kubkokubko
28.03.16,17:10
Ahojte poraďáci chcela som dnes podat DPHčku a java mi vypísala nejaký problém. vypísalo mi tabulku s hlásením Failed to validate certificate. The applicationwillnot be executed. (viď tabuľka č.1) Keď dám more information vypíše tabuľku č.2 . Keď dám voľbu view certificate details, dá mi tabuľku č.3 a a nakoniec vypíše tabuľku Chyba pri inicializácii popisovača. Neexistuje konfiguračný súbor pre nainštalované pluginy. viď tabuľka č.4 Už som javu aj odinštalovala a nainštalovala a problém je stále rovnaký asi ma švihne do zajtra to musím sprevádzkovať a známy čo rozumie počítačom je na dovolenke dozajtra. Vedeli by ste mi s tým prosím nejako pomôcť? Veľmi pekne ďakujem.
misoft
28.03.16,15:47
Systémový dátum je aktuálny? Často sa to stáva, keď nesúhlasí resp. nie je nastavený správny systémový čas. Certifikácie sú viazané i dátumom.
Tiež skús tu prečítať https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/edane

Nová JAVA https://java.com/en/download/ (verzia 8)
Martin123123123
28.03.16,16:54
Mam ten isty problem. Od posledneho pouzitia som aktualizoval javu a vyhadzuje mi to iste ako Kubkovi. Vie dakto riesenie?
Martin123123123
28.03.16,16:56
Systemovy cas je spravny a vsetky certifikaty boli a su nainstalovane a skontrolovane.
misoft
28.03.16,17:50
Divné.... Skúsiť (ak je to Mozilla FF) Nástroje - Možnosti - Spresnenie - Certifikáty -
Aktuálnu platnosť overovať...
ivka70
28.03.16,19:04
Pozri si eDane/win, ta Javu nepouziva.
Vacsinou maju javovske aplikacie problem s novou vyssou verziou Java.
Ak win verzia nezafunguje, skusila by som odinstalovat poslednu verziu Java a stiahnut a nainstalovat starsiu verziu, idealne vediet, pri ktorej to este islo.
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/edane
vjejka
28.03.16,20:15
práve sa mi stalo to isté, máte to poriešené?
vjejka
28.03.16,20:22
poslala som cez stránku a to ide
kubkokubko
28.03.16,23:57
Ano datum aj cas mam aktualny a verziu mám nainštalovanú práve túto a dnes som ju aj odinštalovala a aj nainštalovala niekedy sa tak nejaky probrem vyrieši napriklad pri tlaciarni ale nepomohlo
kubkokubko
28.03.16,23:59
No ja som s touto verziou uz pracovala minuly mesiac a islo to tak mi to fakt pripada ako nejaky problem s tym casom..... Rano volam na podporu a som zvedava, čo mi povedia....
kubkokubko
29.03.16,00:17
staršiu verziu mi neponuka len 8-ku, ale cez tu eDane/win to islo, dakujem
kubkokubko
29.03.16,00:20
tak toto sa mi nepodarilo najst ja mam google chrome, ale urcite to bude nieco s časom, lebo ked som to odosielala cez eDane/win tak mi pri prvom odoslani vypísalo toto:
Vaše nastavenie podpisovej politiky doplna Váš systémový čas do podpisu (signing time=1) Ak Váš systémový čas nebude správny, môže dôjsť k odmietnutiu podania.
kubkokubko
29.03.16,00:29
No DPH som poriesila, ale ked som pozerala na eDane/win daň z príjmu FO, tak tam ponuka len daňove priznanie za rok 2012, žiadne 2013,2015,2015 V jave ponuka aj tieto tak to bude pre mňa problem potrebujem podat ešte aj DP k DzP, Normalne som na portali FS klikla na tu ikonku a bolo to taketo stare, tak neviem, kde som urobila chybu a kde to najdem aby to bolo aktualne....
kubkokubko
29.03.16,00:31
DPH mi isla cez eDane/win, ale tlaciva na DzP sú tam len na 2012, tak neviem....
kubkokubko
29.03.16,00:32
systemovy čas je ten na obrazovke, alebo kde sa da zistit?
ivka70
29.03.16,06:12
Starsiu verziu Java treba hladat cez vyhladavanie, zvycajne na inych strankach ako priamo java.com sa daju najst.
Žabinka
29.03.16,06:37
eDane win nemá aktuálne tlačivá na DzP, už asi tri roky.. choď cez finančnú správu, tak sú všetky aktuálne.. hore klikneš na prihlásenie, a potom Katalóg formulárov, nájdi si potrebné tlačivo..
https://www.financnasprava.sk/sk/osobna-internetova-zona/katalogy/katalog-formularov
kubkokubko
29.03.16,09:12
Tak všetkým zbytočne sa stresujúcim a inštalujúcim a odinštalujúcim hlásim, že chybu s certifikátom má finančná správa a bude odstránená až po 31.3.2016 (škoda že nemám smajlíka) tak máme podávať cez portál FS prihlásiť sa a pokračovať v podávaní. eDane/win sú zastaralé, DPH mi podať išla, ale DzP cez to nepodá nikto, tlačivo je z 2012 tak bacha na to.... neviem, či by to na to upozornilo, snaď ano. Tak pekny deň všetkým
kubkokubko
29.03.16,09:17
Inak nejaky oznam by na FS neuškodil, ja som s tym včera zabila pol dňa, čo som mohla venovať napríklad hre s deťmi. A šťastie, že mal naš ITčkar dovolenku a nemusim ešte plaťiť par desiatok eur za jeho služby. Ešte že my musíme mať všetko tip top inak musí byť uložená pokuta.
misoft
29.03.16,11:09
Takže... ako vždy... štátna správa má bordel....od*erie si to opäť ten, ktorý je nútený používať tie ich výmysly.
vjejka
29.03.16,15:13
Volala som na FR, vedia o tom, problém bude vyriešený po 31.03.2016:))))) treba posielať cez portál
bodliak
29.03.16,16:47
"je po voľbách, zvykajte si"
kurtova
30.03.16,12:28
Ja s tým bojujem už 2 mesiace,odkedy bola aktualizácia JAVY. Keď som odinštalovala JAVA 8 a nainštalovala JAVA 7, tak to išlo bez problémov. Bolo mi jasné, že je nejaký problém v systéme Finančnej správy, ale keď som ich na to pred dvoma mesiacmi upozornila, tak ma odbili, že to bol iba dočasný problém keď vyšla nová verzia JAVY. Takže dočasný problém, je pre našich úradníkov minimálne 2 mesiace.
Keď som to skúšala cez web https://www.financnasprava.sk/sk/osobna-internetova-zona/katalogy/katalog-formularov tak sa v Katalógoch nedal nájsť absolútne žiaden formulár. Musíte sa na to preklikať cez prihlásenie konkrétneho dańového subjektu a až potom si vybrať príslušný formulár. No proste Kocúrkovo jak blázon.
misoft
30.03.16,15:02
Nie je to (podľa nich) problém na 2 mesiace - často i na 6 mesiacov.... štátna správa (a jej moloch) je totiž absolútne nepružná, keď sa vyskytne problém, vo väčšine prípadov to hodia na klientov.....
kukučka
30.03.16,17:30
Na portáli finančnej správy pri otvorení akéhokoľvek formulára vidno na ľavej strane medzi modrými oknami nenápadný riadok
Inštalácia podpisových komponentov

Možno to niekomu pomôže.
ir11
30.03.16,21:15
Kvôli podobnému problému som to minulý rok raz podal až začiatkom ďalšieho mesiaca a tento týždeň mi zato poslali pokutu 60€ - nebudem sa s nimi hádať aby mi to "nevrátili" inak :(
soccref
31.03.16,08:03
Presne ten istý problém som mal... Vivat štátna správa. Ale mám postup:
Odinštalujte JAVU 8 a stiahnite si "sedmičku"... Fachá to v pohode
http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre7-downloads-1880261.html
evamarcisinova
06.04.16,10:19
a mne tiež už sa obávam každej aktualizácie
pitis
11.04.16,13:40
Len pre aktualizaciu ... aj dnes to funguje iba na Jave 8.73 a nizsie .. aktualna verzia nefunguje :(
misoft
11.04.16,13:44
Už som to skôr komentoval: pre štátnu správu to "nie je problém" - je to problém užívateľov. A keď to konečne opravia (napr. po 6-tich mesiacoch) - už bude nová verzia JAVA a kolotoč sa bude ďalej krútiť....