sonic99
15.04.16,09:57
Zdravím poraďáci. Do firmy sme dostali nové multifunkčné zariadenie Kyocera Ecosys M6026cdn. Ovládače na tlač aj sken som nainštaloval z priloženého CD (neskôr som si ich ešte raz stiahol zo stránky výrobcu). Všetko klape ako má, až na skenovanie. Problém je v tom, že zariadenie síce skenuje ale len do formátu BMP, takže výsledný obrázok ma veľkosť cca 25MB, čiže ho musím hneď prehnať cez nejaký soft na zmenu typu a veľkosti. V profiloch skenovania je viac profilov (jpg, PDF, tif...) ale aj keď ich vyberiem stále to skenuje do BMP. Skúšal som vytvoriť aj nový profil, ale políčko, kde si vyberám typ súboru je sivé a teda typ sa nedá vybrať. Skúšal som aj použiť iný soft na skenovanie ale ten mi zase zariadenie nenašiel, takže to neskenovalo vôbec. (skúšal som asi 3 rôzne softy). Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.
P.S.:
OS: Windows 7 64-bit
PC: Toshiba Satellite L750D-15E

Zariadenie bolo testované aj na iných PC s inými OS, ale s rovnakým výsledkom.
misoft
15.04.16,08:29
Pri skenovaní sa naozaj vytvára obrázok BMP. Ale pri uložení musí byť možnosť aj pre iné formáty. Takže pokiaľ v okienku pre názov súboru napíšeš xxxxxxxx - vedľa by malo byť ešte rozbaľovacie menu s ponukami a tam bude toto: "formáť BMP" a "Všetky formáty" a v tomprípade za názov obrázku xxxxxxx dopíšeš ".jpg" (a bude to v tomto okienku vyzerať "xxxxxxxx.jpg" a software to prekonvertuje a uloží v JPG formáte.
sonic99
15.04.16,09:35
Mne ani nedá ponuku vybrať si formát. Dám sken, potom sa mi objaví okno "import obrázkov a videa" kde mám možnosť zadať iba názov obrázku - to je voliteľné. Ak dám importovať (bez zadania názvu) objaví sa mi adresár s týmto obrázkom s názvom "001.bmp". A zadám názov napr. sken tak v adresári bude obrázok s názvom "sken 001.bmp" To je celé.
misoft
15.04.16,10:05
Ešte upresni, ako je prepojená s PC - cez USB priamo, alebo cez vašu bezdrôtovú sieť (SMB, FTP), alebo cez USB a sieť (napr. z routeru).
Pretože každé prepojenie má svoje špecifiká (originál návod http://cdn.kyostatics.net/dlc/gb/documentation/usermanual/ecosys_m6026cdn_m6526cdn22.-downloadcenteritem-Single-File.downloadcenteritem.tmp/ECOSYS_M6026cdn_...26cdn_OG_ENG.pdf str. 45) a potom podľa toho v návode hľadať - mimochodom - TWAIN nainštalované (str-75 návodu)?. Okrem toho pri skenovaní je možnosť, ako skenovať (str.117 a ďalej....) a nastaviť kvalitu - str.120
sonic99
15.04.16,10:31
Do PC ide priamo cez USB, používam ju iba ja, takže natavenie siete je zbytočné. Idem ešte skúsiť ten kábel vymeniť ale myslím že to nepmôže.
sonic99
15.04.16,12:42
Takže po asi trojnásobnom preinštalovaní všetkých ovladačov zariadenia som nainštalovaním vhodného softu na sken sa mi to podarilo spojazdniť. Ale aj tak ďakujem za tvoj čas :)