zdenka 72
11.04.16,11:34
dobry den,mam problem zo susedom,postavil si tesne vedla nasho plota latrinu,no on tu nebyva len zevraj planuje postavit chatu.ked kopal jamu myslela som ze ide sadit stromcek no o hodinu ked som vysla von uz to tam stalo,len som sa spytala co to je.on povedal ze latrina.
Tweety
11.04.16,10:00
a čo na to sused?
zdenka 72
11.04.16,10:52
spytala som sa preco ju nedal niekam inam napr.medzi jeho stromy na kraji role co ma.on odpovedal lebo druhy sused tam ma rolu
Tweety
11.04.16,10:58
povedz, že to nie je v súlade so zákonom a dobrými vzťahmi, nech tu presunie, ak nie, že sa budete šťažovať na úrade
zdenka 72
11.04.16,11:00
vsetko sa stalo,napisala som podnet na presetrenie,ale neverim ze urad daco z tym urobi.
buchač
11.04.16,11:01
Niekde ten hajzel musí mať...a vždy by sa mal dávať niekde, kde narobí najmenej problémov.
Pokiaľ postavil LEN pri plote, kde neobťažuje susedovcov.

...ale snáď nechceš tvrdiť, že latrína je v blízkosti vašej chaty (domu, terasy.......)...či ?

Ak áno, tak sused je hajzel a postavil hajzel tam, kde nemal.
zdenka 72
11.04.16,11:22
v blizkosti nasho domu,
zdenka 72
11.04.16,11:24
uzivame studnovu vodu,ktoru moze kontiminovat,nemozme sa v lete zdrzovat na dvore,a tobioz postavit na dvore bazen co sme maly v plane
terezamaria
11.04.16,11:35
Zdenka píšeš, že tam nebýva, že chce postaviť chatu....nemyslím, že by to prekážalo vo vašom postavení bazéna, pokiaľ tam nebudú bývať, ani latrína nebude naplnená a smradľavá.....povedzte mu, nech tam sype vápno a dezinfikuje to....
buchač
11.04.16,11:43
zdenka 72 (Dnes 14:22) v blizkosti nasho domu,
zdenka 72 (Dnes 14:24) uzivame studnovu vodu,ktoru moze kontiminovat,nemozme sa v lete zdrzovat na dvore,a tobioz postavit na dvore bazen co sme maly v plane
Na tento problém sa vzťahuje Občiansky zákonník.
Niečo sa riešilo aj tu, ale v opačnom garde. Dotyčná osoba chcela postaviť latrínu veľmi blízko pri plote.
http://www.porada.sk/t270491-kadibudka-latrina-aka-musi-byt-vzdialenost-od-susedneho-pozemku.html
---------------------------
Na Tvojom mieste by som urobil na kompetentných miestach veľmi silné ofuky...
P.S.:
Aké problémy by som narobil susedovi ?....ajajáááj...
zdenka 72
11.04.16,11:48
prekazat to urcite bude,lebo to je hned na hranici ami nemame taky velky dvor.mimochodom mi sme stale na dvore a oni tiez casto chodia na rolu a to este nemaju chatu.a co bude ked moja dcera bude mat deti po case sa nebudu moct hravat na dvore?myslis to dobre no nam to hrozne prekaza,musela by si vidiet
terezamaria
11.04.16,11:55
Zájdi na Obecný úrad a porozprávaj, čo sa u vás deje.....pokiaľ budú naklonení, že to prídu pozrieť, tak sa opýtaj, či máš podať žiadosť o posúdenie ....po dobrom sa vždy vybaví viac a možno suseda vyzvú, že si to má posunúť na druhú stranu....
zdenka 72
11.04.16,12:20
uz som bola na urade,pridu posudit zevraj ci to je daco ako stavba ci co mi to vravely.no pochybujem ze daco poriesia
misoft
11.04.16,13:23
Okrem "dotyčných" miest robiť ofuky sa oplatí pozvať na ofuky (pre suseda) životné prostredie a vodohospodárov - pretože pokiaľ ide o vodu a jej kontamináciu - ajajaj..... susedko asi serkať bude niekde v lese ....
babka - ježibabka
11.04.16,14:07
Hahahahaha U nás by celá jedna ulica musela serkať v lese. To by bolo hnoja. Čaká sa minimálne 15 rokov na kanalizáciu. V ostatnej časti obce kanalizácia je.
marleau
11.04.16,17:07
V noci ho treba prevrátiť a opakovať úkon až kým sa sused nepolepší. Kašlite na suseda, to už sused nebude, veď on sám vlastne nechce.
zdenka 72
17.04.16,07:11
dakujem za radi v piatok bola u neho kontrola z obecneho uradu,teraz uz len pockat na ich vyjadrernie
zdenka 72
17.04.16,07:12
haha tak u nas kanalizacia je a kto nieje napojeni na kanalizaciu ma zumpu