pepina19
16.03.16,16:04
Prosím o radu máte niekto prenájom plochy v šport.areáli ako účtujete tento príjem ja si myslím že je to jednoznačne zdaňovaný príjem ale našla som aj takýto výklad :
V prípade zabezpečenia a šírenia reklamy športovým klubom je teda potrebné zvážiť, či ide o sústavnú činnosť. Aj v prípade, ak by išlo o sústavne vykonávanú činnosť, keďže športový klub je pravdepodobne občianskym združením - t.j. organizáciou nezriadenou na podnikanie, a finančné prostriedky získané od sponzorov prostredníctvom zmluvy o reklame používa na zabezpečenie chodu klubu a dosiahnutie jeho samotného poslania, je možné konštatovať, že nejde o výkon činnosti za účelom dosiahnutia zisku. Za týchto predpokladov teda športový klub na to, aby právoplatne uzatvoril zmluvu o reklame, živnostenské oprávnenie na šírenie reklamy nepotrebuje.
Prosím poraďte mi ak máte skúsenosti je tento výklad správy prípadne čo musí klub slniť musí mať v stanovách že tieto prostriedky budú použité na zabezpečenie chodu klubu aby tento príjem nepodliehal dani ?
Dav
20.03.16,11:09
Rozsudok najvyššieho súdu v tejto veci http://www.supcourt.gov.sk/data/att/5983_subor.pdf

Vo všeobecnosti :OZ nebolo zriadené za účelom prenájmu plôch, ide o zdaňovaný príjem.
MarBar
01.04.16,08:04
Pozri si zákon o dani z príjmov, § 13 ods. 1 a)