Cimpan
15.04.16,09:45
Zdravim, poradte mi prosim niekto, mam novy notebook a uz druhykrat sa mi stalo, ze pri vypnuti zacal aktualizovat (instaluje sa aktualizacia 1 z X) a vysledok je ten, ze uplynulo uz div ze nie 24 hodin, a stale sa aktualizuje a nevypina. Nereaguje ani ked ho nadrzovku vypnem, po opatovnom zapnuti zase nabehne to iste. Neviete niekto co s tym? Potrebujem notebook teraz dost casto, kvoli mojej robote. Dakujem.
misoft
15.04.16,07:53
Ak ho "nútene" vypneš a znova zapneš - samozrejme, že musí inštalovať aktualizácie. A keďže máš nový notebook (kde bol preinštalovaný OS ešte možno začiatkom minulého roku) - je logické, že je bez aktualizácií a sťahuje ich. A od minulého roku pre Win7 je tých aktualizácií cez 200. A server M$ (odkiaľ sa sťahujú) nepatrí k Šinkansenu, skôr k parne lokálke :D. Takže len samotné sťahovanie niekedy (pri 200 a viac aktualizáciách) trvá často i 10 hodín, potom následne ich inštalácia (podľa objemu a dôležitosti) tiež pár hodín pridá.
Ak ho potrebuješ - reštartuj, ale pri nábehu (podľa typu a značky) stláčaj určenú klávesu (buď Esc, F8.... zisti podľa návodu) a prejdeš do tzv. Safe Mode, v ktorom potom zakážeš aktualizácie (vypneš ich) a po reštarte sa nebude aktualizovať.
Ovšem toto je ale tiež riziko, nakoľko OS bude možno zraniteľný, nebudú odstránené rôzne chyby, ktoré tie aktualizácie práve opravujú.
Cimpan
15.04.16,07:59
Super, vďaka :)