TDU
16.04.16,20:04
Tento subor mám na CD vždy po napálení CD aj keď použijem rôzne napaľovacie programy. Dokonca aj keď som napálil CD na inom počítači. Napaľované súbory z PC na CD. Doteraz mi to PC nerobil. Mám nainštalovaný Windows 10. Poraďte mi ako to dá nastaviť na PC.
misoft
16.04.16,18:17
Súbory *.cda je zdigitalizovaný analógový signál (hudba). Tieto súbory však v sebe NEMAJÚ žiadnu informáciu o skladbe (PCM - pulse-code modulation). CDA je od Compact Disk Audio a vytvára sa kopírovaním z audio nosiča (CD) a jeho napálením. Preto sa len označujú lečn "trackXX.cda" (stopaXX.cda).
Ak chceš mať informácie o skladbe - musíš tieto *.cda súbory konvertovať do *.mp3 (a tieto majú v tebe tzv. TAGy - všetky informácie o skladbe).

Pri súboroch *.cda nepomože ani napaľovanie ako CDA súbory, ani ako dáta - vždy to bude len CDA súbor. CDA súbory sa vždy v ponuke programov na napaľovanie napaľujú pod ponukou Audio súbory.

Ak si prekonvertuješ napr. na MP3 (a v PC doplníš TAGy) a potom napáliš ako DATA - prehrávač (napr. v aute ak to podporuje - mp3) bude to prehrávať a zobrazovať údaje z TAGu.

Mimochodom - ak máš originál hudobné CD - vlož si ho do PC a otvor napr. v Total Commanderi (teda ho nespustíš) - a uvidíš i na tom originálnom len track01.cda, track02.cda...........