Lukáš 142
10.04.16,16:08
Zdravim,
potreboval by som poradit nejake dobre multifunkcne zariadenie, ktore nema prilis drahe naplne do tlaciarne. Tlacit na nom budem len prilezitostne, nie vo velkom. ide mi hlavne o to aby mi pri vlozenej kazete z ciernou farbou NEZABLOKOVALO zariadenie ovladaci panel s tlacitkami na zariadeni ako to mam pri sucastnom HP PSC 1610, ked nemam vlozenu kazetu s farebnym atramentom. pretoze vtedy musim kopirovat len cez PC, kedze ovladacie tlacitka nefunguju. Cena za multifunkcne by mala byt do 60€.

Vopred dik
buchač
10.04.16,15:21
Tlacit na nom budem len prilezitostne, nie vo velkom

Neviem, či sa Ti to v tomto prípade vôbec oplatí.
Tie tonery, ak sa raz otvoria, majú jednu "dobrú" vlastnosť...zvykne farba vyschýnať...aspoň na mojich zariadeniach sa mi to stávalo.
Takže, ak potrebujem niečo málo a občas vytlačiť, tak skopírujem na USB a hajde do príslušných dverí. Ceny sa pohybujú v cenťákoch za jednu A4 v čiernobiele...farba je samozrejme drahšia.

Šak si prepočítaj a rozhodni sa sám.
Lukáš 142
10.04.16,16:25
O tych toneroch/tlacovych kazetach viem, ze casom vysychaju. No, len nebyvam v meste a ked nieco potrebujem surne vytlacit, tak potrebujem mat tlaciaren k dispozicii. Zas nie je to tak zriedkavo, aby som mohol fungovat bez nej. Ale dik za radu. Ja som aj rozmyslal nad tuhymi atramentovymi naplnami, ale zas tie zariadenia su o dost drahsie. Radsej teda oddelene farby v kazetach, nie ako normalne su, ze cierna a potom tri farby v jednej kazete. Ale keby to inak neslo, tak aj taku by som zobral, len nech mi nezablokuje zariadenie ovladacie tlacitka na kopirovanie atd., ked nebude vlozena kazeta s troma farbami
buchač
10.04.16,16:28
No, len nebyvam v meste a ked nieco potrebujem surne vytlacit, tak potrebujem mat tlaciaren k dispozicii.
--------------------------------
Šak hej...toto som ani nepísal...to je jasný dôvod, ale aj dôležitý.
Timea 23
10.04.16,17:40
Na trhu nie je veľa multifunkčných zariadení do 60 Eur. Tiež nie je veľmi pravdepodobné, že multifunkčné zariadenia v uvedenej cenovej kategórii sa budú vyznačovať nadpriemernou kvalitou. Ohľadom náplne - renomované značky zvyknú cenu náplní postupne zvyšovať.
sthruska
10.04.16,17:55
Ja som aj rozmyslal nad tuhymi atramentovymi naplnami



Tak na to zabudni. Jednak je to drahé pri nákupe a počas prevádzky ani nehovorím. Bola to moja najhoršia kúpa.
avalik
10.04.16,18:15
Potrebujes tlacit farebne? Nestaci ti CB laserova tlaciaren?
Scan/foto vies urobit aj mobilom.

Ja mam Lexmark duplex laserovku a maximalna spokojnost.
zolik2001
10.04.16,21:42
teraz riesim pdobnu vec na firme. Ja uprednostnujem starsie tlaciarne a to preto ze: mam Canon mp 190 cca 5 rokov a daju sa plnit cartidge. canon mp 250 taktiez plnim cartidge. Epson sx 218 plnit sa nedaju no jedna napln stoji 1.2 eur no ma jednu nevyhodu ked jedna napln bude prazdna nabude ani scanovat ani tlacit nic co pri canon-kach pojde aj bez farby. Snad chapes co myslim. Vsetky tlaciarne do 60 eur.
Wotan
27.04.16,05:29
ja som mal dost drahu multinu Canon MP630, ktora z nicoho nic po 3 rokoch prestala fungovat, nedala sa ani zapnut. Tuto istu skusenost malo dalsich 100 ludi co pisali na forach, tak nech mi nikto nevravi, ze tam nie je kazitko :) Tam som kupoval naplne po 2 EUR/ks a tam bolo 5 separatnych cartridgov. Zial dnes uz taku tlaciaren nekupis, kde by isli take lacne cartridge.

Tak som sa rozhodol, ze ked mi zas ma odist tlaciaren po 3 rokoch, tak si kupim lacnu. HP Deskjet 2135 mam teraz, cena 50 EUR, naplne 8-9 EUR ks - original, kvalita na domace pouzitie staci. Neskusal som este ci pojde kopirovat ked nie je vlozena napln.
adam68
27.04.16,06:39
Mám 2 roky CANON MX495 (60€) multifunkcia, len 2 cartridge, doplniteľné veľmi ľahko inj.striekačkou. Atramenty 4 farby som kúpil ihned pri kúpe tlačiarne za 12€ spolu a vystačia mi ešte tak na nasledujúce 3-4 roky.
Predtým som mal HP Photosmart C5380. Bola síce rýchlejšia, ale žrala viac atramentu, stále čistila hlavy, po zapnutí sa minútu pripravovala na tlač (hrkotanie, čistenie ?) a po 3 rokoch sa porúčala (zaschnutá tlač.hlava, elektronické chyby...)
misoft
27.04.16,14:20
HP - kopírovanie a uloženie na PC by malo fungovať aj bez náplni. HP mali v tomto jednu výhodu - zbytočne sa nepýtali.