thriler1011
12.03.16,08:46
Dobrý deň,
všimol som si, že veľa ľudí s Windowsom 8, 8.1 alebo 10 má problém napr. so 100% diskovou aktivitou pri takmer nulovom využití disku (R/W - Read/Write). Na internete sa dočítate o Službe SuperFetch a ako riešenie sa uvádza jej zakázanie (disable). Keď máte Slovenskú verziu Windowsu, tak sa vám môže stať, že v službách SuperFetch nenájdete.
Preto teraz udávam slovenský názov tejto služby:

Rýchle načítanie

Dúfam, že to niektorým ľuďom pomôže.
P.S.: Ja osobne som používal regedit na vypnutie tejto služby, ale tá sa vždy znova aktivovala. Po dlhom pátraní na internete som jej slovenský názov nenašiel. Až nakoniec som zistil, že služba sa volá ináč aj SysMain a vďaka tomu som sa cez Správcu úloh dopátral k jej Popisu (názvu Rýchle načítanie).
misoft
12.03.16,07:55
thriler1011
13.03.16,08:02
Tak tak... Len veľa ľudí, ktorý Superfetch proste nenájdu, si myslí, že ho proste "nemajú" a že chyba spočíva v niečom inom. Preto by mali vedieť, že MS názov tejto služby často prekladá podľa jazyku v systéme a mali by to dať vedieť aj tí, ktorý toto riešenie ponúkajú.
Ja som tiež už zopárkrát vzdal túto možnosť po neúspešnom zakázaní služby cez register.
Ale teraz som konečne spokojný po vyše mesiaci trpenia absolútneho zasekávania NTB pri malom využití operačnej pamäte.