vera15
07.04.16,09:17
Chcela by som dať výpoveď, mám polovičný pracovný pomer ..podľa ktorého paragrafu ju možem dať a kolko mesiacov mi plynie výpovedná doba ? a musím dať nejakú , keď mám skratený pomer ? ďakujem
ivka70
07.04.16,07:20
Nie je rozdiel medzi vypovedou pri plnom a pri skratenom uvazku.

Zamestnanec dava vypoved podla par. 67 a vypovedna doba je 1 mesiac, ak PP trval kratsie ako rok a 2 mesiace, ak PP trval viac ako rok.

Zacina plynut od prveho dna nasledujuceho mesiaca po mesiaci, kedy vypoved dorucis zamestnavatelovi.

Vzor:
http://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/vzory-dokumentov/vzor-vypovede-zo-strany-zamestnanca/
willma
07.04.16,07:21
§ 61
Výpoveď
(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.
(2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.
(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas dvoch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.
(4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne.
(6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace.
(7) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak tento zákon neustanovuje inak.
§ 67
Výpoveď daná zamestnancom
Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
vera15
07.04.16,10:32
a musí byť výpovedná doba ? ked potrebujem odísť hned ? ďakujem Vám pekne za odpovede.
vera15
07.04.16,10:32
vďaka :)
ivka70
07.04.16,10:34
Pri vypovedi musi byt.
Mozes sa ale skusit so zamestnavatelom dohodnut na dohode o skonceni PP. Tam skoncite pracovny pomer v den, ktory si dohodnete.
Pokial ale s dohodou zamestnavatel suhlasit nebude, musis dat vypoved aj s VD.
http://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/vzory-dokumentov/vzor-ziadosti-o-skoncenie-pracovneho-pomeru-dohodou/