PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Nákup valút v zmenárni



Katty
04.11.04, 10:06
Ahojte,

chcem sa poradiť či sa dajú valuty nakúpiť aj v zmenárni a zaúčtovať príjem do pokladne kurzom zmenárne. Ako by vyzeralo účtovanie v PÚ?

Dada
04.11.04, 10:24
Samozrejme, že je to možné a účtovanie vyzá rovnako ako pri nákupe z banky.

Nike
04.11.04, 10:35
Presne ako hovorí Dada.

Katty
04.11.04, 10:40
Takže:
261/211 4100,-

kurz v zmenárni 41sk/eur
211AE/261 4100,- / 100EUR doložiť doklad zmenárne s uvedeným kurzom

vďaka

Dada
04.11.04, 10:44
Takže:
261/211 4100,-

kurz v zmenárni 41sk/eur
211AE/261 4100,- / 100EUR doložiť doklad zmenárne s uvedeným kurzom

vďaka
Áno, presne takto. :-)))))

vierkat
26.09.05, 11:07
ahojte, na margo tejto témy by ma zaujímalo, aké nálezitosti musí obsahovat doklad o nákupe valút? musí tam byt (v prípade pravnickej osoby) napísaný názov firmy? alebo nemusí byt nic? dakujem...

Lila
26.09.05, 11:32
Samozrejme, na takýto predaj alebo nákup valút od Vás musí mať predajca dev. licenciu.

vierkat
26.09.05, 11:47
nemyslela som na nákup valút od nás, ale v prípade, ak nasa firma nakupuje valuty zo zmenárne. musí byt v tomto prípade na doklade o nákupe valút napísaný názov firmy? na dokladoch, ktoré mi dal séf, je napísané len jeho meno...

Lila
26.09.05, 13:42
I keby kupoval v banke, i tak tam bude jeho meno, pretože hotovosť sa vydáva na základe obč. preukazu a RČ a na meno. Ja by som doporučovala každý takýto doklad opečiatkovať a uviesť firemné DIČ. To by malo stačiť.

Eva99
26.09.05, 13:45
I keby kupoval v banke, i tak tam bude jeho meno, pretože hotovosť sa vydáva na základe obč. preukazu a RČ a na meno. Ja by som doporučovala každý takýto doklad opečiatkovať a uviesť firemné DIČ. To by malo stačiť.
Presne tak to robím aj ja a zatiaľ s tým nikto nemal problém... :)

Janna
27.02.07, 11:50
Prosím o radu.

1. Nakúpim valuty v zmenárni, tie zaúčtujem kurzom, za aký som ich nakúpila.
2. Nakúpené valuty z pokladne vložím na devízový účet. Aký kurz tu mám použiť, kurz NBS?

Ďakujem

Martinella
27.02.07, 12:02
Prosím o radu.

1. Nakúpim valuty v zmenárni, tie zaúčtujem kurzom, za aký som ich nakúpila. správne
2. Nakúpené valuty z pokladne vložím na devízový účet. Aký kurz tu mám použiť, kurz NBS? kurz akým boli ocenené v pokladni

Ďakujem

V zmysle §24 Zákona o účtovníctve (citujem):

3) Pri kúpe a predaji cudzej meny za slovenskú menu použije účtovná jednotka kurz, za ktorý boli tieto hodnoty nakúpené alebo predané.

(4) Pri prevode peňažných prostriedkov z účtu zriadeného v cudzej mene na účet zriadený v slovenskej mene a z účtu zriadeného v slovenskej mene na účet zriadený v cudzej mene sa použije kurz podľa odseku 3.

Jelena
27.02.07, 12:04
kurz zmenárne.

221AE/261 vklad na dú
261/211AE výber z valut. pokladne

261 by nemal mať kurz. rozdiel

Ak sy mýlim, opravte ma.

Janna
27.02.07, 12:27
Ďakujem.. a ten kurz zmenárne mám použiť aj vtedy ak som peniaze vložila nie v ten istý deň, ale napr. aj o týždeň?

Ale už úhrady záväzkov z devízového účtu prepočítavam kurzom NBS, že?

Aknazuz
27.02.07, 13:29
prvá otázka - áno, druhá otázka - áno

korela888
19.04.07, 15:05
Čo v prípade ak nakupujem valuty a nevkladam ich na devizovy ucet ale do valutovej pokladne? Robim to rovnakym sposobom? Nakup uctujem kurzom v zmenarni a vklad do pokladne kurzom NBS??? dakujem velmi pekne

Tweety
19.04.07, 15:10
Čo v prípade ak nakupujem valuty a nevkladam ich na devizovy ucet ale do valutovej pokladne? Robim to rovnakym sposobom? Nakup uctujem kurzom v zmenarni a vklad do pokladne kurzom NBS??? dakujem velmi pekne
Použiješ rovnaký kurz- t.j. kurz pri kúpe.