SonikaV
10.03.16,16:41
Dobrý deň, potrebovala by som trošku pomôcť pri vyplňovaní DP FO B.
V oddieli IX, str.8 mám na riadku 72 uviesť základ dane z riadkov 36 a 57. Riadok 36 nevypĺňam nakoľko nemám príjmy zo závislej činnosti a riadok 57 som nevyplnila nakoľko nemám odpočet výdavkov na výskum a vývoj. Pritom v poučení o vypĺňaní daňového priznania sa píše, že ak vyplním riadok 57, musím vyplniť aj prílohu 1 (čo je odpočet výdavkov na výskum a vývoj)..takže som v bludnom kruhu. Buď vyplním riadok 57 (ak odpíšem hodnotu z riadka 55) a budem musieť vyplniť prílohu 1 (čo je nemožné), alebo riadok 57 zostane prázdny a ja tým pádom neviem vyplniť riadok 72. Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, ak mi vie niekto pomôcť, budem mu veľmi povďačná. Ďakujem vopred za všetky rady a usmernenia.
veronikasad
10.03.16,16:44
R.57 vyplniť musíš, je zhodný s riadkom 55. Prílohu č. 1 necháš prázdnu, nezabudni ju vytlačiť a priložiť k DP

Ak si nemala iné príjmy, tak r. 72 je zhodný s riadkom 57
SonikaV
10.03.16,17:29
Ďakujem veľmi pekne Veronika, urobím to podľa tvojej rady. Len ma pomýlilo to poučenie na vyplnenie DP (predtlač z DU, str.6 v strede), že keď vypĺňam riadok 57 musím vyplniť aj prílohu 1. Ešte to bolo v poučení hrubo vytlačené :)
veronikasad
10.03.16,18:22
Vyplňam DP cez Kros, riadok 57 mi ťahá automaticky tak ako som písala. Príloha zostáva prázdna. Zatial DU nič "nereklamoval"
SonikaV
11.03.16,10:52
Veronika ďakujem ešte raz za rýchlu odpoveď a pomoc, Porada je super!!