Uličník
24.03.16,08:59
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím niekto poradiť, či Dohoda o pracovnej činnosti je neplatná, ak v nej chýba jedna z podstatných náležitostí - dohodnutá odmena, ale zároveň už bola podpísaná?
misoft
24.03.16,08:06
No v dohode MUSÍ byť zakomponovaná i odmena, rozsah pracovného času a doba trvania dohody. Inak by sa to správne malo volať Dohoda o vykonaní práce
Inak by sa to mohlo považovať A) za dohodu bez odmeny (neprijateľné); B) neplatná dohoda (protizákonná)
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311
§226 ods.2
"Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce."
Uličník
24.03.16,08:06
Ďakujem pekne za odpoveď. Myslel som si v podstate to isté, ale nikde som to nenašiel jednoznačne uvedené.
terezamaria
24.03.16,09:06
Pokiaľ budeš mať v ruke platový výmer, kde bude uvedené, že je súčasťou Dohody o pracovnej činnosti uzatvorenej dňa........medzi ....., tak je to v poriadku. Síce nebude to priamo na Dohode, ale bude to akoby príloha k tejto Dohode o pracovnej činnosti.