kubkokubko
24.03.16,17:14
Ahojte chcem sa opýtať: Ak SK platca DPH nakúpi tovar od CZK platcu DPH, tovar si prevezme v CZ a dovezie ho vlastnou dopravou na SK je to z hľadiska daňového priznania k DPH to isté ako keď mu ho privezie dodávateľ, alebo je v tom rozdiel? Nie som si istá, lebo nadobúdateľom sa stáva v prvom prípade na území CZ a keď mu to dovezie dodávateľ tak nadobúdateľom tovaru sa stane na SK, ale v konečnom dôsledku je aj v prvom prípade výsledok rovnaký, a tovar skončí na SK. Je v tom rozdiel? Manžel si bol pre tovar v CZ a doviezol si ho na SK a dostal FA bez DPH. Teda v DP stlpce 7,8 a odpočet 21? ďakujem za odpovede.
elisabeth
25.03.16,09:33
Tovar si môžete doviezť aj vlastnou prepravou, režim dph je rovnaký ako keby to doviezol cudzí prepravca. Skôr by mal mať problém Čech - on potrebuje dôkaz, že tovar opustil územie ČR, keďže to predal bez dph.
KEJKA
25.03.16,09:40
v tomto prípade bez ohľadu na dopravu je miest dodania tam, kde preprava končí, teda SK.
V Česku by si mal podpísať prevzatie, dodávateľ musí dokázať, že tovar prešiel cez hranice.
kubkokubko
26.03.16,13:47
Ďakujem za odpoveď, pýtala som sa hlavne pre to,lebo túto istú otázku som položila na školení k DPH a tam mi školiteľka povedala, že keď si ho prevezme v ČR tak to bude s DPH, lebo pravo nakladať s tovarom získal v ČR. Ale mne sa to zdalo nelogické, pretože podľa mňa je dôležité, či ten tovar budem používať na podnikanie v ČR, alebo v SR, tak ako tvrdíš ty. Ale možno sme sa so školiteľkou len zle pochopili.....
kubkokubko
26.03.16,13:57
Čech si dal podpísať aj kúpno-predajnú zmluvu aj v objednávke sme uviedli, že tovar vyvezieme na SK. Dakujem za odpoveď a prajem všetkým krásne sviatky