tiny77
15.06.06,08:58
ingrediencie:

- 1 bal. cestovín - farebné špirálky (najlepšie Vitana, nelepia sa, nerozpadavaju, dá sa použiť aj slovenska ryza, fantázii sa medze nekladú)
Tieto dame varit do horucej osolenej vody, s kvapkou oleja.


V rajnici si pripravíme omáčku:
- do sklovita podusíme 1 väčšiu cibuľu,
- vytlačíme valček taveného syra (najchutnejší Bambino) - necháme rozpustiť.
Prisypeme korenie:
- vegeta, kari korenie, pizzové korenie (al. čisté oregano)
(tu už prídu do kuchyne ostatní obyvatelia domácnosti, čo to tu tak vonia :) ) - premiešame
- vysypeme 1 konzervu sladkej kukurice - (môžete i šampiňóny, hrášok, čo kto má rád, kukurica je základom)
- obyčajná šunka pokrájaná na kocky (alebo - možnosti chladničky - co týden dal - varené mäsko z nedeľnej polievky atď)
- zo 2-3 lyžice kečupu.
- skúšala som tam zamiešať na zjemnenie chuti tiež aj kyslú smotanu - je to super... naozaj - možností je veľa.

Záver - tvrdý syr - ktorý postrúhame na jednotlivé dávky

Hotovo.
Cestoviny sú uvarené, scedíme, vo väčšej mise ich premiešame s pripravenou omáčkou.


Nezabudnime postrúhať ten syr :)
Príloha: akékoľvek zeleninové šaláty...

Bon apetit


JE TO MŇAAAAAMKA :)
Elena Navrátilová
15.06.06,07:32
No ďakujem veľmi pekne, už pri čítaní. Výborná inšpirácia.
LubicaN
15.06.06,07:53
...tieto cestoviny sú naozaj veľmi vďačné... Dajú sa robiť 100 krát a zakaždým to bude iné, fantázii sa medze nekladú.

Ja som ich včera tiež robila, ale trošku iný variant.

Vo woku som si na masle spenila cibuľu, pridala k nej nakrájané nožičky zo šampiňónov a dusila... "Šprtla" som tam trošku vody, nech sa mi to nepripáli. Kuracie prsia som nakrájala ma malinké kúsky, posypala grilovacím korením, pridala kvapku oleja, premiešala a nechala v tanieri postáť. Keď boli šampiňony takmer hotové, pridala som mäsko a nastrúhanú sekanú (všetkého bolo málo, takto bol z toho pokrm pre celú rodinu). Keď už bolo aj mäsko, vytlačila som tam bambinko. No a keď sa rozpustilo, potom už len stačilo primiešať s uvarené cestoviny - u nás to boli kolienka.

Fany
15.06.06,08:49
Zapečené (ale nemusia byť)
na oleji cibuľku, hl.múku, urobiť bešamel, pridať na kocky nakrájanú šunku alebo kúsky mäsa, mlieko, pridať roztlačený cesnak, kukuricu, hrášok..., kôpor, korenie, soľ, 1 surové vajce, nastúhanú tehlu - uvariť, zaliať tým cestoviny, preložiť do pekáča a chvíľu zapiecť. Nakoniec postúhaný syr, tatarka, kečup - kto má čo rád. Je to tiež super.
tiny77
15.06.06,08:54
...tieto cestoviny sú naozaj veľmi vďačné... Dajú sa robiť 100 krát a zakaždým to bude iné, fantázii sa medze nekladú.

Ja som ich včera tiež robila, ale trošku iný variant.

Vo woku som si na masle spenila cibuľu, pridala k nej nakrájané nožičky zo šampiňónov a dusila... "Šprtla" som tam trošku vody, nech sa mi to nepripáli. Kuracie prsia som nakrájala ma malinké kúsky, posypala grilovacím korením, pridala kvapku oleja, premiešala a nechala v tanieri postáť. Keď boli šampiňony takmer hotové, pridala som mäsko a nastrúhanú sekanú (všetkého bolo málo, takto bol z toho pokrm pre celú rodinu). Keď už bolo aj mäsko, vytlačila som tam bambinko. No a keď sa rozpustilo, potom už len stačilo primiešať s uvarené cestoviny - u nás to boli kolienka.


jo. to je nasa druhá varianta :)

podobne
este robievam aj zapekane sampinony...
1. var. - plnka alebo nátierka na pečivo - na malom množstve oleja podusiť šampiňóny na kocky pokrájané, kým sa odparí voda. (môže sa pridať cibuľa, nemusí) Vytlačiť bambinko, okoreniť vegetou, grilovacím korením a je to. (môžu sa pridať rozšľahané vajíčka - vznikne omeleta)
2. var. zapekané šampiňóny - nožičky z väčších šampiňónov sa lyžičkou vydlabú, (bude ich málo, pridajte i malé šampiňóny, ktoré sa na naplnenie použiť nedajú, väčšie - rozumej - primer asi 4-5 cm) Urobí sa to isté čo v 1. variante - tým sa naplnia veľké hlávky - ale zvnútra ich trochu posoľte, aby boli chutné. Poukladať na vymastený plech alebo papier vedľa seba, postrúhať tvrdým syrom dať zapiecť (cca 10 min.)
Príloha: nové varené omastené zemiaky, zapekané....,
akýkoľvek zeleninový - najlepšie uhorkovo-paradajkový šalát...
Je to sýte, i keď je toho málo, ale je to výborné.
Dokonca i mužská časť našej rodiny (zaťažená na mäsko) si po tejto bašte oblizuje prsty...

BON APETIT :)
Ivana Š
15.06.06,14:47
Robievam cestovinový šalát:

Uvarené cestoviny - používam tiež farebné špirály Vitana, nielen sú chutné, ale aj šalát vyzerá pekne
1 konzervu sterilizovaného hrášku
1 konzervu sterilizovanej kukurice
1 veľkú cibuľu pokrájanú na kocky
15 dg šunky pokrájanej na pásiky
15 dg tvrdého syra - postrúhaného
podľa chuti soľ, vegeta
1 majonéza, alebo kyslá smotana - kto má ako rád

Všetko zmiešať, ochutnať, prípadne dochutiť, šup do chladničky, najlepší je vychladený
Danielle369
15.06.06,16:53
A ja zase robím : uvarím talianske motýliky,uvarené dám do misy,na to dám pokrájané čierne olivy,na kocky pokrájané paradajky,na kocky cibulku,postúham syr a vmiešam majolku.Niekedy pridám aj na kocky pokrájanú liptovskú(diétnu) salámu. Tie talianske cestoviny sú drahé ale vynikajúce.
Marína
27.06.06,06:31
Tieto cestoviny síce nie sú hotové za 15 minút, ale výsledok stojí za to.
Cestoviny zapečené s brokolicou, syrom a šampiňónmi
Suroviny: 350g cestovín vrtuľky(talianske cestoviny z tvrdej pšenice), 1 a 1/2 kyslej smotany, 150g Nivy, 150g Eidamu, 150g šampiňónov, 300g brokolice, 2 paradajky, 1 paprika, 5 strúčikov cesnaku, 1 cibuľa, soľ, čierne mleté korenie, gyros korenie, provensálske korenie, vegeta
Cestoviny varíme 10 minút a brokolicu 5 minút v slanej vode. Do pekáča dáme trošku oleja a ukladáme: cestoviny(posolíme, ochutíme vegetou) a nastrúhame na ňu cibuľu, papriku, paradajky. Potom pridáme vrstvu osolenej brokolice, posypeme gyrosom. Zalejeme polovicou smotanovej omáčky, prikryjeme šampiňónmi a postrúhanou Nivou. Zakryjeme cestovinami a zalejeme druhou polovicou omáčky a postrúhaným Eidamom. Posypeme provensálskym korením. Zakryjeme alobalom a zapekáme v rúre pri 180ºC cca 30-35 minút.
Omáčka: Smotanu zriedime troškou vody, ochutíme vegetou, čiernym korením a prelisovaným cesnakom.
ajacik
27.06.06,15:09
Ja robím takýto cestovinový šalát:

Uvarené cestoviny (ja používam vrtulky) +
- nadrobno nakrájaná paradajká
- uhorka (nie kyslá)
- sterilizovaná kukurica
- jogurt, majonéza
- soľ, korenie, cukor

Všetko zmiešať, dochutiť podľa chuti, dať schladiť a papať.
Dobrú chuť :)
zuveska
27.06.06,19:04
Rýchly obed alebo večera:

cestoviny (vrtuľky, motýliky) uvaríme podľa návodu

pór - nakrájať na kolieska
mrkva + petržlen - postrúhať

zeleninku rýchlo orestujeme na olivovom oleji, pridáme pretlačený cesnak, ochutíme vegetou, prípadne korením, pomiešame s cestovinami a papkáme.

Je to vynikajúce teplé aj studené.
kubranka
27.06.06,19:36
Pridám aj ja jednu variantu, tentokrát s čínskou kapustou:

- cestoviny (najlepšie farebné) uvaríme podľa návodu
- čínsku kapustu nakrájame a dáme do väčšej misy
- jemnú salámu nakrájame na kocky a pridáme ku kapuste spolu s najemno nakrájanou cibuľou
- ochutíme vegetou, korením
- zmiešame s uvarenými cestovinami a zalejeme tatárskou omáčkou

U nás ho robí zásadne manžel a o to je chutnejší...:rolleyes:
maja
30.06.06,07:55
Žlté mäso (tak to volajú moje deti)

Kuracie prsia narežeme na kocky, soľ, č. korenie,trochu vegety a kari korenie. Pri dusení mäso aj trošku podlejem vodou. Keď je mäso hotové vypnem plyn a potom pridám kyslú smotanu (už sa nevarí). Podávame s ryžou + zelenina. Môžu byť aj cestoviny podľa nálady a stavu špajze.
monr
30.06.06,10:17
Takže moje cestoviny, aké robím:
1. špirálky uvariť, dať na plech, pridať konzervu šampiňónov, konzervu kukurice, trochu pokrájanej šunky a zaliať smotanou na varenie cca 1/2 litra. a dať zapiecť tak 1/2 hodinky. ja to občas pomiešam, ale dá sa to aj bez toho, a ešte ku koncu tvrdý syr navrch a zapiecť pár minutiek.

2. špirálky uvariť a pridať nakrájané uvarené 2 vajíčka, 3 sterilizované uhorky, 1 cibuľu, 1 salámu (400 g), 1 konzervu kukurice, 2 lyžice kečupu, 1 tatársku omáčku, trocha sójovej omáčky, a troška octu, pomiešať a dať do chladničky schladiť.

3. uvariť cestoviny, v druhom hrnci rozpustiť v troche mlieka nivu v črievku, ďalej 3 kocky mäkkého syra, troška vegety, červenej papriky a variť kým sa syrečky nepustia. a zaliať cestoviny

dobrú chuť.