, že sa do Vianoc vráti. Páčil sa mi moment, keď jeden žid pomohol Clemensovi vybavovaní falošných dokladov, aby sa mohol vrátiť domov. Keď sa to zistilo, tak povedal žid ruskému dôstojníkovi, ktorý hľadal Clemenssa, že by to urobil znova a pomohol by hocikomu.

Koniec filmu je naozaj dojemný a celé dielo si zaslúži pochvalu .
Gabi03
31.12.07,13:02
Biele peklo ako film je dobrý, pútavý. Ale jediné, čo mi tento film dal, je utvrdenie v názore, že žiadna vojna nemá zmysel.
Bastian
31.12.07,13:13
Biele peklo ako film je dobrý, pútavý. Ale jediné, čo mi tento film dal, je utvrdenie v názore, že žiadna vojna nemá zmysel.
Mne tento film dal veľa. Napríklad keď som dnes sadol do premrznutého auta a som hundral, tak som si spomenul na ten dlhý transport a som si predstavil aké to mohlo byť. Hneď mi bolo teplejšie keď som si uvedomil, že som na tom o "niečo" lepšie a hlavne keď som vedel, že za pár minút mi bude teplo.

Pravdaže aj ja si myslím, že vojny sa vedú kvôli ľudskej blbosti a chamtivosti. Ale nedávno som čítal, že vojny majú zmysel, lebo až keď ľudstvo niečo zacíti na svojej koži, až vtedy si uvedomí niektoré veci. Prečítanie pamätí z dejín nestačí. Tak isto ako nestačí keď dieťaťu vysvetlíme, že nemá chytať vrelý hrniec. Až keď ho chytí a popáli sa, až potom to bude mať potrebnú silu na to, aby vedelo, na čo si dať nabudúce pozor.
Gabi03
31.12.07,13:16
Mne tento film dal veľa. Napríklad keď som dnes sadol do premrznutého auta a som hundral, tak som si spomenul na ten dlhý transport a som si predstavil aké to mohlo byť. Hneď mi bolo teplejšie keď som si uvedomil, že som na tom o "niečo" lepšie a hlavne keď som vedel, že za pár minút mi bude teplo.

Pravdaže aj ja si myslím, že vojny sa vedú kvôli ľudskej blbosti a chamtivosti. Ale nedávno som čítal, že vojny majú zmysel, lebo až keď ľudstvo niečo zacíti na svojej koži, až vtedy si uvedomí niektoré veci. Prečítanie pamätí z dejín nestačí. Tak isto ako nestačí keď dieťaťu vysvetlíme, že nemá chytať vrelý hrniec. Až keď ho chytí a popáli sa, až potom to bude mať potrebnú silu na to, aby vedelo, na čo si dať nabudúce pozor.

Nesúhlasím. Aj ty si potreboval iba jeden film na to, aby si si uvedomil, že si rád, že máš vlastné auto. Nepotreboval si k tomu ten transport skutočne prežiť. :rolleyes:
Ale k takýmto záverom by sme mohli dospieť aj samotnými úvahami, nepotrebovali by sme k tomu ani tie filmy. Stačí trochu porozmýšlaľ. Samozrejme vlastná skúsenosť je vlastná skúsenosť. Mohli by sme tu začať hovoriť aj o vôle, ale to by bolo na dlho. :);)
Bastian
31.12.07,13:28
....Nepotreboval si k tomu ten transport skutočne prežiť. ..... :);)
...ja nie. Ale bohužiaľ veľa ľudí by to potrebovalo...

Inak vníma človek niečo čo je skutočné. Ten film bol natočený podľa skutočných udalostí a preto to ľudia aj tak vnímajú. Keby to nebola skutočnosť, tak by niekto bol schopný povedať niečo také že "To bol len film." Tak ako som to už napísal - bohužial niekedy je potrebné aby ľudstvo pocítilo na vlastnej koži výsledky svojho hlúpeho a nezodpovedného správania.
Ľahko sa hovorí, že stačí trocha rozmýšľať. Keď sa ale obzrieš, tak uvidíš, že v minulosti sa veci začali riešiť (alebo sa začalo rozmýšľať) až keď niekto pocítil niečo na vlastnej koži.
cloe
01.01.08,20:46
Dobrý film pre romantické duše ide práve na Prime- Legenda o vášni. Videla som ho už X-krát. Je to obľúbený film môjho manž.:) Kto nevidel, nech určite pozerá.
jozka56
01.01.08,21:25
Po dvd Pianista oddych od tv
jozka56
01.01.08,21:27
A stve ma, ze poistovna stastia pojde sucasne s krehkymi vztahmi , vyhra prima tv
ayya
01.01.08,23:01
Dobrý film pre romantické duše ide práve na Prime- Legenda o vášni. Videla som ho už X-krát. Je to obľúbený film môjho manž.:) Kto nevidel, nech určite pozerá.

a vyborne obsadenie, dobry pribeh, nie vsedny, vyborne herecke vykony ... krasna priroda, dobre dobove realie, kulisy a dekoracie ... suhlasim s tvojim manzelom, ze ho pozdravujem, ak mozem ;) ... ten brad pitt je super herec, (taky novy gregory peck, alebo robert redford) vsetko zahra, posobi uzasne prirodzene, specialne sa sustredujem na jeho mimiku, ked ho v niecom vidim, to je priam herecky koncert ... najviac ma ocaril tusim vo filme "spaci" ... tiez paraaada ;)
o hopkinsovi ani nehovorim, tiez nezvykne hrat v blbych filmoch (teda: okrem toho jedneho, kde hral takeho diveho muza z pralesa, predtym profesora, to bol "eee" film imho) :--- mam ho tiez moc rada ... jo jo... ale aj tak som dnes dala prednost inemu filmu ...:)
ayya
01.01.08,23:10
tento film som si dnes pozrela a aj nahrala... ;) jeremy irons a maryl streep (http://tv.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=56456&P_soubor=%2Ftelevize%2Fporad.php&id=960030191&datum=2008-01-02&porad_stav=) ...

neodolala som, ale nelutujem, spokojna som s mojim dnesnym vyberom ... sice starsi, 1981 ... ale oboch hercov mam velmi rada a doteraz som tento film nevidela... velmi milo ma prekvapilo, ze obaja boli super herci uz aj vtedy, pred tolkymi rokmi ...

irons vie uzasne zahrat nestastne az tragicky zamilovanych muzov... toto bol uz treti, alebo stvrty film, kde velmi podobne ulohy zahral uzasne vierohodne ... az mi ho bolo luto, ked som to pozerala, ze co vyvadza !!! tak strasne som uverila jeho hereckemu vykonu :D
ayya
02.01.08,01:44
Biele peklo ako film je dobrý, pútavý. Ale jediné, čo mi tento film dal, je utvrdenie v názore, že žiadna vojna nemá zmysel.

velmi pekne o tom filme pise aj dantte na tejto stranke, (http://www.gorila.sk/product/33) to si treba isto-iste precitat tu jeho recenziu :D hlavne od tretieho riadku :D
kitky
02.01.08,02:19
tento film som si dnes pozrela a aj nahrala... ;) jeremy irons a maryl streep (http://tv.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=56456&P_soubor=%2Ftelevize%2Fporad.php&id=960030191&datum=2008-01-02&porad_stav=) ...

neodolala som, ale nelutujem, spokojna som s mojim dnesnym vyberom ... sice starsi, 1981 ... ale oboch hercov mam velmi rada a doteraz som tento film nevidela... velmi milo ma prekvapilo, ze obaja boli super herci uz aj vtedy, pred tolkymi rokmi ...

irons vie uzasne zahrat nestastne az tragicky zamilovanych muzov... toto bol uz treti, alebo stvrty film, kde velmi podobne ulohy zahral uzasne vierohodne ... az mi ho bolo luto, ked som to pozerala, ze co vyvadza !!! tak strasne som uverila jeho hereckemu vykonu :D

Irons ma uuuplne strasidelny sexappel:---
janasv
02.01.08,07:48
velmi pekne o tom filme pise aj dantte na tejto stranke, (http://www.gorila.sk/product/33) to si treba isto-iste precitat tu jeho recenziu :D hlavne od tretieho riadku :D
:D:D:D:D:D:D žeby.......:D:D:D:D
Ja som to nebola schopná dopozerať, nedokázala som to. :mee: Nerada pozerám filmy o vojne. :mee:
kukučka
03.01.08,10:55
Ak ste ešte nevideli film Billy Elliot o chlapcovi, ktorý sa miesto boxu zamiloval do baletu, nenechajte si ho ujsť. Práve začal.
ayya
03.01.08,11:06
Ak ste ešte nevideli film Billy Elliot o chlapcovi, ktorý sa miesto boxu zamiloval do baletu, nenechajte si ho ujsť. Práve začal.
super film! ... mam ho v mojej "filmoteke" a mas pravdu, dievcicka... aj ked je vela roboty, treba to vidiet ;)

--------
uz som to tu niekde pisala, ale nezaskodi zopakovat:
toto je velmi dobry televizny program (http://tv.sms.cz/) na nete ... daju
sa tam vybrat stanice, ktore mozem pozerat a daju
sa aj selektovat programy, osobne najcastejsie pouzivam
selekciu "filmy" :D je tam aj info o programoch, obrazky,
pri niektorych aj videoukazky ... fakt dobra vec, vyskusajte ;)
kitky
03.01.08,16:01
Pamätáte si ten starý CS sci-fi film "Akce Bororo (http://www.csfd.cz/film/3216-akce-bororo/)"? "

Jenom kapička vody navíc a pak už né život, pak už nic .:)
ayya
03.01.08,16:05
Pozrela som si kusok aj ja billyho ... ale bola som trosku sklamana slovenskym dabingom, mam ho s ceskym a zda sa mi ovela prirodzenejsi ... a ... skoro ma dorazila zaverecna veta predsedu prijimacej komisie, ked billy odchadzal z prijimaciek :D

a pritom som si spomenula na iny film z roku 1993 o inom chlapcovi, ktory ma tiez ocaril ... volal sa "searching for bobby fischer (http://www.imdb.com/title/tt0108065/)" ak sa nemylim, tak nazov bol prelozeny ako "nevinne tahy" ... ten film je strasne mily, ak niekde na neho narazite, urcite si to pozrite ... nadherne vztahy v rodine, mudri rodicia, strasne dobre chlapca ... sikovne mudre a pritom nenamyslene ... a je to inspirovane skutocnym zivotnym pribehom Josha Waitzkina, talentovaneho sachistu ... :)

a to som este zabudla spomenut vyborne obsadenie ... hra tam aj ben kingsley ... a toho teda ja moc "mozem" ... zvlast po shindlerovom zozname ... tam tiez paradne "zahviezdil" ... ale aj ostatni herci sa mi pacili, jeden cas to bol moj najoblubenejsi film, vedela som niektore sceny pozerat viackrat za sebou :D
jozka56
03.01.08,17:19
Ja som si ho pozrela 1.1.08 super, ale melanchonia
Marína
03.01.08,22:21
časť citátu:

.................
a pritom som si spomenula na iny film z roku 1993 o inom chlapcovi, ktory ma tiez ocaril ... volal sa "searching for bobby fischer (http://www.imdb.com/title/tt0108065/)" ak sa nemylim, tak nazov bol prelozeny ako "nevinne tahy" ...
Nevinné tahy
(http://www.csfd.cz/film/12592-nevinne-tahy-searching-for-bobby-fischer-innocent-moves/)
ayya
03.01.08,22:42
časť citátu:
Nevinné tahy
(http://www.csfd.cz/film/12592-nevinne-tahy-searching-for-bobby-fischer-innocent-moves/)

videla si ten film? to by ma moc tesilo, ... ci si vyhladala len stranku? (vdaka, obrazky v galerii (http://www.csfd.cz/film/12592-nevinne-tahy-searching-for-bobby-fischer-innocent-moves/gallery/) su super) ;) zaujimave, ze tam nie je uvedeny maly max pomeranc (http://www.maxpomerancworld.150m.com/banner.jpg), a pritom je to hlavny hrdina ... zlaty bol, straaaasne pekne to zahral imho, bud je velmi talentovany, alebo vedel reziser (http://www.csfd.cz/reziser/3483-zaillian-steven/) s nim uzasne pracovat ...:)
ayya
03.01.08,22:43
Ja som si ho pozrela 1.1.08 super, ale melanchonia

ktory? nejak som sa stratila... :o
riga
04.01.08,06:59
Ani nevieš ako si ma potešila, ďakujem. :) Určite tam budem chodiť, hneď som si pustila Sou fár tů jů áj méj...a se mnou příde zákon!.....:D :D :D

Zabudla si napísať dôležitú vec: je tam aj hudba.

Možno Ťa poteší aj táto stránka http://www.filmovezvuky.fdb.cz/ :)
Marína
04.01.08,07:25
videla si ten film? to by ma moc tesilo, ... ci si vyhladala len stranku? (vdaka, obrazky v galerii (http://www.csfd.cz/film/12592-nevinne-tahy-searching-for-bobby-fischer-innocent-moves/gallery/) su super) ;) zaujimave, ze tam nie je uvedeny maly max pomeranc (http://www.maxpomerancworld.150m.com/banner.jpg), a pritom je to hlavny hrdina ... zlaty bol, straaaasne pekne to zahral imho, bud je velmi talentovany, alebo vedel reziser (http://www.csfd.cz/reziser/3483-zaillian-steven/) s nim uzasne pracovat ...:)
Nie, nevidela. Po tvojej minirecenzii si ma však nalákala.;) Rada chodím na stránku csfd. Sú tam, podľa môjho názoru, dobré komentáre k filmom a hlavne kultivované.
kačenka
04.01.08,07:34
Super film je "Ten najlepší"
Obsah:


Carl Brashear, syn farmára z Kentucky, si chce splniť svoj sen. Pridá sa teda k vojenskému námorníctvu a stane sa potápačom v elitnej priezkumnej a záchrannej jednotke. Stretáva sa ale iba s rasizmom a nepochopením zo strany veliteľa a ostatných vojakov. Carl sa však nevzdáva, chce byť ten najlepší ...

--------------------------------------------------------------------------------

Český obsah:


Dramatický příběh inspirovaný skutečným životním osudem záchranáře Carla Brasheara vypráví o statečném a čestném muži, jehož životní krédo znělo: Nikdy se nevzdávej! Nadaný leč chudý černošský mladík z amerického jihu neměl v roce 1943 příliš na vybranou. Jako dobrovolník vstoupil do armády, ale jeho sen o službě u amerického námořnictva se na každém kroku střetával s netajeným rasismem. Jako první černoch se sice dostal do elitní školy pro potápěče záchranáře, nicméně ani jeho velitel Billy Sunday, známý drsňák, ale v jádru správný chlap, z Carlovy přítomnosti v jednotce nebyl vůbec nadšený a dával mu pořádně zabrat. Osudy těchto dvou vojáků každým coulem se pak několikrát osudově proťaly a z rivality se začalo postupně rodit vzácné přátelství.
--------------------------------------------------------------------------------
sylar22
05.01.08,19:33
nAJLEPSI fILM........ "bEž fORESTE bEž" ZNáME NIEKOMU
ayya
05.01.08,19:50
nAJLEPSI fILM........ "bEž fORESTE bEž" ZNáME NIEKOMU
daj nejaku tazsiu hadanku... :D :D :D
ayya
06.01.08,14:12
Nie, nevidela. Po tvojej minirecenzii si ma však nalákala.;) Rada chodím na stránku csfd. Sú tam, podľa môjho názoru, dobré komentáre k filmom a hlavne kultivované.

nasla som nieco pre teba ;) tento kusok z filmu je uplne
nadherny, podla mna ...:)

http://www.youtube.com/watch?v=U6GdeTM6hGc

hoci skoda, ze ta uplne posledna scena je prerusena o par sekund skor, straca sa tam pointa tej sceny ... ale aj tak to male video ma imho velmi dobru informacnu hodnotu o celkovej nalade toho filmu ;)

a keby si chcela, tak viac kuskov z toho filmu sa da pozriet priamo na tejto stranke,
http://www.youtube.com/profile_videos?user=ThunderBishop&p=r
... vidno, ze nie iba ja mam tento film zaradeny medzi mojimi najoblubenejsimi :D
ayya
06.01.08,14:25
a pretoze mna vzdy zaujima zakulisie, tak som chcela vediet, aky je v naozajstnom zivote clovek, podla ktoreho sa natocil ten film, ... hladala som dalej :) (co ale samozrejme nebol velky problem) ... a rada by som sa podelila s vysledkom mojho hladania ;)

tu je kratucky zaznam, na ktorom je skutocny hrdina pribehu: Josh Waitzkin osobne ... aj sa mi zda, ze sa s tym malym hercom celkom "podobaju" :)http://www.youtube.com/watch?v=ek99BaxqnFE





tu je ten clip este raz ... odhadujem, ze cely:
http://www.youtube.com/watch?v=lj1gxz5puaQ
Marína
06.01.08,19:17
Ďakujem Ayya, že si na mňa myslela.:) Určite film skúsiť zohnať a pozrieť si ho.
kitky
07.01.08,14:45
Ja pridavam:

Ak ste este nevideli OCELOVE MAGNOLIE - to je koncert oscarovych hereciek.
ANGLICKY PACIENT - páni ked si nacvicite pohlad aky ma Ralph Fiennes v tomto filme ziadna vam neodola.:)
Ja ho od tohoto filmu vyslovene vyhladavam.Teda Fiennesa:D. Inak nadherna poetika a uzasna kamera.
No a este rodinna saga s neuveritelnymi hereckymi vykonnmi. Fantasticky scenar. DOM DUCHOV . Streep, Irons,Banderas a cela plejada skvelych hercov.
Glenn Close ako Ferula " na oscara". :)
cloe
12.01.08,11:04
Dnes idú 2 filmy, ktoré mám veľmi rada - Horúčka sobotňajšej noci /;)/ a Kráľ rybár /ale ten ide až o 2.15 v noci:confused:/ Ale obidva som dlho nevidela, tak sa teším.:)
bunovaa
14.01.08,19:23
čaute, poraďáci!
Pozná niekto film Krutý Rím? snažím sa ho zohnať, ale jaksi neviem už kde, keby niekto z vás vedel, napíšte-dík
kitky
23.01.08,15:31
Ak ste videli skvely film Skrotena hora , tak vedzte, ze jeden z hlavnych predstavitelov Heath Ledher zomrel na predavkovanie liekmi. Mal 28 rokov.
lorelei
24.01.08,11:44
Ako prichádzajú sny je dosť fantazijný film. Ide o otca - manžela, ktorý stratí v autonehode svoje dve deti. Manželka to nezvládne a spácha samovraždu. Po krátkej dobe on dostane infrakt. (tuším) S deťmi sa stretne na "onom" svete, ale v podobe iných ľudí, ktorích on mal rád za svojho života. Až neskôr sa dozvie, že to sú jeho deti. Ale manželka sa dostala na iné miesto, nakoľko svoj život si zobrala vlastnými rukami. On sa ju rozhodne vyhľadať a po ťažkej ceste získať späť. Nakoniec sa mu to podarí a oni dvaja sa vrátia znovu na zem, ako noví ľudia, pretože oni sú si súdení a predošlý život si to nemohli vychutnať.
Je to dosť psychologický film, ale páči sa mi na ňom to, že nevyvracia vieru žiadneho človeka. Je tam zobrazené nebo, peklo, reinkarnácia, Najvyšší, a pod.
Odporúčam to pozrieť.

Tak toto je vazne dobry film. Velmi prevelmi odporucam, len som nevedela jeho nazov. Takze dakujem Gabi03. Kto sa trocha zaujima o ezoteriku a duchovno a pod. tak si to zozente. Ja to inak uz dlho zhanam, a este sa mi to nepodarilo. Ak nahodou, dajte mi typ, kde ho najdem. Dik.
kitky
24.01.08,19:09
Pridávam film Deja vu s Denzlom Washingtonom.
Kvalita.:)
Chobot
25.01.08,09:59
čaute, poraďáci!
Pozná niekto film Krutý Rím? snažím sa ho zohnať, ale jaksi neviem už kde, keby niekto z vás vedel, napíšte-dík

A originálny názov nevieš? Alebo aspoň kto tam hraje alebo kto to režíroval alebo z ktorého je roku?

Lebo filmov o Ríme bolo neúrekom, slovenský názov nemusí byť prekladom originálu:

http://www.imdb.com/find?s=all&q=roma&x=0&y=0
robovi
25.01.08,10:52
čaute, poraďáci!
Pozná niekto film Krutý Rím? snažím sa ho zohnať, ale jaksi neviem už kde, keby niekto z vás vedel, napíšte-dík
Je to tento?
http://www.csfd.cz/film/40679-kruty-rim-roma-violenta/
kitky
25.01.08,14:38
Je to tento?
http://www.csfd.cz/film/40679-kruty-rim-roma-violenta/

Myslim ze je to presne ten, ja som ho jej ho nasla tiez ale nie je na predaj.
Je tam iba sukromna osoba, ktora ho ma v archive, mozno keby samu ozvala. Ten pan tam ma ale podmienky za akych vymiena filmy.Ja by som to skusila, keby som ho velmi chcela.:)
bunovaa
25.01.08,18:13
ano, je to " ROMA VIOLENTA" -ja som ho chcela zohnať len na volné stiahnutie, kupovať to nemienim, ale aj tak všetkým dík
rominomino
26.01.08,14:27
no tak najprv sa asi predstavim som Roman..a som tu za novačika...kedze sa mi zapacila diskusia rozhodol som sa pripojit,kedze si o sebe neskromne myslim ze sa celkom slušne vyznam vo filmoch,iste sa najde niekto kto ma vyvedie z omylu!takze pridam par skvelych filmov:Denzel Washington-Anjel smrti,Hurikan v ringu.Hlavne trn druhy je good podla skutocneho pribehu..myslim si ze vo vseobecnosti patri Denzel k jednym z najlepsich hercov,ak uz sme pri nom tak aj Kazatelova zena je mila komedia...samozrejme vo filomogarafii ma toho vela .....no ako vzdy prave teraz si nemozem spomenut na ziadny dalsi dobry film ale ked ma nieco napadne tak pridam ...posledny dobry film co som videl bola od Scorseseho Skryta identita...
Chobot
26.01.08,20:27
no tak najprv sa asi predstavim som Roman..a som tu za novačika...kedze sa mi zapacila diskusia rozhodol som sa pripojit,kedze si o sebe neskromne myslim ze sa celkom slušne vyznam vo filmoch,iste sa najde niekto kto ma vyvedie z omylu!takze pridam par skvelych filmov:Denzel Washington-Anjel smrti,Hurikan v ringu.Hlavne trn druhy je good podla skutocneho pribehu..myslim si ze vo vseobecnosti patri Denzel k jednym z najlepsich hercov,ak uz sme pri nom tak aj Kazatelova zena je mila komedia...samozrejme vo filomogarafii ma toho vela .....no ako vzdy prave teraz si nemozem spomenut na ziadny dalsi dobry film ale ked ma nieco napadne tak pridam ...posledny dobry film co som videl bola od Scorseseho Skryta identita...

Vitaj rominomino, len pridávaj tipy na filmy. Som vďačný za každý tip na dobrý film. Ja obľubujem aj nekonvenčné, nekomerčné filmy, hraničiace s kontroverziou.

Naposledy som si napr. pozrel takú Veľkú žranicu. Kolega mi doporučil aj napr. Salo - alebo 180 dní Sodomy, no nie je to nič pre slabšie nátury. Ale kto má rád také filmy, nech sa páčil.
Nika
26.01.08,20:50
Jeden dobrý film o chvíľu pôjde na Markíze - Osada. Je to celkom zaujímavý film...
rominomino
27.01.08,13:21
no tak ked nekonvencne tak potom viem o jednej dobrej francuzskej komedii komu sa pacia francuzske filmy tak tu je"Blbec na veceru" !No a pridam jeden ktory isiel pred casom na Stv "Tiene mrtvych" s Banderasom fakt dobre ...zaobera sa podstatou krestanskej viery .....inak myslim ze som tu niekde cital odkaz na "Ked prichazdaju sny" s Robinom Wiliamsom doma ma nutia si to pozriet ,ja viem ze je to dobre ale na taky film musim mat naladu a nejako sa mi nedari sa naladit ...no a ked sme pri Robinovi tak samozrejme "Čas probuzeni" s famoznym De Niro!a tak pokracujme dalej De Niro a vynikajuci film "Wag dog" ...."Vrtiet psom" po zhlidanuti tohto filmu uz budete brat vsetky "zarucene "spravy s rezervou....toto naozaj odporucam
rominomino
27.01.08,13:23
Jeden dobrý film o chvíľu pôjde na Markíze - Osada. Je to celkom zaujímavý film...
nahral som si ho a chystam sa pozriet si ho .ale priznam Joaquin Fenix neni moj oblubeny herec .....
Nika
27.01.08,14:51
A ešte jeden zaujímavý - konečne som si spomenula na názov ;) - Requiem for a dream....... fuuu to je teda sila, z tohoto som sa dosť dlho spamätávala.....
kitky
27.01.08,17:59
Ja tiez pridam film, ktory ma " ochromil " :eek::)
Vola sa Beloved a hra tam neuveritelnym sposobom americka hviezda talkshow
Oprah Winfrey.
kitky
27.01.08,18:03
nahral som si ho a chystam sa pozriet si ho .ale priznam Joaquin Fenix neni moj oblubeny herec .....

Ja ho milujem. :) Kazdy mame svojich.:)
baniz
04.02.08,16:40
Ja by som chcela dať do pozornosti film Denná hliadka(2007). Natočilo ho Rusko ale je fakt celkom dobrý. A aby ste vošli do obrazu, tak si predtým treba pozrieť Nočnú hliadku (asi z roku 2004 alebo 2005). Na Rusko fakt No:1;)
pravnicka
08.02.08,17:22
ja by som chcela vidieť crusades z roku 1935 s henry wilcoxonom, alebo staršie historicke americke filmy
rominomino
12.02.08,16:07
tak som si spomenul na jeden takmer neuveritelny pribeh ktory sa ale celkom pokojne mohol stat v krajine neobmedzenych moznosti Rusku! Film sa odohrava pocas prezidentskych volieb v rusku a vola sa (Akcia Jelcin) fakt dobre ak sa k nemu dostanete odporucam ....
Bionda
12.02.08,17:30
Neviem či sa to tu už spomínalo, ale mne sa veľmi páči film Zelená míľa- ., ak som dobre postrehla bude na Prime.
Olice
17.02.08,15:58
Ak máte radi české filmy, tak si pozrite film Zdeňka Svěráka Vratné láhve. Práve som si ho pozrela a je to fajn oddychovka s jeho typickým humorom.
Nika
31.03.08,05:49
Václav ..... ďalší vydarený český film.
bunovaa
05.04.08,18:43
ked sa budete strašne, ale strašne nudiť, pozrite si film "Napoleon dynamit"- vyše hodiny som čakala, čo z toho vylezie a nevyliezlo totálne nič-slabšie povahy to po 20 minútach vzdajú- skrátka film pre dementov- "ja som to vydržala kukať celé-asi som dement"
cloe
05.04.08,22:16
Pred chvíľou som dopozerala film Pán veľrýb na Dvojke a bol to fakt úžasný film. Milovníkom filmov doporučujem.
lavi
08.04.08,19:12
...a nevideli ste niekto minuly tyzden Bozk braha od Kubricka? nevidela som poslednych 5 minut a neviem, ako to dopadlo...
Inak dnes bezi id nehod dalsi film.
icemonika
17.04.08,20:55
to je niečo strašné, neviem, čo si mám o tom myslieť
Chobot
18.04.08,08:15
to je niečo strašné, neviem, čo si mám o tom myslieť


:confused::confused::confused::confused::confused: :confused: O čom???

Keď reaguješ na nejaký príspevok, daj "cituj" aby si citovala pôvodný príspevok, a aby aj ostatní vedeli, na koho príspevok reaguješ. Takto si ako "utrhnutý vagón".:D:D
Bionda
18.04.08,12:44
Neviem ako sa presne volal ten film- bol na Prime- (..... SVOKRA) niečo o svokre- robila budúcej neveste strašne zle- dobre som sa na tom zasmiala, hoci niekedy akoby som videla svoju vlastnú- aj smiech ma prešiel :D
hanelie
18.04.08,12:52
niečo o svokre- robila budúcej neveste strašne zle
ak myslíš Příšerná tchyně s Jen Lopez a Jane Fonda - tak to je fakt dobrá oddychovka, Jane Fonda tam exceluje...:D
kukurička
18.04.08,17:55
Celý rad príspevkov o filmoch, ktoré sa nám páčia som si prečítala od začiatku. Rada si pozriem dobrý film, ktorý mi niečo dá, alebo si pri ňom oddýchnem. Jedným z obľúbených hercov je R.Williams a hádam všetky jeho filmy- Ako prichádzajú sny, Andre, člen rodiny, Otec v sukni, Patch Adams...
Tiež mám rada filmy, kde hrá Tom Hanks - Terminál, Stroskotanec, Zelená míľa, Polárny expres, Forrest Gump...
Moje srdcovky sú české čierno-biele filmy z 30-tých rokov, pri ktorých si oddýchnem a naberiem energiu - Kristian, Hotel Modrá hvězda,Přednosta stanice, Dědečkem proti své vuli, Muži nestárnou...
České komédie tiež nemajú chybu- Kolja, Pelíšky, Roming, Na samote u lesa,
Vesničko má středisková, Dědictví, aneb....,
Dalo by sa tu spomínať....je toho ešte veľa.
icemonika
19.04.08,12:47
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused: O čom???

Keď reaguješ na nejaký príspevok, daj "cituj" aby si citovala pôvodný príspevok, a aby aj ostatní vedeli, na koho príspevok reaguješ. Takto si ako "utrhnutý vagón".:D:D

sorry!!
Som myslela ten film na 11 strane o teórii ako a prečo spadli dvojičky.
Chobot
19.04.08,19:41
sorry!!
Som myslela ten film na 11 strane o teórii ako a prečo spadli dvojičky.

Už je to lepšie. ;):D
icemonika
20.04.08,12:29
Už je to lepšie. ;):D
som sa naaučila :D

a čo hovoríš na ten film??? videl si ho??? lebo mňa dosť zarazil.
rovnako ma pred časom zaskočil film krvavá nedeľa...a to nám ho pustil vyučujúci na hodine, aby sme vedeli o čom presne je báseň, o ktorej sme potom hovorili.

ak vidím také niečo, neviem či mám chuť ďalej žiť v takom svete:mee:
Chobot
20.04.08,20:06
som sa naaučila :D

a čo hovoríš na ten film??? videl si ho??? lebo mňa dosť zarazil.
rovnako ma pred časom zaskočil film krvavá nedeľa...a to nám ho pustil vyučujúci na hodine, aby sme vedeli o čom presne je báseň, o ktorej sme potom hovorili.

ak vidím také niečo, neviem či mám chuť ďalej žiť v takom svete:mee:

Neviem, kde je 11. strana, ale aj tu jeden film aj môj názor:

http://www.porada.sk/t79440-hladanie-pravdy-o-11-septembri.html
Bionda
21.04.08,08:25
A ešte ma napadoli dva filmy a to jeden bol Prelet nad kukučím hniezdom a druhý Deň kobyliek- alebo také čosi, tiež dobrý film, ja si vo väčšine nepamätám názvy, ale dej takmer podrobne, tiež mám jeden naozaj dobrý film- teda pre mňa v hlave, len názov si spomenúť neviem- bolo to o takom chlapíkovi, ktorý tvrdil, že nie je z našej plnéty , tak ho zavreli do psychiatrickej lliečebne a stále tvrdil, že pre neho prídu a o bude musieť odísť- pomôže tam niektorým pacientom , aj pre jeho ošetrujúceho lekára to bude zvláštny prípad. Nakoniec ho ukazujú ako pacienta v katatónii, záver nie je však jednoznačný.
hanelie
21.04.08,08:52
žeby 12 opíc s Bruce Willisom?
Chobot
21.04.08,08:58
A ešte ma napadoli dva filmy a to jeden bol Prelet nad kukučím hniezdom a druhý Deň kobyliek- alebo také čosi, tiež dobrý film, ja si vo väčšine nepamätám názvy, ale dej takmer podrobne, tiež mám jeden naozaj dobrý film- teda pre mňa v hlave, len názov si spomenúť neviem- bolo to o takom chlapíkovi, ktorý tvrdil, že nie je z našej plnéty , tak ho zavreli do psychiatrickej lliečebne a stále tvrdil, že pre neho prídu a o bude musieť odísť- pomôže tam niektorým pacientom , aj pre jeho ošetrujúceho lekára to bude zvláštny prípad. Nakoniec ho ukazujú ako pacienta v katatónii, záver nie je však jednoznačný.

Nie, to nie je 12 opíc, originálny názov toho filmu je K-PAX, u nás v kinách to išlo pod názvom Svet podľa Prota.

V hlavných úlohách excelovali Kevin Spacey ako mimozemšťan a Jeff Bridges ako jeho psychiater.

Pokiaľ si pamätám, tak na záver on vlastne "zmizol". Len divák na záver nevedel, či skutočne odišiel domov na jeho rodnú planétu K-PAX, alebo či z liečebne len odišiel.
kukurička
22.04.08,08:41
Včera som si pozrela výborný film - Dokonalý trik - je to o kúzelníkoch a ich trikoch. Prvý krát som ho pozerala, keď som balila vianočné darčeky a to som sa stále nepozerala na obrazovku, takže som nevnímala až tak tváre a film som nepochopila. Teraz som ho sledovala poriadne a zistila som, že dej treba sledovať, až vtedy som ho pochopila... Odporúčam tiež z takého prostredia film Iluzionista.
Bionda
22.04.08,18:39
Nie, to nie je 12 opíc, originálny názov toho filmu je K-PAX, u nás v kinách to išlo pod názvom Svet podľa Prota.

V hlavných úlohách excelovali Kevin Spacey ako mimozemšťan a Jeff Bridges ako jeho psychiater.

Pokiaľ si pamätám, tak na záver on vlastne "zmizol". Len divák na záver nevedel, či skutočne odišiel domov na jeho rodnú planétu K-PAX, alebo či z liečebne len odišiel.

Super Chobot, to je ono!
Nie na konci predsa je na vozíku pacient- Kevin Spacey , v katatónii, ale nie je celkom ´jednoznačné ako to vôbec je...
lavi
25.04.08,12:49
lavi
26.04.08,09:10
a este film Ararat - kanadsko franczsky o genocide Armenov
kukučka
28.06.08,20:29
bavíte sa tak ako ja? hrá Big Lebowski :D
Mackovka
01.07.08,10:48
Boli ste sa už pozrieť na Jakubiskovu BATHORY? Mám informácie, že časť pro slovenskej a historicky založenej verejnosti má veľmi negatívny názor na film.
dadeana
23.08.08,18:31
Odporúčam film Pokánie od s Keirou Knightly a Jamesom McAvoyom
lavi
23.08.08,18:50
Bathory som nevidela..ale nepaci sa mi, ze ten film hodnotia, akokeby islo Jakubiskovi o nejaky hostoricky solidny dokument, kazdy umelec predsa moze vylozit udalosti zo svojho pohladu....
lavi
01.09.08,08:20
durisovad
01.09.08,08:24
Aj ja som vcera tento film pozerala a bola som velmi prekvapena, ze bol natoceny podla skurocnych udalosti. Film sa mi pacil, ale bola som prekvapena, ze taketo institucie existovali este koncom 90-tych rokov 20. storocia.
lavi
01.09.08,08:26
mna to neprekvapilo, ze sa nieco take mohlo stat....skor ma prekvapilo ako Teba, ze to bolo v 20. storoci...:(
durisovad
01.09.08,09:14
No ved, prave to je najviac prekvapujuce, ze to bolo tak nedavno. O praktikach v stredovekych klastoroch toho bolo napisaneho hodne, to vzhladom k dobe je vcelku pochopitelne, vid. napr. roman od Diderota MNISKA. Ale v dnesnej dobe?
kukučka
05.10.08,17:55
Ak si chcete s úsmevom na tvári oddýchnuť, zájdite sa pozrieť na Mamma mia. Sedemnástky z CCCC a tetušky účtovníčky ho majú odo mňa povinne. :D :D :D
Rozalka
05.10.08,19:15
Ak si chcete s úsmevom na tvári oddýchnuť, zájdite sa pozrieť na Mamma mia. Sedemnástky z CCCC a tetušky účtovníčky ho majú odo mňa povinne. :D :D :D
Už ma na tento film posielajú aj moje deti, ale som sa zaťala.
Dôvod: naše kiná sa "amerikanizujú", návštevníci sa počas prestavenia napchávajú pukancami a sŕkajú kolu. No toto sa mi vôbec nepáči, ale ako-tak by sa to dalo prežiť, ale ten odporný pach neviemakého masla na tých pukancoch mi dvíha žalúdok.
Musím počkať, kým to nebude na DVD alebo neskultúrnejú návštevníci:
Čo bude skôr? ;)

Apropo, filmoví znalci, neviete, z akého filmu je táto scéna?
http://videoalbumy.azet.sk/zatlkanie/oSIjSyOYiaD1taNc/

Je to to známe "zatĺkaj, zatĺkaj, zatĺkaj"
kukučka
05.10.08,19:25
choď do kina keď film hrajú posledný deň, alebo ho už majú v programe druhýkrát. Nás dnes nebolo ani 20. ;)
Rozalka
12.10.08,21:24
Apropo, filmoví znalci, neviete, z akého filmu je táto scéna?
http://videoalbumy.azet.sk/zatlkanie/oSIjSyOYiaD1taNc/

Je to to známe "zatĺkaj, zatĺkaj, zatĺkaj"
Našla som známu scénku aj na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=ukvv39xJOQc

Nikto nevie, z akého to je filmu?
kukučka
12.10.08,21:41
už to mám, našla som to v diskusii pod druhou ukážkou,
je z filmu Sprievodca ženatého muža. Walter Matthau v mladšom vydaní, rok 1967
michelle84
13.10.08,06:17
Mama Mia je super. Cez víkend som si pozrela komédiu "Vydáš sa a basta" a ešte aj akčný film s Nicolasom Cagom "Next".
Rozalka
13.10.08,18:09
už to mám, našla som to v diskusii pod druhou ukážkou,
je z filmu Sprievodca ženatého muža. Walter Matthau v mladšom vydaní, rok 1967
Ďakujééééééééééém.
Dav
13.10.08,18:14
Ak si chcete s úsmevom na tvári oddýchnuť, zájdite sa pozrieť na Mamma mia. Sedemnástky z CCCC a tetušky účtovníčky ho majú odo mňa povinne. :D :D :D
Dala som si poradiť a neľutujem. Oddýchla som si:D:D:D.
lavi
01.11.08,08:52
film Samuraj.......jeden z najlepsich filmov ake som videla, skvele akcne sceny, uzasna hudba, silny pribeh, dokonca aj svoja vnutorna komika