jerich
12.03.16,10:24
Dobrý deň,

mám problém s notebookom Lenovo G580. Nejde zvuk na vstavaných reprákoch notebooku ani keď pripojím cez 3.5 mm jack repráky, ale na USB slúchadlách zvuk ide. Neviem či to s tým súvisí, ale v to isté ráno mi aj prestal notebook načítavať microSD pamäťové karty cez microSD adaptér. Mám 64 bitový Windows 8 a ovládače na zvuk sú Conexant.

Vopred ďakujem za pomoc.
misoft
12.03.16,10:37
Všetko je v ovládačoch.
Aby bolo jasné..... zvuk v repro/slúchadlách je analógový - zvuková karta preto na tieto konektory odosiela analógový signál - o to sa stará ovládač.
Zvuk cez USB ide zo zvukovej karty cez zbernicu a radič USB v digitálnej forme a DA prevodníkom (softvérovo) sa premení na analóg.
Pozri sa vpravo dole, prípadne do správcu zariadení pri zvukovej karte, čo ti hlási, prípadne či tam nemáš žltý trojuholník (a na ikonke červený krížik) - ak to tam je - problém s ovládačmi.
To isté sa potom týka i čítačky kariet. Avšak ak čítačka prečíta klasickú SD kartu, ale microSD v adaptéri nie - chybná je buď karta, alebo ten adaptér (i keď je to len kus plastu s pár vývodmi/kontaktami).
jerich
12.03.16,10:52
Žiadny výstražný trojuholník, dokonca píše: "Zariadenie pracuje správne." Myslíte, že mám skúsiť preinštalovať ovládač na zvukovú kartu?

Čo sa týka microSD - skúšal som dve rôzne microSD cez dva rôzne adaptéry, ale bezúspechu.
misoft
12.03.16,10:59
Tak potom tiež je ovládač....
U zvukovej karty .... ak ukazuje správne fungovanie - máš nastavené vôbec správne "predvolené" zariadenie? Je možné, že miesto "Speaker" máš nastavené ...Digital output - a preto nefunguje.
jerich
12.03.16,11:31
Nastavené ako predvolené zariadenie aj ako predvolené komunikačné zariadenie... a samozrejme Speakers.

Pod otázku som postol aj screenshot.
misoft
12.03.16,15:28
Nuž ... skúsiť aktualizovať ovládač. Z Lenovo supportu stiahnuť. Ak to nepomôže , bude to potom HW chyba - stačí, aby sa v NB uvoľnil len konektor k repro/jacku....a už je malér....
Potom len servis....
jerich
12.03.16,17:28
Skúsil som... stále nič. Asi je to HW chyba, ale nejde mi do hlavy tá náhoda, že mi odišli aj repráky aj čítač microSD kariet.
peter.novak99
11.02.20,11:15
mne to takkto nefunguje s bluetoth sluchadlami