srdce1234
05.04.16,07:23
dobry den chcela som sa opytat nakolko som spotrovy trener a idem si otvarat zivnost ako buem podavat danove priznanie kedze budem pracovat v nemecku? moj zamestnavatel tvrdi ze mi bude strhavat dane v nemecku lebo musi. ja som si myslela ze mi moze vyplatit celu suu a ja odvediem dane doma. ako.to.teda.je ? dakujem za radu
evuš
05.04.16,05:46
Ak budeš zamestnancom v Nemecku, dane i odvody za Teba bude odvádzať zamestnávateľ..... živnosť budeš mať na SK, či v Nemecku ??
srdce1234
05.04.16,06:12
Ja nebudem zamestnana. Budem mat slove sku zivnost a budem fakturovat za sluzby. Lenze ta firma ktorej budem fakturovat mi chce davat peniaze uz zdanene. Preto sa pytam preco musim platit tieto dane v nemecku a nie az pri danovom priznani na slovensku
evuš
05.04.16,07:35
Tak to si musíš vydiskutovať s nimi....ak im budeš fakturovať normálne na SK živnosť, nemajú Ti to prečo oni daniť....
srdce1234
05.04.16,11:10
Dakujem velmi pekne pomohlo. Vydiskutujem si s nimi
Katy a R
05.04.16,11:19
Píšeš, že budeš pracovať v Nemecku ... v zásade platí, že príjmy sú zdaňované tam, kde sa dosahujú. a ak píšeš, že "zamestnávateľ" - tak ozaj nie je čo riešiť.. On sa musí riadiť svojimi zákonmi.
Alebo si najskôr treba ozrejmiť, že o aký vzťah vlastne pôjde?