vvaalliinnaa
10.04.16,10:15
Mám chladničku kombinovanú s mrazničkou dole Samsung RL 24. V chladničke v zadu je kanálik, z ktorého by mala odtekať voda, ale mne neodteká ale tečie dole v chladničke do nádobky so zeleninou. Už som aj chladničku odtiahla, aby som sa uistila, že kanálik nie je upchatý, ale žiadnu hadičku tam nevidím. Čo mám robiť. tesnenie je dobre, chladnička je nová
ivka70
10.04.16,09:22
Presparat drotom cely kanalik, urcite je upchaty.
budes potrebovat aspon 40 cm dlhy ohybny drot.
Alebo si na to zavolaj opravara, upchaty kanalik nie je ale zarucna oprava.
mareko
10.04.16,09:40
Cez dierku a kanálik v chladničke dobre prečistiť pomocou slamky na pitie (môžeš nadložiť aj dve), prípadne je dobrá aj infúzna hadička. Tak si isto nepoškodíš chladničku.
buchač
10.04.16,10:14
Hadičku nevidíš a ani neuvidíš.
Ten kanálik smeruje priamo do nádobky, kde odteká nakondenzovaná voda. Nádobka je v črevách chladničky blízko kompresora, ktorý svojou činnosťou vytvára určité teplo a následkom tohoto sa tá prebytočná voda odparuje.

Každá chladnička má (aspoň tá moja mala) ako súčasť balenia taký špeci (nazvem) prešprtávač - čistiť odtoku, ktorým sa čistí odtok.
Jedná sa o takýto dzindzik...samozrejme, že sa tvarom môže líšiť od výrobcu, ale podstata je rovnaká.
http://www.avelmak.sk/media/img_items_d/5/58/581/58189.jpg
lujza.j
10.04.16,11:42
http://byvanie.sme.sk/c/4240248/viete-ako-sa-starat-o-chladnicku.html
Asi nie problem iba ako v clanku pisu o chlad.virpúl...
Happy1
10.04.16,13:25
Ja mám momentálne ten istý problém, síce na staršej chladničke, ale až teraz sa mi to prvýkrát upchalo. Slamka nepomohla, myslela som, že skúsím ako tu písala ivka70 drôtikom.
misoft
10.04.16,14:46
Lepšie ako drôtik je použitie lanka - napr. takého, ako sa používa na brdzy u bicykla. Je ohybné, no zároveň dosť pevné vo svojej osi. Okrem toho - ak pri "čistení" sa bude lankom ak krútiť - bude pracovať ako minikrtko.
Nandrolon
06.07.23,03:28
Možno by pomohol aj cín /hrubšia cínová trubička/.
OneUp
06.07.23,04:20
Uz od roku 2016 ma novu chladnicku.
P.s. Zas to tu niekto povymazoval
Nandrolon
06.07.23,04:53
Našiel som to v "NOVÉ"...
OneUp
06.07.23,05:01
Nasiel si, lebo niekto pomazal " nove "
kopretinka
06.07.23,07:34
niekto napísal normálnu odpoveď,ale keďže to bola odpoveď na starú tému,tak to bolo označené 3luďmi ako spam,nevhodné a neužitočné a dokonca toho človeka vymazali....nechápem prečo musel byť vymazaný....stačilo ho upozorniť,že komentuje starú tému....a duplicitné nicky sa nevymazávajú....hm,čudná logika
Chobot
06.07.23,08:13
Priznávam, že som ho zmazal ja. Možno omylom, možno nie. Tento príspevok sa objavil aj v iných diskusných fórach a vyhodnotil som ho ako spam a aj mi bol nahlásený ako spam. Všade dal len jeden príspevok a nič viac.

Neverím, že toto je overený spôsob opravy neodtekajúcej chladničky. Ale budiž. Príspevok viem vrátiť späť. ale užívateľa už nie. Ale keďže má neužitočné body, tak hrozí, že bude aj tak zbalený. Dal som mu jeden užitočný, aby ho bolo vidno, hoci nie som presvedčený, že je to užitočné.

Aj tak si myslím, že nemal záujem napísať viac príspevkov. Aj v tých iných fórach má len tej jeden príspevok.
romana147
06.07.23,16:58
1Up, nie je téma ako téma = aj mne sa zdá 7 rokov na prečistenie odtokovej dierky VEĽA !
romana147
07.07.23,04:15
ako môže mať niekto NORMÁLNY problém s čistením dierky !!
sito
07.07.23,17:29
Moje poznanie, nie len romana x krát romana xyz, by mala mať povinné prečistenie dierok, nie len na porade.

Nie vždy je treba riešiť dierku, ale treba ju. A pokiaľ sa na jednej strane, stránke nič nenastane, romana sa z toho raduje. Vraj život, živý je.

Osobne si myslím ...!

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjg_ZqDlv3_AhWBhv0HHRd-AJkQwqsBegQIEBAG&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D8G 0EyT60ejY&usg=AOvVaw3lqpH0ThDAnGmgi9sXdQ5u&opi=89978449

Láska je! Či nie? A politici sa spolu láskajú a pri tom na národ *j----*, a že ho *o---*. Žeby , zákon, zákon je vecheť, dá skrúcať, Dá a vždy, do poslednej kvapky??? :D