Blz
12.03.16,18:19
Taakže.. Môj počítač je aspoň 4 roky starý (ak nie viac) a nedávno som si uvedomil, že ho potrebujem vylepšiť. Študujem na škole, ktorá je zameraná na elektrotechniku a kedže som ešte len prvák ktorý sa nevyzná, tak píšem sem. :) ;)

Procesor: AMD Phenom II X4 965 Processor 3,4 GHz (3-4 ročný Quad core (frekvencia je menšia))
Gr. karta: AMD Radeon HD 7750 1GB Sapphire GDDR5
RAM: 4GB (Áno, štyri..)

Pred 4 rokmi mi tieto parametre vyhovovali ale technika ide s dobou a preto potrebujem poradiť aký procesor/gr. kartu a RAM mám kúpiť aby mi počítač nesekal najmä pri hraní hier a renderovaní videí a celkovo pri používaní počítača.

Veľa ľudí hovorí, že je lepšie sa poradiť takže za odpovede vopred Ďakujem ;)
duves
12.03.16,18:07
A v čom ti PC nestačí? Okrem hier :-)
duves
12.03.16,18:28
Ved to na kancelarske veci vobec nie je zle. Ja mam daleko slabšiu zostavu. Na internet a pracu s fotografiou mi to postačuje. Investuj do SSD disku. To velmi pomôže.
tvoj CPU: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=amd+phenom+ii+x4+965&id=370
a moj: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core2+Duo+E8400+%40+3.00GHz&id=955
sthruska
12.03.16,20:37
Ja som si myslel, že na školu si išiel študovať :)
Ja mám o niečo starší počítač. Procesor Intel I3, 4 GB RAM + 2 x 64 GB SSD.
Zarábal som na ňom: MS Office, SmartSketch - technické výkresy, vývojový nástroj Delphi ako koníček. Avšak nikdy som nič nerenderoval, nerobil s grafikou ani videom či zvukom. PC sa stále nudilo.
Blz
12.03.16,21:38
"aby mi počítač nesekal najmä pri hraní hier a renderovaní videí a celkovo pri používaní počítača." mám ten počítač už 4 roky a v poslednom ćase začínal dosť často zamŕzať.. viem, že to nie je zlé ale jednoznačne potrebujem niečo lepšie a kedže je ten procesor starší, tak má GHz ako priemerný ntbk..
jelalim
12.03.16,21:40
Odporucam vykaslat sa na upgrade, radsej si najdi frajerku. S nou moze byt tiez vcelku fajn zabava.
Blz
13.03.16,15:15
Odporúčam nepísať bezvýznamné komentáre :) Ako môžeš vedieť, či mám alebo nemám frajerku, keď ma vôbec nepoznáš? Nechápem.. Napísal som otázku na ktorú by som rád dostal odpoveď a s ktorou by som potreboval pomôcť. Nabudúce si najprv rozmysli čo napíšeš, pretože si na stránke kde sa radí, nie kde sa argumentuje.
Blz
13.03.16,15:20
Jednoducho potrebujem rýchlejší počítač pretože ma už nebaví strácať čas za ktorý som toho mohol veľa urobiť. Dosť často sa mi stane že sa počítač sekne a potrebujem ho reštartovať alebo že mi pri hraní hier padne fps do nehrateľných hodnôt. V hre csgo mám 80-130fps na min. nastavenia, potrebujem 180+ kvôli natáčaniu videí, editovaní a renderovaní a preto sa pýtam, čo mám vylepšiť.
misoft
13.03.16,15:25
Renderovať a NEHRAŤ zároveň, alebo hrať a NERENDEROVAŤ zároveň....
duves
13.03.16,15:35
jasnačka
bodliak
13.03.16,17:33
pretože ma už nebaví strácať čas...
Hranim hier ?
dmc
13.03.16,17:46
Tak ked uz mas frajerku - kup si motorku. Dufam ze som pomohol.
dmc
13.03.16,17:47
:) vies..... on straca cas....ked nehra hry.... Bez hier je ten cas uuuplne strateny. Pochop. Predpokladam ze aj tu na fore - bezvyznamne straca cas.
duves
14.03.16,08:25
alebo čo tak apgrejd frajerky?
fortunka
14.03.16,08:29
A skusil si ho komplet preinstalovat? Lebo ja mam taky isty pc a mne nic neseka ;) Ani hry ani nic ine... skor ked uz mam PC prepchaty somarinami a kadejakymi aplikaciami, mozno nejaky virusik sem-tam.... tak to uz zacne byt citit. Zacala by som tak, a dalej ked ti nestaci, tak si kup vyssie parametre ako mas :D to je jednoduche... :)
misoft
14.03.16,09:04
Nuž neviem.... ale tento AMD Phenom II X4 965 nie je až taká s*ačka.... je to priemer, často lepší ako procesory v NB.
Že ti seká, nestíha - bolo už napísané - plno bordelu v OS, zbytočnosti.
Pokiaľ by si si urobil "údržbu" a poriadok - nemusel by sa CPU zapodievať zbytočnosťami. A niekedy je najlepšia alternatíva - záloha osobných údajov a preinštalovanie. Zbavíš sa zbytočností a bude pracovať omnoho rýchlejšie.
Blz
14.03.16,17:23
nevenujem sa len počítaču ;) je zaujímavé, že o mne nič nevieš ale aj napriek tomu mi píšeš čo mám robiť.. a nie, nepomohol :)
Blz
14.03.16,17:27
Samozrejme že nerobím obe veci naraz ;)
Blz
14.03.16,17:28
Tiež som na to myslel :) Ďakujem za radu.
Blz
14.03.16,17:30
Áno, na školu som išiel študovať. To ale neznamená, že mimo školy nebudem robiť veci, ktoré ma bavia a budem sa nonstop venovať škole. Ďakujem za odpoveď :)
Blz
14.03.16,17:35
Strácam čas vtedy, keď musím počkať pokiaľ počítač začne reagovať, keď sa dlhšiu dobu načítavajú aplikácie alebo keď je nutný reštart počítača. :)
Blz
14.03.16,17:36
Ďakujem za ďalšiu, veľmi užitočnú RADU. :)